kompjuter-najkorisnije oblasti

патриота

Obećava
Poruka
77
Resio sam da se malo ozbiljnije posvetim ucenju,a s obzirom na to da ima milion oblasti i nemoguce je znati sve,zanima me sta je najkorisnije.Meni se najvise svidja web design i programiranje ali i tu ima dosta stvari.Trenutno ucim HTML i CSS,a kad ovo zavrsim sta da nastavim a da je vezano za ovu oblast? Pored web designa,sta jos uciti? Sta se najvise ceni i trazi?
 
Ako te interesuje web dizajn, samo napred. Sta god da izaberes, ako budes dobar u tome, moci ces da se nadas nekom uspehu. Naravno bilo bi dobro da izaberes neki programski jezik pa i tako da se dopunis.
Jedino ne zaboravi: NIKADA neces nesto definitivno "nauciti" sto se kompjuetra tice, uvek, ali uvek, ima sta novo da se nauci. Ja od programiranja i web dizajna zivim vec poprilican broj godina, ali i dan danas naucim ponesto novo, saznam nesto sto nisam znao i procitam gomilu stvari koje nisam upotrebljavao. Siroko je to polje...
Ali, samo napred!
 
codemaker:
Ako te interesuje web dizajn, samo napred. Sta god da izaberes, ako budes dobar u tome, moci ces da se nadas nekom uspehu. Naravno bilo bi dobro da izaberes neki programski jezik pa i tako da se dopunis.
Jedino ne zaboravi: NIKADA neces nesto definitivno "nauciti" sto se kompjuetra tice, uvek, ali uvek, ima sta novo da se nauci. Ja od programiranja i web dizajna zivim vec poprilican broj godina, ali i dan danas naucim ponesto novo, saznam nesto sto nisam znao i procitam gomilu stvari koje nisam upotrebljavao. Siroko je to polje...
Ali, samo napred!

Sta si sve ucio? HTML,CSS,DREAMWEAVER i sta jos?
 
Sam si rekao web dizajn i programiranje su najjace oblasti po meni, gdje je ipak programiranje znatno jace, jer sve sto svakodnevno koristis kada upalis racunar moj prijatelju ti je plod programiranja, od pokretanja winampa, worda, pa do same komunikacije izmedju periferija i cpu-a itd itd
 
borisbg:
A koliko vremena treba da se nauci web dizajin, mislim neki pocetinicki nivo, recimo da napravim svoj sajt.

Evo ti jedan kratak kurs za pocetak:

http://www.zoniweb.cjb.net/

Nece ti trebati dosta vremena;najvise par dana.

Znao sam i sajt gde moze da se skine osnovni dreamweaver,ali trenutno nema sanse da se setim,ti pokusaj da pronadjes,a meni ako se javi poslacu.
 
патриота:
Sta si sve ucio? HTML,CSS,DREAMWEAVER i sta jos?
Pa kad bas pitas, ovako, redom prema vremenu:
- Assembler
- Turbo Assembler
- Basic za WAX
- Basic za Spectrum
- Basic za Commodore
- Cobol za WAX
- Cobol za PC
- Quick Basic
- Turbo Basic
- Pascal za WAX
- Pascal za PC
- Clipper
- FiveWin+Clipper
- ANSI C
- Turbo c 2.0
- Borland C++
- Visual C
- Delphy
- C++ Builder
- xHArbour+ FWH
- Programiranje veza eksternih uredjaja i PC preko COM portova
- Javascript
- PHP
- Web HTML Dizajn
- Raznovrsni graficki programi
- Raznovrsne baze podataka (SQL, Oracle, DBF, ostalo)
- Koriscenje web konekcija u programima (FTP prenosi)

i jos podosta, da ne nabrajam suvise
e zato ti treba vremena i mnooogo rada.

Medjutim, mislim da treba da se odlucis za jedan od programskih jezika i web dizajn pa da to savladas, posle ces vec sam videti kako i gde dalje...
Ako budes uporan, uspeh nece izostati.
 
1 A,sta mislite o biblijama,da li su korisne ili da trazim neke druge knjige i koje? Ako naucim,recimo,HTML bibliju da li cu imati solidno znaje (da li biblije obuhvataju pocetni,srednji i profesionalni nivo?)Meni se cini da su te biblije pomalo dosadne i suvoparne;verovatno postoji nesto mnogo bolje napisano,a da obuhvata isti nivo znanja i omogucava da se sve nauci na laksi i zanimljiviji nacin.

2 Danas se za svaki posao trazi poznavanje racunara,pa me zanima sta sve treba da zna neko ko ne zeli racunarima profesionalno da se bavi,a za odredjeni posao mu treba rad na racunaru.Znam da se uglavnom trazi Office i Windows,ali sigurno je potrebno poznavanje i neke druge oblasti.
 

Back
Top