Komp zamrzne i blokira pri korishcenju wireles kartice

templar

Početnik
Poruka
27
Kada na svom racunaru (pentium 4, stariji malo) koristim wireles internet preko njegove wireles kartice on nakon par minuta rada zamrzne sve i blokira. Sve lepo radi ali to je problem i ne znam zbog čega je jer je wireles kartica probana na drugom racunaru i radi besprekorno.
Zna li neko u cemu je problem.
Konfiguracija:
AMD Athlon 1700+
2GB RAM (1x1GB 400MHz, 2x512MB 400MHz)
HDD 40GB
CD ROM
CDRW
DVD RW
TV kartica
mrezna kartica
modem 56k
RAID kartica (na koga je prikacen CDROM)
wirels kartica
napajanje LC power 500W
 
Napajanje je LC power od 500w
A windows 7 je sam instalirao drajvere. Kod drugara na win7 radi super i isto je windows sam instalirao drajvere.
Probao sam i sa novim sistemom i nishta.
U pitanju je PCI slot kartica. Atheros AR5007G (TP-Link)
Nije slot u pitanju, probao sam drugi i isto je problem.
Ne znam do cega je. Kada koristim komp ili net preko USB mts modema sve super radi.
Tuzan sam. :(
 
Kada na svom racunaru (pentium 4, stariji malo) koristim wireles internet preko njegove wireles kartice on nakon par minuta rada zamrzne sve i blokira. Sve lepo radi ali to je problem i ne znam zbog čega je jer je wireles kartica probana na drugom racunaru i radi besprekorno.
Zna li neko u cemu je problem.
Konfiguracija:
AMD Athlon 1700+
2GB RAM (1x1GB 400MHz, 2x512MB 400MHz)
HDD 40GB
CD ROM
CDRW
DVD RW
TV kartica
mrezna kartica
modem 56k
RAID kartica (na koga je prikacen CDROM)
wirels kartica
napajanje LC power 500W
Najbitnije stvari si izostavio
tip matične ploče i grafičku karticu , ali ajde ovako ja bih po svemu nabrojanom rekao samo ovo-
GUŽVA U ŠESNAESTERCU
tj previše dodatih komponenata u kompjuteru na matičnu ploču popunjena ovako 3 RAM slota
slot za grafiku svejedbo da li je pci-e ili agp
svi IDE priključci popunjeni,
svih 5 pci slotova popunjeno - što je mnogo mnogo je :)
 
Nije virus. Instalirao sam XP i extra brzo radi, mislim brze nego shto je gurao WIN7 ali kada udjem u opcije rezulucije i povecam je ili stavim efekat, kada prevlacim prozor da mi prikaze sadrzaj on zatamni ekran i moram da ga resetujem.
I kada instaliram drajver za graficku (GeForce4 MX440, koji sam skinuo sa NVIDIA sajta za nju) i podesim rezoluciju on zamraci ekran i moram da ga resetujem posle (dok sam sve to instalirao i radio wireles karta je bila izvadjena).
 
Znači da ti je neispravna grafička....

Ne znači da je grafička karta neispravna.
Više puta sam imao sličan problem pri instalaciji 90.xx drajvera na MX440 kartama i uvek je instalacija starijeg drajvera bilo rešenje.

@templar
Probaj: 84.43, http://www.filehippo.com/download_nvidia_forceware_xp/951/ ili još stariji (koliko se sećam, instalirao sam 66.93)
Prethodne drajvere deinstaliraj pa iz Safe Mode-a očisti ostatke pomoću Driver Sweeper-a ili Genetix Cleaner

Sličan problem: http://www.tomshardware.co.uk/forum/263099-15-forceware-driver-update-geforce
 

Back
Top