Компатибилност SSD диска са матичном плочом

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.597
Уколико бих купио SSD диск INTENSO SSD 128GB, 2.5'' SATA III да ли би радио са матичном плочом коју имам?
zA7wfB7.png
 
Ja od 500 GB imam slobodno 50 GB.

Znaci nije samo sistem, gde je softver, gde su igre itd.

Imam i ja hhd 2 TB u racunaru i eksterni hdd.

Ne znam kakve su sada cene, ali ja sam recimo uzeo ssd prosle godine za crni petak, plus je jos bio na nekoj akciji mimo petka, plus jos i na 6 rata sa dina karticom. Negde oko 5 hiljada, 800-900 din mesecno. Nije to neki veliki trosak.
 
Ja od 500 GB imam slobodno 50 GB.

Znaci nije samo sistem, gde je softver, gde su igre itd.

Imam i ja hhd 2 TB u racunaru i eksterni hdd.

Ne znam kakve su sada cene, ali ja sam recimo uzeo ssd prosle godine za crni petak, plus je jos bio na nekoj akciji mimo petka, plus jos i na 6 rata sa dina karticom. Negde oko 5 hiljada, 800-900 din mesecno. Nije to neki veliki trosak.
i kod mene je slicna situacija, samo sto je kod mene od 500GB slobodno 12GB.

planiram da uzmem SSD od 1 TB
razmisljam se i da mozda zadrzim ovaj SSD od 500 ali ne znam da li mogu dva u sistemu zbog konektora.
na starim trakastim data kablovima klasicni HD-ovi su mogli laganica dva komada jer je bilo dosta konektora.. ne znam kakva je situacija sa SSD-om..treba da ga otvaram i gledam a mrzi me.
 
i kod mene je slicna situacija, samo sto je kod mene od 500GB slobodno 12GB.

planiram da uzmem SSD od 1 TB
razmisljam se i da mozda zadrzim ovaj SSD od 500 ali ne znam da li mogu dva u sistemu zbog konektora.
na starim trakastim data kablovima klasicni HD-ovi su mogli laganica dva komada jer je bilo dosta konektora.. ne znam kakva je situacija sa SSD-om..treba da ga otvaram i gledam a mrzi me.
Vidi u uputstvu za plocu. :)
 
Radilo bi , slobodno uzmi.
sprdanje sa covekom koji gleda smrt svoga deteta uopste nije pokazatelj pameti

i kod mene je slicna situacija, samo sto je kod mene od 500GB slobodno 12GB.

planiram da uzmem SSD od 1 TB
razmisljam se i da mozda zadrzim ovaj SSD od 500 ali ne znam da li mogu dva u sistemu zbog konektora.
na starim trakastim data kablovima klasicni HD-ovi su mogli laganica dva komada jer je bilo dosta konektora.. ne znam kakva je situacija sa SSD-om..treba da ga otvaram i gledam a mrzi me.
slazes li se ?
 
Уколико бих купио SSD диск INTENSO SSD 128GB, 2.5'' SATA III да ли би радио са матичном плочом коју имам?
zA7wfB7.png
Сваки SSD диск можеш повезати на било коју матичну плочу. Једино је питање смисла стављати на старе плоче које су ограничене SATA 1 брзином.
И SATA 2 брзина је дупло мања од брзине на којој ради SSD диск, а она је SATA 2.
SATA 1 = 150 mbps
SATA 2 = 300 mbps
SATA 3 = 600 mbps
Ево, ја сам свој стари лап топ из 2010 освежио пре две године (произведен 07.2010):
1662114812071.png


Заменио сам тастатуру на руску, пошто са прешао да живим у Русији:
1662114829511.png


Сем тастауре, заменио сам стари HDD Segate који је био у очајном стању:
1662114845262.png

1662114860082.png


а убацио сам нови SSD Seagate (који је ограничен брзином SATA II, која је на лап топу):
1662114874424.png

1662114888817.png


Поред тога, избацио сам CD и убацио додатни HDD Seagate:
1662114915050.png

1662114931158.png


Поред тога, заменио сам WiFi и Bluetooth пошто су давно превазиђени. WiFi је био само 2,4 а сада је 2,4 а такође 5 и 6 а Bluetooth је био 2.0 а сада је 5.2:
1662115073843.jpeg


Сада ми путем WiFi-ја ради на пуној брзини интернета а путем Bluetooth-а могу користити Bluetooth слушалице као и Bluetooth звучник JBL као и DAC:
1662115094902.jpeg


Пошто у Русији нема царине ни ПДВ-а на пошиљке са Алија, све ме је коштало непуних 100 евра.
 
Сваки SSD диск можеш повезати на било коју матичну плочу. Једино је питање смисла стављати на старе плоче које су ограничене SATA 1 брзином.
И SATA 2 брзина је дупло мања од брзине на којој ради SSD диск, а она је SATA 2.
SATA 1 = 150 mbps
SATA 2 = 300 mbps
SATA 3 = 600 mbps
Одлучан сам да купим INTENSO SSD 128GB, 2.5'' SATA III па га инсталирам у стари комп.
Е сада пошто си рекао да нема смисла стављати SSD на старе плоче које су ограничене SATA 1 брзином питам се да ли би у мом случају било паметно?
 
Одлучан сам да купим INTENSO SSD 128GB, 2.5'' SATA III па га инсталирам у стари комп.
Е сада пошто си рекао да нема смисла стављати SSD на старе плоче које су ограничене SATA 1 брзином питам се да ли би у мом случају било паметно?
Погледај конекторе на матичној да ли су SATA или IDE?
 
Vidi se da ima prikljucke USB 3.0 znaci da je katicna novije proizvodnje.Tako da ne bi trebalo imati ikakvog problema.Ima 6 SATA prikljucaka,samo da i napajanje ima dovoljno izvoda i toliko SSD-,ili HDD-a moze stati,samo treba voditi racuna i o samom kucistu da li moze toliko da stane i ima li mesta.
 
Супер. Хвала свима. Шта бих ја без вас. :)
Пре неколико минута сам преко онлајн продавнице поручио наведени SSD. У неком од наредних дана ћу моћи да га преузмем па ћу одмах да га монитрам.
 
malko je 128. ako hoces windows staviti,desetka posle nekog vremena sama od sebe pojede 50GB.......mamicu im raspalu
За ОС је довољно. Све остало треба да држи на неком HDD већег капацитета.
Ја се држим на:
комп.PNG
 

Back
Top