PRVU konferenciju Rimskog kluba u SAD Komitet 300 sazvao je 1969. godine, pod nazivom "Udruženje Rimskog kluba". Sledeća je odražana 1979, pod nazivom "Riverdaleški centar za religijsko istraživanje", a njome je koordinisao Tomas Barni. Potom je usledila konferencija Vudlens, održana u Hjustonu, u Teksasu, 1971. godine. Od tada se konferencija redovno održava u Vudlendu, svake godine. Takođe, iste te 1971. godine, ali nešto kasnije, Korporacija "Mičel" za energiju i razvoj održala je sastanak za Rimski klub. Glavna tema je bila - Ograničavanje razvoja SAD. Zatim je, kao kruna svega, u julu 1980. godine održana Prva svetska konferencija o budućnosti, na kojoj je prisustvovalo 4.000 "društvenih inženjera" i članova "trustova mozgova", od kojih su svi bili članovi ili saradnici raznih institucija koje deluju pod vrhovnim organizacijama Rimskog kluba.Ta konferencija imala je blagoslov Bele kuće, koja je održala sopstvenu konferenciju zasnovanu na zapisima sa te konferencije. Konferencija u Beloj kući nazvana je "Njhite House Commission on the 1980 s" i službeno je preporučila politiku Rimskog kluba "kao putokaz za buduću politiku SAD", a išla je tako daleko da je čak utvrdila kako ekonomija SAD izlazi iz industrijske faze. Bio je to odjek tame sera Pitera Vikersa Hola i Zbignjeva Bžežinskog, što potkrepljuje dokaze o vlasti Komiteta 300 nad politikom SAD, kako unutrašnjom, tako i spoljnom. KAO što sam rekao 1981. godine, mi smo politički, društveno i ekonomski ucenjeni kako bismo postali taoci planova Rimskog kluba. Sve je postavljeno protiv nas. Ako želimo da opstanemo, moramo da prekinemo omču u kojoj Komitet 300 drži našu vladu. Na svim izborima od vremena kada je jedan od predsedničkih kandidata bio Kelvin Ulidž, Komitet 300 je uspevao da svoje agente postavi na ključne položaje u vladi, tako da nije bitno ko je predsednik. Na primer, svakog predsedničkog kandidata od vremena Frenklina D. Ruzvelta odabralo je (neki vole da kažu "pažljivo izabralo", engl. "handpicked") Veće za spoljne odnose, prema uputstvima Kraljevskog instituta za međunarodne poslove.Posebno na izborima 1980. godine svi kandidati za najviše položaje u SAD su bili pod kontrolom Veća za spoljne odnose. Stoga, zaverenicima nije bilo važno ko će da pobedi na predsedničkim izborima. Uz pomoć "trojanskog konja" u liku Fondacija "Heritejdž" i Veća za spoljne odnose, na sve ključne položaje za određivanje politike u novoj vladi postavljeni su kandidati Veća za spoljne odnose, a pre toga poslušnici NATO i Rimskog kluba, čime je osigurano da sve ključne odluke nose pečat Rimskog kluba i Veća za spoljne odnose, kao izvršnih tela Komiteta 300.
I IZBORI iz 1984. i oni iz 1988. godine sledili su taj dugo utvrđeni obrazac. Sekretar za spoljne poslove Džordž Šulc bio je savršen izbor Komiteta 300 za taj položaj. Oduvek je bio tvorevina Henrija Kisindžera, nalogodavca Veća za spoljne odnose. Štaviše, njegov položaj u "Bečtelu", glavnoj kompaniji Komiteta 300 koja ima globalne dimenzije, omogućavao mu je pristup zemljama koje bi mogle da postanu sumnjičave u pogledu njegove povezanosti sa Kisindžerom. Karterova vlada je ubrzala proces postavljanja ključnih kandidata iz redova zaverenika na ključne položaje. Pre nego što je Karter bio izabran za predsednika, njegov ključni strateg za vođenje predsedničke kampanje Hamilton Džordan, rekao je kako su Sajrus Vens i Bžežinski dobili položaje u Karterovoj vladi, a da će on, Džordan, da podnese ostavku. Prva dvojica su zaista dobila položaje, ali Džordan nije dao ostavku.
TAJNO DRUŠTVO
KOMITET 300 je vrhovno tajno društvo, sastavljeno od nedodirljivog vladajućeg sloja, koji uključuje englesku kraljicu, holandsku kraljicu, dansku kraljicu i ostale evropske kraljevske porodice. Na samrti engleske kraljice Viktorije, matrijarha venecijanske porodice crne aristokratije, te aristokrate su odlučile da se pripadnici svetske aristokratije, radi sticanja vlasti u celom svetu, "moraju udružiti" sa nearistokratskim, ali neverovatno moćnim ljudima iz poslovnog sveta, na svetskom nivou, pa su tako vrata za sticanje vrhunske moći otvorena i, kako to engleska kraljica voli da kaže, "pučanstvu".