Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Коме сметају "ДВЕРИ"?

Коме сметају "ДВЕРИ"?

• Љубитељима лика и дела Бориса Т.?

• Исфрустрираним ликовима?

• Оцобама неспособним да саме мисле?

• Особама пуним мржње?

• Необавештеним особама?

• Не знам

• Нешто друго

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333
У у понедељак вече београдска ТВ Б-92 (у серијалу "Инсајдер") одвојила је скоро 60 минута за напад на једну невладину организацију која се зове Двери српске. За оне који нису упућени у тај сектор друштвеног деловања у Србији, рећи ћу да је невладин корпус организација подељен на два блока; један предводе Наташа Кандић и Соња Бисерко са Фондом за хуманитарно право, односно Хелсиншким одбором, док други блок посматрачи и аналитичари зову патриотским а на његово чело стављају Двери српске, Образ, Покрет 1389, организацију Наши...

До споменуте емисије Б-92, Двери су биле увек на неки начин издвајане из наведене групе, звали су их тврдим националистима, конзервативцима, десничарима али их чак ни Б-92 никада није сврставао међу оне који прибегавају насиљу и насилним демонстрацијама. До уторка увече.

У "Инсајдеру" је изговорено десетак квалификација из којих неупућен човек може да закључи само једно; Двери су мозак и духовно извориште свим десничарским и деструктивним снагама у Србији; Двери стоје иза демонстрација поводом геј-параде; Двери треба забранити али држава Србија по том питању ништа не подузима.

Да је само то! Б-92 иде даље па у "Инсајдеру" тврди да Двери у ствари делују под окриљем Српске православне цркве (неки од чланова Двери сарађују у листу Православље) чиме се, јасно је, жели сугерисати да је СПЦ прави кривац за насиље које већ годинама бележимо у главном граду Србије.

Чиме су Двери заслужиле да их телевизија са националном фреквенцијом, а Б-92 то јесте, третира као највећу опасност на путу Србије према Европи, центар из којег се одређује курс деловања алтернативне политичке сцене Србије?

Неко ће рећи да је ТВ Б-92 постављена и осмишљена тако да се бори против свега што је у Србији национално, традиционално, уроњено и у прошлост, и биће у праву. Посматрано са тог становишта заиста је логично да се Б-92 бави Дверима на начин како је то учињено у уторак вече. Али... бавили су се они Дверима и раније, само на другачији начин, делимично, са благим оценама.

Зашто сада специјална емисија, зашто сат времена, зашто тешке квалификације?
Одговор је једноставан; Двери српске могу већ сутра да се трансформишу у политичку партију и да на следећим изборима- те оцене долазе од врло озбиљних људи- без већих напора прескоче изборни цензус и уђу у Скупштину Србије.

А како су се у ових 11 година постојања показали као тврда, морална и непоткупљива организација, која не прихвата окупацију Косова, тражи од Београда да се чвршће веже за Републику Српску, не заборавља Србе из Хрватске, грози се тврдње да Европа нема алтернативу, бори се за очување српског села и српске породице, а притом су сви њени водећи активисти млади и врло образовани - велико је питање шта би те и такве Двери могле да раде и како да се понашају у српском парламенту.

Из тога страха рођен је онакав "Инсајдер" посвећен Дверима српским, емитован у уторак вече. Још једна ситница; у Србији ТВ Б-92 доживљавају као тврдо режимско гласило. Њихови уредници у кабинете Бориса Тадића и Млађана Динкића улазе без куцања.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Kolumne/97407/Kome-smetaju-Dveri

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333
Дакле, "ДВЕРИ" сметају само оним исфрустрираним индивидуама и сличним затуцаним мозговима које се понашају на идентичан начин на који су се својевремено понашали гласачи Слободана Милошевића, недо.ебаним душебржницима и љубитељима колта личности Бориса Т., квазилибералима, свима који се не осећају као Срби, разним женама у црном или плаво-жутом..............једино што још нису успели да конкретно артикулишу и да аргументују конкретним примерима ШТА су то Двери конкретно лоше урадиле, на какву су мржњу позивале, какав су хаос произвеле???
Све се своди на једно бесмислено, малоумно упирање прста у организацију које се евидентно (из мени неких непознатих разлога) плаше без правог објашњења одакле тај страх....но добро, то је већ њихов проблем и проблем њихове затуцаности и скучених видика, политичке острашћености, култа лидерских личности који упражњавају, мржње и што је најважније НЕЗНАЊА и неинформисаности...........
дозволили су да им РТС или Б92 замени орган који нормалним људима служи за размишљање - мозак.
Искрено ми је жао тих индивидуа баш као што ми је својевремено било жао и Слобиних пензионера који су сатима чекали редове да би потрошили своје пензије од 3 марке и који су јели коске и качамак да би преживели али су зато слепо веровели другом дневнику и комракову када им кажу да живе идеално........
Исти су...........иста затуцана маса неспособна да користи своју главу....

Жао ми је...искерно ми их је жао.

Poslednja izmena:

gost 204907

Elita
Poruka
22.648
Било би добро да Двери остану једна традиоционална, национална, више културна, него политичка организација.
Реакције оних који у Дверима виде, како се сад олако дефинише клерофашизам, су потпуно параноичне.
Зна се коме смета све што може да се подведе под српски национални корпус, противници све то генерализују и стављају у исти кош.

Poruka
21.185
Чудно би било да Б92 критикује Бабе у црном,Кандићку,Бисерко,Чеду,амбасадоре који се грубо мијешају у унутрашње ствари Србије,ЕУ,међнародне лихварске установе,и остале пипке НСП.

pura moca

Zaslužan član
Poruka
111.458
Дакле, "ДВЕРИ" сметају само оним исфрустрираним индивидуама и сличним затуцаним мозговима које се понашају на идентичан начин на који су се својевремено понашали гласачи Слободана Милошевића, недо.ебаним душебржницима и љубитељима колта личности Бориса Т., квазилибералима, свима који се не осећају као Срби, разним женама у црном или плаво-жутом..............једино што још нису успели да конкретно артикулишу и да аргументују конкретним примерима ШТА су то Двери конкретно лоше урадиле, на какву су мржњу позивале, какав су хаос произвеле???
Све се своди на једно бесмислено, малоумно упирање прста у организацију које се евидентно (из мени неких непознатих разлога) плаше без правог објашњења одакле тај страх....но добро, то је већ њихов проблем и проблем њихове затуцаности и скучених видика, политичке острашћености, култа лидерских личности који упражњавају, мржње и што је најважније НЕЗНАЊА и неинформисаности...........дозволили су да им РТС или Б92 замени орган који нормалним људима служи за размишљање - мозак.
Искрено ми је жао тих индивидуа баш као што ми је својевремено било жао и Слобиних пензионера који су сатима чекали редове да би потрошили своје пензије од 3 марке и који су јели коске и качамак да би преживели али су зато слепо веровели другом дневнику и комракову када им кажу да живе идеално........

Da, tako je. Samo bih dodao da tvoj opis odgovara i obožavaocima Dveri. :)

pura moca

Zaslužan član
Poruka
111.458
Све се своди на једно бесмислено, малоумно упирање прста у организацију које се евидентно (из мени неких непознатих разлога) плаше без правог објашњења одакле тај страх....но добро, то је већ њихов проблем и проблем њихове затуцаности и скучених видика, политичке острашћености, култа лидерских личности који упражњавају, мржње и што је најважније НЕЗНАЊА и неинформисаности...........дозволили су да им РТС или Б92 замени орган који нормалним људима служи за размишљање - мозак.

Da, tako je. Samo bih dodao da tvoj opis odgovara i obožavaocima Dveri. :)

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.