Комерцијална банка продата словеначкој банци

Koliko imaš novčanica na štednoj?
ER3PDtPXYAU3KOu
To me podseća, treba da otvorim Kasicu beobanke

Beogradska-banka-metalna-kasica_slika_O_91851161.jpg
Beogradska-banka-metalna-kasica_slika_O_91851165.jpg
 
Srbija je imala zlanu podlogu, Slovenija nije, jer je Beč vodio MP.

Danas Slovenci znaju Bankarstvo, a mi ne znamo.

Da pitamo arhivu ovih iz 1945

Najjača banka u Zagrebu pred WWI bila srpska banka , tj vlasništvo Srbina

U Trstu najveću i najlepšu zgradu izgradio Srbin

Kada oni nisu znali gde su šuplji, skakali za kravama mi smo vodili i politiku i ekonomiju i državu i sad ONI nama kao drže predavnja kako treba

Mi državu stvorili pre 200 godina , više ratova preturili i ONI NAS UČE

Pa da li je realno?
 
Najiskrenije, prodaja Komercijalne banke je maltene bila iznuđena potezima od pre 13-14 godina.
Tada je potpisan sporazum sa EBRD o dokapitalizaciji, po kom je država imala obavezu da 2018 privatizuje banku, a akcije EBRD-a otkupi po određenoj ceni.
Da Komercijalna nije tada dokapitalizovana, bila bi pokojna odavno.
U svakom slučaju, pozdravljam svaki izlazak države iz vlasništva privrednih društava, jer mi kao država nismo sposobni da upravljamo imovinom.

Ti verovatno nisi sposoban ničim da upravljaš, dok tako tvrdiš
 
Najjača banka u Zagrebu pred WWI bila srpska banka , tj vlasništvo Srbina

U Trstu najveću i najlepšu zgradu izgradio Srbin

Kada oni nisu znali gde su šuplji, skakali za kravama mi smo vodili i politiku i ekonomiju i državu i sad ONI nama kao drže predavnja kako treba

Mi državu stvorili pre 200 godina , više ratova preturili i ONI NAS UČE

Pa da li je realno?

Sa decom komunizma sve je moguće, jer oni znaju samo da nas uvale u probleme, pa kada krvari, curi i lipti sa svih strana onda vataju krv kantama i to zovu privatizacijom.

Privatizacija: Mlataranje mačetom po volu i skupim 3 kante krvi !
 
Sa decom komunizma sve je moguće, jer oni znaju samo da nas uvale u probleme, pa kada krvari, curi i lipti sa svih strana onda vataju kantama krv kantama i to zovu privatizacijom.

Privatizacija: Mlataranje mačetom po volu i skupim 3 kante krvi !
To su 2 kraja kobasice: Privatizacija je jedan ekstrem a Komunizam drugi.

Ti si na tom drugom kraju
 
Sa decom komunizma sve je moguće, jer oni znaju samo da nas uvale u probleme, pa kada krvari, curi i lipti sa svih strana onda vataju kantama krv kantama i to zovu privatizacijom.

Privatizacija: Mlataranje mačetom po volu i skupim 3 kante krvi !

Privatizacija sigurno nije mogla biti ni fer ni poštena i sasvim je izvesno da su oni koji su zauzeli pozicije to i hteli iskoristiti

No da li smo trebali uvesti svakoga koga smo uveli.
 
Najiskrenije, prodaja Komercijalne banke je maltene bila iznuđena potezima od pre 13-14 godina.
Tada je potpisan sporazum sa EBRD o dokapitalizaciji, po kom je država imala obavezu da 2018 privatizuje banku, a akcije EBRD-a otkupi po određenoj ceni.
Da Komercijalna nije tada dokapitalizovana, bila bi pokojna odavno.
U svakom slučaju, pozdravljam svaki izlazak države iz vlasništva privrednih društava, jer mi kao država nismo sposobni da upravljamo imovinom.
Dogovor je bio i da se banka poboljša pa da se svi okoriste rastom vrednosti.
Nažalost Državni Organ je zatajio, pa je EBRD aktivirala put opciju i prodala svoj deo za cenu bolju nego što je postignuta na tržištu
 
Moj deda je imao na jednoj od ovih. Ne znam na kojoj ... , mada ni jedna štedna ne liči, više je oranž

Ali pazi ova jedna je od 1862 , brt i to je neko upropastio. Da li smo mi bili normalni?
Da ti otkrijem tajnu ko je to upropastio...
Ovako, iz Beograda kreneš autoputem na jug.
Posle glavne petlje Smederevo ima petlja od koje kreće put za Veliko Gradište i Đerdapsku magistralu.
TU se isključiš.
Ne voziš puno posle toga, zastaneš u gradu koji se zove Požarevac.
Tu se raspitaš za familiju Slobošević i lokaciju njihove porodične kuće.
Kad to nađeš, videćeš u dvorištu jednu lipu i jedan spomenik.
Tu zastani.
I pronađi odgovor
 
Koliko ste progutali banaka u Srbiji 1945.

Vratite državi, fizički i pravnim licima, pa što ostane privatizujte !

Njamika bi shvatila da duguje njen đed, otac i ona 10,000,000eurea !
1945. je bila porušena zemlja. Amerika je izgradila ponovo.

Tako da ćeš morati da veslaš na njihovim brodovima da im otplatiš
 
Dogovor je bio i da se banka poboljša pa da se svi okoriste rastom vrednosti.
Nažalost Državni Organ je zatajio, pa je EBRD aktivirala put opciju i prodala svoj deo za cenu bolju nego što je postignuta na tržištu

Ne može Država, Državni organ, Insitucija id... da zakaže, može samo ovlašćeno i odgovorno ime i prezime da zataji sa namerom ili bez, zbog činjenja ili nečinjenja !!!
 
1945. je bila porušena zemlja. Amerika je izgradila ponovo.

Tako da ćeš morati da veslaš na njihovim brodovima da im otplatiš

Pazi Jovanku Brozovicu, aparat preglomazan, pa ni kolhozi u koje ste strpali naše Banke i privredu nisu mogle da izdržavaju vaše žderačke troškove.

Broz je dobio kredite zbog vas preglomaznih parazita, malo zbog njega !

I to ću ti staviti na spisak dugova !
 
Ne može Država, Državni organ, Insitucija id... da zakaže, može samo ovlašćeno i odgovorno ime i prezime da zataji sa namerom ili bez, zbog činjenja ili nečinjenja !!!
Nja, nja...
Ništa konkretno niste rekli, kolega.
Tj. jeste.
Verujete da je problem bio kadrovske (pogrešan čovek), a ne idejne prirode (teza superiornog državnog bankarstva)
 
Nja, nja...
Ništa konkretno niste rekli, kolega.
Tj. jeste.
Verujete da je problem bio kadrovske (pogrešan čovek), a ne idejne prirode (teza superiornog državnog bankarstva)

Mjok.

Ne čitaš !

Tek kada se svi, pa i ti ne budete izražavali na opštem mestu, država ovo, država ono, već odgovorno lice, onda će doći do promene uređenja i države i društva !
 
Dakle, d'ostane kolhoz, ali sa sposobnijem ljudma?

Ne vredi ti ni 100 privatno ni 100% državno ni mešovito, nikako ne vredi sa istim ljudima. Tu promena suštinskih nema

Možeš menjati i ustav i uređenje svake godine sa istim ljudima je isto !

Najbolji zakoni ne vrede iskvarenoj bandi.

Oni rade po svome iz 1945.
 

Back
Top