Quantcast

kompenzacija umesto kirije, da li bi pristale?

gazda je načuljio uši, a vaš odgovor glasi...

• NE, NIKAD!

• da, treba biti praktičan

• joj, pa ne znam šta da radim

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.511
Taska čoveče, to ponos govori iz tebe, ali razmisli malo praktično, spusti nosić, pa to je samo tvoj prljavi veš j b t....
A što pre uštediš novce, brže ćeš okončati podstanarsko potucanje i preći u svoj prostor, zar ne?
Eto imala sam tu srecu da nisam nikad zivjela kao podstanar...pa moj nosic nema razloga da se spusta,a moj ves je moj i NE dam ga nikom...i tacka...:evil::D

E, a ima li neka docimera? Ono, da deli stan sa njim i ništa više od toga....

Zamislimo da ga imate.

Kako bi odreagovale kada bi on uzeo i oprao vam veš, na ruke?
Recimo, veš mašina je nešto zakazala, veš se gomilao u kupatilu, vi ste bili skroz preokupirani poslom, i on uhvati jednog jutra i sve to opere. A tu su bile i vaše gaće!
Da li bi to bilo ok?
Ti bas nemas sta da radis nego da se zanimas sta se desava s nasim prljavim gacicama...:cool::rolleyes:

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Taska, bojim se da nisi razumela temu. :rolleyes:
Ona je filozofske prirode! Idealizam naspram makijavelizma. Gaćice su samo metafora kako bih vam to približio, znaš, dočarao na jedan što realističniji način. Nadam se da je sad jasnije. :)
Mislim da bi ti trebalo da dobiješ od svake forumašice po gaće za rođendan...onda mož' da napraviš licitaciju,pa da zaradiš pare...:idea:

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.511
Taska, bojim se da nisi razumela temu. :rolleyes:
Ona je filozofske prirode! Idealizam naspram makijavelizma. Gaćice su samo metafora kako bih vam to približio, znaš, dočarao na jedan što realističniji način. Nadam se da je sad jasnije. :)
Joooj,molim te objasni mi malo detaljnije tu metaforu...nikako da shvatim...a tako bih voljela da znam.................:p

mama32

Zainteresovan član
Poruka
268
Recimo nađete se u situaciji da plaćate svakog meseca 200e kiriju, ali pritisli neki izdatci sa svih strana (štedite za stan npr) i sve vam teže pada plaćanje.
A onda vam vaš gazda, inače fini muškarac prijatne spoljašnjosti kojeg ste simpatisale do tada, ponudi da za naredni mesec ne morate platiti, bar ne u novcu.
Naime, predloži vam da mu date svoje nošene, neoprane gaćice i to je to, namirile ste kiriju za taj mesec.
Emotivno ste zatečene, ali tu su i pragmatični delovi mozga...
Pa, da li bi pristale na to?
Mislim da vredim vise od jedne kirije koju treba da "platim" nekom "bolesniku"...:roll:

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.610
Mislim da vredim vise od jedne kirije koju treba da "platim" nekom "bolesniku"...:roll:
kako to misliš vredim više?
naravno da vrediš više, ali hej, ti ne daješ sebe....
ne doživljavaš valjda gaćice kao deo sebe? pa one su samo obična krpa, komad tkanine.... i jedina razlika je što bi umesto novčanica, skupila u pesnicu svoje donje rublje i pružila mu, i onda si mirna sledećih 30 dana, ne misliš na kiriju a uštedela si 200e... meni to zvuči kao dobar biznis.....

Venerica Bgd

Iskusan
Poruka
5.559
ne doživljavaš valjda gaćice kao deo sebe? pa one su samo obična krpa, komad tkanine.... i jedina razlika je što bi umesto novčanica, skupila u pesnicu svoje donje rublje i pružila mu, i onda si mirna sledećih 30 dana, ne misliš na kiriju a uštedela si 200e... meni to zvuči kao dobar biznis.....
prvi mesec placas gacicama,drugi carapama,treci brusem...pa u cetvrtom ostanes gola....da bi u petom dobila predlog....daj...iskuliraj bolesnika...kome treba jos to....

mama32

Zainteresovan član
Poruka
268
Ebes ga ne placam kiriju, pa i ne razmisljam o tih 200e koje mnogi moraju izdvojiti...
A on bi te iste moje gacice poturio pod nos mom muzu pa pricao da mi ih je licno skinuo:evil:
Mada mislim da ovaj moj ne bi naseo na to, ali ih verovatno ima koji bi...:rolleyes::D

raindog

Domaćin
Poruka
3.810
bilo bi sjajno kad bi shalterski sluzhbenici davali takve predloge, to bi bilo super praktichno
npr nisi platio stuju 6 meseci, dash pola prljavog vesha za struju, drugu polovinu za komunalije, onda fino poshto nisi ojadio stanje na rachunu za te tako besmislene stvari poput rachuna, odesh fino pa se obradujesh kupovinom novog vesha, a pride josh ushtedish struju za pranje onog gore spomenutog, zar to ne bi bilo potpuno fantastichno ? :lol:

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.610
kako je 30% forumašica reklo da bi pristale, idemo dalje s temom...
neka preporuka za one koje su bile odrečne glasi da ne čitaju dalje, za vas se tema završila, sorry.

dakle, uradile ste to, sve je proteklo ok, al prolete taj mesec....
a izdatci jao jao, na sve strane....
ponadate se, pripremite gazdi novi par gaća, ali on sad nije zainteresovan.
što ne znači da nema novu ponudu za vas. baš kao što su neki i predvideli.
a ona glasi.... ostavite odškrinuta vrata kupatila par cm, da on onako u prolazu iz mraka gvirne dok se tuširate, ne više od 2minuta i to je to, namirile ste kiriju za naredno tromesečje.
prihvatljivo?

мирка

Zainteresovan član
Poruka
251
kako je 30% forumašica reklo da bi pristale, idemo dalje s temom...
neka preporuka za one koje su bile odrečne glasi da ne čitaju dalje, za vas se tema završila, sorry.

dakle, uradile ste to, sve je proteklo ok, al prolete taj mesec....
a izdatci jao jao, na sve strane....
ponadate se, pripremite gazdi novi par gaća, ali on sad nije zainteresovan.
što ne znači da nema novu ponudu za vas. baš kao što su neki i predvideli.
a ona glasi.... ostavite odškrinuta vrata kupatila par cm, da on onako u prolazu iz mraka gvirne dok se tuširate, ne više od 2minuta i to je to, namirile ste kiriju za naredno tromesečje.
prihvatljivo?
Они који су одговорили са НЕ су управо због овога и одговорили тако!
Сигурна сам да никоме нису проблем једне гаће, већ оно што би такав болесник тражио (или покушао) касније.

lp_rox_girl

Primećen član
Poruka
572
Ne hvala, ja svoje gace (ni ciste ni prljave) ne dajem nekom perverznjaku...radije bih platila stan :P
bilo bi sjajno kad bi shalterski sluzhbenici davali takve predloge, to bi bilo super praktichno
npr nisi platio stuju 6 meseci, dash pola prljavog vesha za struju, drugu polovinu za komunalije, onda fino poshto nisi ojadio stanje na rachunu za te tako besmislene stvari poput rachuna, odesh fino pa se obradujesh kupovinom novog vesha, a pride josh ushtedish struju za pranje onog gore spomenutog, zar to ne bi bilo potpuno fantastichno ? :lol:
Ne bi bilo dovoljno gaca u celom univerzumu da svi tako pocnu da rade :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.