Komp ne želi da se ugasi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.541
Elem, pozdrav drugari. :)
Imam jednu zanimljivu muku, kompjuter sve lepo radi, pali se bez problema i tokom korišćenja, ne baguje. Temperature u kućištu su za primer kako treba biti.
Problem dolazi kada hoću da ugasim komp. Monitor i procesor se ugase ali sve ostalo još uvek radi, treperi ram, obrću se ventilatori a najjače od svega što ventilator na napajanju poludi od obrtanja. Moram nasilno da ga ugasim jer restart ne radi, niti power dugme na kućištu.
Nisam siguran, ovakav kvar nisam imao nikad, mislim da tu matična ploča ne radi svoj posao kako treba, tj ne šalje signal napajanju da ugasi struju u kućištu.

Pre par meseci mi koahsijalni kabl uništio mrežnu karticu na matičnoj pa sam morao eksternu da stavim. Moguće da je ponovo koahsijalni kabl pod većim naponom struje od groma, uništio malo više... :D Prosvetlite me drugovi :)

CPU DualCore Intel Core i3-6100, 3700 MHz (37 x 100)
Motherboard Gigabyte GA-Z270-HD3P (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Motherboard Chipset Intel Kaby Point Z270, Intel Skylake-S
System Memory 8146 MB (DDR4 SDRAM)
DIMM2: Avexir DDR4-2400 CL16 8GB 8 GB DDR4-2400 DDR4 SDRAM
Napajanje enermax 650 w.
 
Prvo nije hardwerski problem nego software, drugo jedna od stvari koje treba podesiti je POWER plan i sta koje dugme radi...a trece, skini mu net i probaj da ga ugasis, mozda si ga malo poklonio nekim siteovima, pa zaboravio...:)
A pazanju mi je privukao naslov "ne zeli da se ugasi...."
 
Naslov je takav kakav je, inače tačan. Gledao sad po internetu i isključivao šta se moglo isključiti i probao gašenje. Jedina novina što nema nenormalno obrtanje ventilatora ali sve ostalo radi i svetli kao i pre. Procesor i monitor se ugase, sve ostalo radi kao da nije primili komandu da treba da se ugasi...
 
Naslov je takav kakav je, inače tačan. Gledao sad po internetu i isključivao šta se moglo isključiti i probao gašenje. Jedina novina što nema nenormalno obrtanje ventilatora ali sve ostalo radi i svetli kao i pre. Procesor i monitor se ugase, sve ostalo radi kao da nije primili komandu da treba da se ugasi...
>?Izvini...Kako moze "sve"da radi a bez procesora..?cudno..Najbolje okaci negde kratak video klip pa da vidimo….sta se tu zbiva..
 
Idi u podesavanja i zadnje je power, additional power...., change for this.....i ispodesavaj sta koja komanda treba da radi.
Resetuj komp, sa iskljucenim netom, ali ne na dugme nego iscupaj konekciju ili iskljuci wifi...ukljuci zastitu, pa sve ponovi da proveris...
 
>?Izvini...Kako moze "sve"da radi a bez procesora..?cudno..Najbolje okaci negde kratak video klip pa da vidimo….sta se tu zbiva..
Ventilator na procesoru ne obrće, monitor se ugasi ali sve ostalo radi, matična svetli, ram svetli, ventilatori svetle i obrću.

@Metronomy... Nisam serovao graficku, niti je do interneta. Vec sam podesio u power option sve sto sam nasao na netu.
 
Probaj u cmd run as administrator i ukucaj powercfg -h off,i mozes da probas ovako msm mozda nema nikakve veze ali otvori kuciste iscupaj kabl atx iz procesora naponski i ukljuci racunar sacekaj minut pa iskljuci i pc i vrati kabl mozda proradi.A mozes i da probas da uradis clean instal windowsa jer kao sto rekose gore mozda si nakupio nekih virusa!
 
@jolemisa imam, njega i koristim da bih sve ugasio.
@kalisto. Majstor trenutno nije potreban. Ovo sto se tice reinstall sistema je cista glupost. Sistem radi ko podmazan jer je legalan i cist.
Izvini drugar ali obe izjave su, bez uvrede glupost...Kao prvo ako budes stalno palio/gasio preko dugmeta na napajanju sjebaces komp vremenom..Drugo to da liu je Win legelan I"cist"totalno nema veze s time da ce PC da radi kako treba..Nesto tu ne stima..Ili hard disk pravi roblem...Ili napajanje...Ili neki softver...Sistem nesto zeza ...ili neki drugi maliciozni softver...
 
Ja najviše sumnjam na matičnu ploču jer napajanje se ne bi ni palilo da ima neki problem u naponu. Kao što sam napisao u prvom postu, desilo se da preko koahsilnog kabla koji dovodi net, dodje do prevelikog napona zbog udara hroma u tehniku operatera. Pošto je skoro bilo nevreme, i od tada je krenulo ovo da se dešava, verovatno se desilo isto. Sa tim sto sad nije stalo na mrežnu karticu već otišlo malo dalje. Sutra cu izvaditi mrežnu karticu da vidim kako ce funkcionisati i baciti pogled na čelu matičnu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top