kompjuter nece da "prepozna" volan (usb)

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
A

Aleksej_BASO

Gost
Pa pre svega ne znam da li ovo ide u softver ili hardver ali eto da pocnem odavde...

Imam jako veliki problem.

Kao sto nsalova kaze... Kupio sam volan Logitech Formula Force DX popularno crveni Logi, volan koji svi ljudi hvale, i nece da radi.

Jednostavno komjuter nece da ga prepozna. Imam njegove originalne drajvere, a skinuo sam i sa neta najnovije, ali to i nema veze kada ga komp ne prepoznaje.


Najblize je da mi se pojavi ono obavestenje dole da je kompjuter registrovao sa USBa nov uredjaj i onda napise da je uredjaj nepoznat.... Probao sam vise puta proveravao sve....

Da zlo bude vece pre godinu dan bas u ovo vreme imao sam na jako kratko neki drugi volan, i sa njim sam isto imao jako velikih problema da ga nateram da radi.... bio je to neki stariji Speedlink koji je radio bez dravera. I jedva sam ga nekako naterao da ga prepozna, ali sada nikako...

Mislim ni necu da ga 'teram' da radi, komp mora da prepozna uredjaj normalno, zar ne?

Inace mislim da mi sistem nije problem instalirao sam windows pre 2-3 dana i skoro da nemam nikakvih programa, ili bili sta sto bi smetalo da radi.

Da li je neko imao slicna iskustva, i da li ima nacina da utvrdim do cega je problem?

USB mi je normalno radio uvek i sa stikom i sa fotoaparatom, cak i sa genius joypadom....

Inace ploca je Epox, i sa njom imam CD sa drajverima, za plocu i neki koji bas sluzi za USB.

A windows mi je xp sp2. Za rad tih drajvera misim da treba da imam directX 8, mozda je do toga problem? Ne znam koji imam...
 
Nije problem bios
Koju plocu imas i koliko USB portova na plaoci?
Na nekim MSI plocama javlja se isti problem kada bode volan u front usb.... Prvo probaj da ubodes pozadi i vidi da li radi.
Da li si dobro instalirao USB 2.0 drajvere (mozes to da resis instalacijom SP2 za win xp)
Ako ti ne radi Fron usb to ti je jer se ponasa USB kontroler kao hub, ali nemam resenja zam da bodes pozadi.....
 
Bo-o sam i od pozadi i od napred, ali nije vredelo.

Ploca je Epox, kada sam je kupio pre dve godina to je bila najjslabija epox ploca, oznaka 8K9A7I, nema nforce chip nego onaj drugi....

Naravoucenije NIPOSTO ne kupujte jeftine ploce pa makar bile i epox.

Za USB nisam siguran mislim da je 2.0. provericu...

Inace volan radi, probao sam ga kod ortaka malopre (ploca abit neka ndr.kana) i prepoznao je komp volan iz cuga.

P.S. Ima 4 porta nazad i 2 napred, ranije su svi radili, sa drugim nekim uredjajima..
 
Eh da... Isprobao sam radi besprekorno...

Saznao sam da je moguce da je problem zbog ploce i da te ploce hoce da brljave sa USBom, a ispostavilo se da ipak nemam sp2 nego sp1 pa je mozda do toga problem....

Mislim da ce to resiti problem, imam cak i najnovije drajvere za plocu ali izglada da nece bez sp2....
 
Cekaj a sto u zadnju?

Mislis u one sto su pozadi?

Da probacu da nadjem sp2 najgore je sto necu imati vremena sigurno jedno dan dva za to tek onda cu probati.

A dravjer imam neki, (i sa njima sam probao) neki VIA hyperion, 4 in 1 tako se zove nekako, skinuo sam ga sa epoxovog sajta, da li si isguran da je novi drajver bolji?
 
Alekse, pazi nema veze u koji port ubacujes. ti kada otvoris kuciste na njemu nalazis dva prikljucka za portove na novijim plocama, dakle sta znaci znaci da imas podrsku za dual rezim portova usb-ova, i sada su momci iz servisa olaksali potrebe tvoje i drugim korisnicima tako sto su ubacili i na zadnji i na prednji ulaz usb prikljucke, tako da to nema razlike, jedino ukoliko su ti na ploci otisli usb prikljuchci, pa je to razlog zbog koga ne mozes da detektujes i instaliras svoj volan.

Posto vidim da si trazio i drajvere...
A imas i dobru jednu foricu kako da nadjes drajvere, naime kada instaliras SP2 dobijas jednu opciju, znaci dozvoljeno ti je da trazis preko interneta drajvere za tvoju hardware-sku komponentu preko Microsoftovog pretrazivaca, sto znaci u prevodu "najbezbedniji nacin za trazenje drivera". Kako funkcionise?, kada instaliras SP2 idi na control panel, system,hardware, device manager, nadjes driver koji ti je potreban za update, desni klik na njega, update this driver i dobijas sada opciju da trazis ili preko interneta ili ti pak preko cd-roma iliti HDD-a "hard diska". I ti naravno tu izaberes opciju.

I za kraj SP2 nema neku razliku, to jest instalirao ili ne on i dalje to jest masina i dalje mora da ima na Xp-u plug and pluy... kapirate o cemu pricam... Sp2 sadrzi dodatne sigurnosne propuste na racunaru i dodatne instalacije za Windows media player,Direct X9, I par dodatnih update-ova na programima "Microsofta" (ali to se na prvi pogled odmah ne primeti)...
 

Back
Top