Komfor zona - zašto se predstavlja kao loša?

Путин012

Aktivan član
Poruka
1.585
Ee ovako, ja sam introvertna osoba, dakle ne volim previše da izlazim niti veliki krug prijatelja i slično. Nemam strah od ljudi idem često na koncerte i to, samo mi ne prija da imam previše prijatelja i ne otvaram se lako mahom. Često ljudi i po netu i uživo kažu kao, pa izađi malo iz komfor zone, izlazi više itd.
Zašto je to tako? Meni sasvim odgovara da budem u kući i čitam šta me zanima i imam svoj mir. Kada previše često izlazim ne osećam se ugodno. Zašto većina osuđuje introvertnost?
 
Introvertnost je normalan i prirodan deo ljudske ličnosti, kao i ekstrovertnost. Međutim, društvo često preferira ekstrovertne osobe i smatra ih kao "normalnijim" ili "socijalnijim". Ovo može dovesti do toga da introvertne osobe čuju kritike i savete da "izađu iz komfor zone" ili "izlaze više" jer se tako očekuje od njih da se ponašaju kao ekstroverti.

Introvertnost nije pogrešna ili loša stvar, već je to samo različit način na koji ljudi doživljavaju i interreaguju sa svetom. Introvertne osobe obično uživaju u samoći i imaju manje potrebe za socijalizacijom i društvenim kontaktima. To ne znači da ne vole društvo ili da su "stidljivi" ili "tihi".

Bitno je da se svaka osoba oseća ugodno u svom načinu života, bez obzira na to da li je introvertna ili ekstrovertna. Ukoliko se osoba oseća ugodno i zadovoljno sa svojom introvertnošću, nema razloga da se menja ili da se oseća krivom zbog toga.
 
Ee ovako, ja sam introvertna osoba, dakle ne volim previše da izlazim niti veliki krug prijatelja i slično. Nemam strah od ljudi idem često na koncerte i to, samo mi ne prija da imam previše prijatelja i ne otvaram se lako mahom. Često ljudi i po netu i uživo kažu kao, pa izađi malo iz komfor zone, izlazi više itd.
Zašto je to tako? Meni sasvim odgovara da budem u kući i čitam šta me zanima i imam svoj mir. Kada previše često izlazim ne osećam se ugodno. Zašto većina osuđuje introvertnost?

Znači tema je zapravo introvertnost, pošto je naziv "misleading"

Zona komfora je često loša jer sprečava osobu da se razvija kao ličnost i napravi neke neophodne ili pozitivne promene u životu.

Ali druga je stvar ako pričamo o introvertnim osobama jer to onda nije zona komfora nego crta ličnosti.
 
Ee ovako, ja sam introvertna osoba, dakle ne volim previše da izlazim niti veliki krug prijatelja i slično. Nemam strah od ljudi idem često na koncerte i to, samo mi ne prija da imam previše prijatelja i ne otvaram se lako mahom. Često ljudi i po netu i uživo kažu kao, pa izađi malo iz komfor zone, izlazi više itd.
Zašto je to tako? Meni sasvim odgovara da budem u kući i čitam šta me zanima i imam svoj mir. Kada previše često izlazim ne osećam se ugodno. Zašto većina osuđuje introvertnost?
Prica se da ne valja istim putem ici svaki dan.
Tako pricaju
 
Ee ovako, ja sam introvertna osoba, dakle ne volim previše da izlazim niti veliki krug prijatelja i slično. Nemam strah od ljudi idem često na koncerte i to, samo mi ne prija da imam previše prijatelja i ne otvaram se lako mahom. Često ljudi i po netu i uživo kažu kao, pa izađi malo iz komfor zone, izlazi više itd.
Zašto je to tako? Meni sasvim odgovara da budem u kući i čitam šta me zanima i imam svoj mir. Kada previše često izlazim ne osećam se ugodno. Zašto većina osuđuje introvertnost?
Treba da raskrstiš sa sobom zašto se ne osećaš ugodno.
 
Meni sasvim odgovara da budem u kući i čitam šta me zanima i imam svoj mir
Onda nema nikakvih problema. Priča o komfor zoni ima smisla samo ako ti osećaš da ti je potrebna neka promena da bi postigao nešto što želiš, a misliš da ne možeš uspeti u tome osim ako ne promeniš nešto kod sebe. A ne da ti neko sa strane objašnjava šta je tebi potrebno.

Moje mišljenje makar.
 
Znači tema je zapravo introvertnost, pošto je naziv "misleading"

Zona komfora je često loša jer sprečava osobu da se razvija kao ličnost i napravi neke neophodne ili pozitivne promene u životu.

Ali druga je stvar ako pričamo o introvertnim osobama jer to onda nije zona komfora nego crta ličnosti.
Pa da, ali ja sam introvert oduvek, uživam da sedim i čitam šta me zanima i razvijam se, ali često mi dobacuju izađi malo, izlazi više.. preselo mi je to. Ja sam dosta tolerantan itd. ali nije prijatno kad te kljucaju svako malo. Tako da mi pričaju o komfornoj zoni.. kao da nisam čuo te stvari 1000 puta...
 
Osećam se ugodno kad sam sam, ne osećam se ugodno kad izađem sa nekim i on dovede meni nepoznate osobe ili kad nas ima preko 5, to je ja mislim i normalno za introverte, jer ne volimo previše da se otvaramo uglavnom.
Zavisi koliko imas godina.Da li radis sa ljudima.Radim trgovini da jedva cekam da dodjem kuci i budem sama i imam dovoljno godina da nisam za izlaske
 
Osećam se ugodno kad sam sam, ne osećam se ugodno kad izađem sa nekim i on dovede meni nepoznate osobe ili kad nas ima preko 5, to je ja mislim i normalno za introverte, jer ne volimo previše da se otvaramo uglavnom.
Ne volim ni ja grupe ljudi u kojima se ne zna ko će koga da nadglasa.
Zona komfora nije loša, ali obično ti ne daje uslove za napredak u bilo kojoj oblasti, osim ako ne obavljaš rad od kuće.
Čak ni rad na daljinu ne daje lep život na duže staze.
Tebe će neki inicijalni šut u dupe da izbaci iz zone komfora, a kad se to dogodi, želim ti da lepo plivaš kroz buru života.
 
Ne volim ni ja grupe ljudi u kojima se ne zna ko će koga da nadglasa.
Zona komfora nije loša, ali obično ti ne daje uslove za napredak u bilo kojoj oblasti, osim ako ne obavljaš rad od kuće.
Čak ni rad na daljinu ne daje lep život na duže staze.
Tebe će neki inicijalni šut u dupe da izbaci iz zone komfora, a kad se to dogodi, želim ti da lepo plivaš kroz buru života.
Pa ja studiram, tako da nisam radnik još uvek. Meni sasvim odgovara ovakav život kakav vodim. Učim za ispite, van toga učim i proučavam ostale stvari van faksa koje me zanimaju, gledam filmove, anime, serije, sport... odem nekad na utakmice i koncerte, kad kad me jedan drug pozove napolje i nekad naiđe neka ženska i to je to, ne treba mi više ništa. Napredujem po meni dovoljno tako.
 
Ja se uvek setim mojih predaka koji su krvarili u gvozdenom puku, ili svoje babe koja je bila heroina, silom prilika.
Tada kažem sebi: ustaj i bori se, pizzdo mala, ne sažaljevaj sebe.
Kako su ljudi živeli, pa se trudili bili srećni, mi smo samo previše nerazumni da shvatimo šta sve imamo, pre svega u odnosu na njih nismo trenutno u ratu, makar ne fizičkom.
 

Back
Top