Komp se sam restarta

matejakezman

Početnik
Poruka
10
1. Ugurao sam 2*256 kingston rama (dual chanel su)
2. palim komp, ne dozivljavaju ga windwosi pise i dalje 512mb
3. vidim da su nestali driveri graficke u da imaju upitnik kraj sebe
4. stavljam update drivere ali nesto krivo je ocito stavio jer dobivam nakon 20 min plavi erkan da je ati nesto pokvario
5. resetriam komp, windowsi se dizu i odmah resetrijau sami od sebe
6. nesto cudno ispusuje na ekranu
7. vadim ram i s cda vracam drivere
8. radio je normalno, onda ga restartam za neki update.
pa radi ali pokrenem bs player i sam se resetria. :shock: :shock:

a kod plavog ekrana sam dobio ovu poruku
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
The problem seems to be cause by the following file: ati2dvag

The device driver got stuck in an infinite loop.

***stop: 0x000000EA [0xff2DC3A8, 0xffBC6640, 0x81FD6ED8, 0x00000001]


danas se nije restartao, ali nisam bsplayer dizao, DVD sam normalno gledao.
kako su driveri nestali od graficeke zbog unacivanja rama?
dali se palvi ekran pokazuje ako je falsni driver?:(:(
sto se dogadja?
 
Sudeci prema poruci, izgleda da ti je neki device driver "zaglupeo". Najverovatnije za graficku, ali moze i neki drugi, mozda je memorija neispravna?
Posto si pomenuo BS player, verovatno je graficka problem, ili drajveri za nju. Pokusaj da proveris kako ti graficka lezi u slotu, skini najnovije drajvere sa neta, instalisi pa probaj.
Ili, pokusaj sa "restore last known configuration" koja je korektno radila....
Lici mi na problem sa grafickim drajverima, ili samom grafickom karticom.
 
da, kada razmislim. nakon stavljanja rama, pogledao sam u device manager i bili su tamo radeon 9550 oba drivera ali sa zutim upitnikom. stavio sam update driver, nasao je neke cudne. e onda je nakon 20 min dosao plavi ekran.
kasnije sam vratio s CDa drivere.
 
Moja preporuka je da uradis sve sto si i radio kada ti se komp restartovao,jer bez toga neces znati dali ti je sada ispravan.Ukljuci BSplayer ....gledaj film na trenutak iskljuci ...njakaj ga malo GORE NE MOZE DA BUDE niti ces nesto s***ati sa ukjucivanjem programa.
Desava se da RAM nije ispravan i da krivo ucitava podatke.
Trebalo bi da ih proveris jedan po jedan (izvadis jedan a drugi ostavis i radis ....sta god vec..pa stavis drugi.....) a mozes probati i sa MEMTEST86 (ili sa nekim slicnim) da proveris ispravnost RAMa.( preporucujem !,snimis program na flopi,restartujes,podesis u BIOSu da se dize sa flopy i podizes sa nje,ostavis da radi komp oko12sati ili preko noci.Ako ne nadje gresku RAM je ispravan)
Kada si updatevao drivere za graficku kazes da ti je nasao "neke cudne" pa dobro pobogu gde ih je nasao ??? Izbrisi drivere pa ponovo instaliraj sa originalnog CDa koji si dobio uz graficku.
 

Back
Top