Kompjuter ne prikazuje sliku na monitoru

lukapro996

Početnik
Poruka
6
Zdravo, danas sam premestio kompjuter sa jednog stola na drugo, kada sam povezao sve kablove za monitor zvucnije mis, internet i tastaturu. Ukljucio sam kompjuter ventilatori su se pokrenuli ali ne prikazuje sliku na monitoru! Znam da lampica za hdd ne svetli a svetlela je kada je kompjuter radio sve svetli sve normalno radi samo ne izbacuje sliku na monitor! Ne znam kako je moguce da se pokvari kompjuter a samo sam premestio kompjuter sa jednog stola na drugo!
 
Zdravo, danas sam premestio kompjuter sa jednog stola na drugo, kada sam povezao sve kablove za monitor zvucnije mis, internet i tastaturu. Ukljucio sam kompjuter ventilatori su se pokrenuli ali ne prikazuje sliku na monitoru! Znam da lampica za hdd ne svetli a svetlela je kada je kompjuter radio sve svetli sve normalno radi samo ne izbacuje sliku na monitor! Ne znam kako je moguce da se pokvari kompjuter a samo sam premestio kompjuter sa jednog stola na drugo!

a jel ti uključen monitor? Da li svetli neka lampica?
Moguće je da si slučajno prebacio INPUT (vrstu ulaza) na monitoru i on tada neće da pokaže sliku. Koji je monitor u pitanju?
 
Monitor je onda OK. Prebaci kabl od monitora na integrisanu - VGA/DVI/HDMI ulaz od maticne ploce, proveri da li ce tad da upali. Ako pokazuje sliku onda je nesto do graficke vrv. ne naleze, u suprotnom je ili neki kabl ili napajanje, ne verujem da si nesto drasticno mogao da zeznes, desavalo mi se slicno bezbroj puta ako treba proveri da li su nalegle komponente i 5x ako treba, graficka, memorija, SATA kablici najcesce hoce da prave problem.
 
Zdravo, danas sam premestio kompjuter sa jednog stola na drugo, kada sam povezao sve kablove za monitor zvucnije mis, internet i tastaturu. Ukljucio sam kompjuter ventilatori su se pokrenuli ali ne prikazuje sliku na monitoru! Znam da lampica za hdd ne svetli a svetlela je kada je kompjuter radio sve svetli sve normalno radi samo ne izbacuje sliku na monitor! Ne znam kako je moguce da se pokvari kompjuter a samo sam premestio kompjuter sa jednog stola na drugo!

Pa samo toliko. Skines prasinu i ode kompjuter u vecna lovista.

Izvuci sve iz usb-a, zvucnike, internet i onda probaj.
 
vrlo je moguće da si slučajno pritisnuo dugme na monitoru koji odredjuje odakle mu dolazi signal. pritiskaj te dugmiće da vidiš da li će da uhvati kompjuter dok prelaziš iz jednog u drugi
na svakom monitoru ima dugme za podešavanja. Izmedju ostalog da izabereš SOURCE (izvor signala) Obično ima Analog, HDMI, DVI... Prebacuj da vidiš da li će da uhvati komp
 
Stiskaj num lock,caps lock ili scroll lock na tastaturi. Ako se normalno pale i gase lampice,onda je problem u monitoru,ne dobija signal. Ali verovatno ti se ne pale lampice na tastaturi i ne reaguju kad stiskas ove tastere koje sam ti rekao,znaci da ne moze hardver da startuje zbog nekog hardverskog problema. Ja sam krecio pre 2 meseca,samo sam izneo kuciste u hodnik i vratio kasnije uvece,nije hteo da radi...:D I jbg,tako je to kad ima puno komponenata na ploci,lako se desi da se neki kabl izvuce,da se pomeri hladnjak od procesora,da ram memorija ili graficka kartica ispadne iz lezista kad se maticna ploca iskrivi jer si pritisnuo kuciste sa strane itd...svasta moze biti. Otvoris kuciste i izvadis sve ram memorije i graficku karticu,pa vratis. Ako opet nece,onda probas samo sa jednim ram modulom da upalis racunar,jedan po jedan modul.
 
Svaki ozbiljan, pravi serviser ce vam reci uvek jedno isto-UVEK prvo proverite sve kontakte i kablove.SVE! Mrdne se neki kablic-SATA kabel iz hard diska ili na ploci-memorija se mrdne jedan PIN nelezi dobro-napajanje tamo gde ulazi u komp ako ima lufta-ja sam imao problem. Takodje napajanje na monitoru. Graficka da li dobro lezi u slotu-da se nije mrdnula malo. Izvuci je kao i RAM i ocstiti svako zrnce prasine-jer inace moze da se desi da neki kontakt blokira to zrnce prasine. Takodje to sto prikazuje "no signal"moze biti da se PC"zbunio"-ako nista ne upali pritikati DEL pri paljenju, uci u BIOS-ako je moguce-reset on DEFAULT value. Onda ako i to ne moze-moguce da je-riknuo sistem ili neka komponenta-najcesce je to greska na disku ili napajanje. Ili RAM zeza.
 
Svaki ozbiljan, pravi serviser ce vam reci uvek jedno isto-UVEK prvo proverite sve kontakte i kablove.SVE! Mrdne se neki kablic-SATA kabel iz hard diska ili na ploci-memorija se mrdne jedan PIN nelezi dobro-napajanje tamo gde ulazi u komp ako ima lufta-ja sam imao problem. Takodje napajanje na monitoru. Graficka da li dobro lezi u slotu-da se nije mrdnula malo. Izvuci je kao i RAM i ocstiti svako zrnce prasine-jer inace moze da se desi da neki kontakt blokira to zrnce prasine. Takodje to sto prikazuje "no signal"moze biti da se PC"zbunio"-ako nista ne upali pritikati DEL pri paljenju, uci u BIOS-ako je moguce-reset on DEFAULT value. Onda ako i to ne moze-moguce da je-riknuo sistem ili neka komponenta-najcesce je to greska na disku ili napajanje. Ili RAM zeza.

Kako da stiska del kad ne vidi sliku na ekranu. Nemoj da zajebavas coveka.
 
Pogledaj grafičku karticu da se nije malo izvukla ili možda kabl od dodatnog napaja ja ako ga ima. Pogledaj dal si dobro ugurao kabl od monitora u grafičku. Vidim da si napisao da lampica ne svetli, otvori kućište I pogledaj, mozda se kabl za napajanje procesora okacio.
Biće da mu glupa ploča NEMA ugrađen zvučnik pa ne čuje beep-pištanje radi memorije ili grafičke....
 
Ako ne moze uci u BIOS onda mora resetovati BIOS. A ako ni to ne pomogne onda je nesto gadno sjebano. Naravno-kao sto sam vec napisao PROVERITI SVE SPOJEVE I KONTAKTE! Ili se negde nesto odspojilo-ili je nesto krepalo...
Aha.... Prvo popraviti da dobije sliku, a onda proveriti da li može da uđe u BIOS, a onda mu to više nije ni važno jer će makina proraditi?
 
Aha.... Prvo popraviti da dobije sliku, a onda proveriti da li može da uđe u BIOS, a onda mu to više nije ni važno jer će makina proraditi?
Da li ti mozes da shvatis-moze da bude banalan problem loopam driver za graficku pa da ne da sliku u WIndows okruzenju ali ce mozda dati u BIOSU? U svakom slucaju nista ga ne kosta da PROBA! A ti jos jednom dokazujes koliko pojma nemas o racunarima.
 

Back
Top