Kome se Isus molio ako je On Bog, kako razumeti Isusov vapaj na Krstu - "Bože moj, Bože moj! Zašto si me ostavio?"

Poruka
23.859
Matthew 27:46
About three in the afternoon Jesus cried out in a loud voice, "Eli, Eli, lema sabachthani?" (which means "My God, my God, why have you forsaken me?").
Mark 15:34
And at three in the afternoon Jesus cried out in a loud voice, "Eloi, Eloi, lema sabachthani?" (which means "My God, my God, why have you forsaken me?").
Zasto je Isus to rekao ? Zašto se Otac odvojio od Sina? Da li je Isus izgubio veru?:think:
Jedno objasnjenje koje nije bas najjasnije ?!
Kome se Isus molio ako je On Bog, kako razumeti Isusov vapaj na Krstu - "Bože moj, Bože moj ! Zašto si me ostavio ?"
:think:
Bartolomeo_Bulgarini._Crucif._c.1330_Hermitage,_Sanct_Peterburg.jpg

4thman

Domaćin
Poruka
3.517
On nije smatrao sebe Bogom, njega su za života smatrali bogom i posle smatraju da je sin istoga-ljudska verzija Boga....

I ovo je jedna od potvrda koliko zaista višu silu brine pojedinac. Mada uloga mu je bila da donese odredjenu vrstu budjenja i promene...Ali sumnjam da je ljudskoj dimenziji božanstvene sile to bilo prvo probadanje i razapinjanje, ili poslednje....kao i takodje sumnjam da svako od nas nije deo te božanske milosti.
Nema zaista više važnog i manje važnog, to je ljudski koncept vidjenja zajedničkog sveta, u pojedinačnom vidjenju sveta svako je važan za sebe, od jareta do ljudske organizacije zvana UM....animus

A dr Ljubomir kaže ono što veruje. Da li je tako, pa da li je sve što je napisano činjenica? Tako je i Biblija samo jedna dimenzija te priče, Hrišćanima istina.
Verovanja su laži ubedjenja. Ali bez postojanih verovanja život je uglavnom samo laž. Paradoks još jedan....

Neko pametniji od Miroljuba je rekao da je tajna univerzuma u Energiji, frekvenciji i vibraciji...

A neko nepametan dodaje, da mi nismo sposobni da shvatimo šta jeste a šta zaista nije. Sve je refleksija nas samih.
I ma koliko bili genijalni za ovaj univerzum ili umni kao Biblija, i dalje smo dimenzija paradoksa u kojoj smo samo to, dimenzija koju zovemo stvarnost(iako je veći deo nestvaran).

Beh, biti, bih.

Poslednja izmena:

Сале

Legenda
Poruka
55.731
Matthew 27:46
About three in the afternoon Jesus cried out in a loud voice, "Eli, Eli, lema sabachthani?" (which means "My God, my God, why have you forsaken me?").
Mark 15:34
And at three in the afternoon Jesus cried out in a loud voice, "Eloi, Eloi, lema sabachthani?" (which means "My God, my God, why have you forsaken me?").
Zasto je Isus to rekao ? Zašto se Otac odvojio od Sina? Da li je Isus izgubio veru?:think:
Jedno objasnjenje koje nije bas najjasnije ?!
Kome se Isus molio ako je On Bog, kako razumeti Isusov vapaj na Krstu - "Bože moj, Bože moj ! Zašto si me ostavio ?"
:think:
Pogledajte prilog 1063462
na krstu je citirao psalmistu, a zašto je citirao je jako opširna tema.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
10.397
još samo da nam objasnite šta to tačno znači pa da shvatimo i mi :D
Pise ti u Bibliji
da je Isus prvorodjeni Boji Sin,
Bog je njega prvog stvorio direktno
a sve ostalo je stvarao preko Isusa...
Zato je Isus nas posrednik do Boga.

Kolosanima 1:14-16
15 Он (Isus ) је slika nevidljivog Boga, prvenac svega sto je stvoreno.
16 Јеr је preko njega sve bilo stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo,
bilo da su to prestoli ili uprave ili poglavarstva ili vlasti.
Sve je stvoreno preko njega i za njega.
17 Оn je pre svega drugog i sve je preko njega postalo.

ili Kološanima 1:15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno

prvorodjenac ili prvorodjeni
dakle tako kaze Bozja rec
da je Bog JHVh prvo stovrio Isusa Hrista i jedino njega je stvorio direktno
a sve ostalo preko njega.

NEzgodan

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.312
ti mozes slobodno da verujes u to ali u Bibliji se ne spominje bogocovek jer to ne postoji
Bog ne moze biti covek niti obratno
to je dogma
Bogočovjek je izraz kojim se opisuju dvije prirode u jednoj ličnosti Isusa Hrista. Bog se javio u tijelu, to ti piše u Bibliji.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
10.397
Bogočovjek je izraz kojim se opisuju dvije prirode u jednoj ličnosti Isusa Hrista. Bog se javio u tijelu, to ti piše u Bibliji.
Rekoh veruj ti slobodno ali toga nema u Bibliji
u Bibliji se ne spominje niti Bogocovek niti trojstvo
a to je filozofija a ne istina
Bozja rec jasno kaze da je Bog jedan

1. Timoteju 2:5, 6
5 Jer jedan je Bog, i jedan je posrednik+ između Boga i ljudi, čovek, Hrist Isus,
6 koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve. O tome će se svedočiti u svoje vreme.

I u skladu sa temom Isus se molio Bogu JHVH Jehovi

NEzgodan

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.312
I
Rekoh veruj ti slobodno ali toga nema u Bibliji
u Bibliji se ne spominje niti Bogocovek niti trojstvo
a to je filozofija a ne istina
Bozja rec jasno kaze da je Bog jedan

1. Timoteju 2:5, 6
5 Jer jedan je Bog, i jedan je posrednik+ između Boga i ljudi, čovek, Hrist Isus,
6 koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve. O tome će se svedočiti u svoje vreme.

I u skladu sa temom Isus se molio Bogu JHVH Jehovi
Isus se molio Bogu Ocu jer je Bog Sin (Logos) uzeo ljudsko tijelo. Pročitaj početak Jevandjelja po Jovanu. Apostol Toma za Isusa kaže "Gospod moj i Bog moj" ...

aeternum

Veoma poznat
Poruka
10.397
I

Isus se molio Bogu Ocu jer je Bog Sin (Logos) uzeo ljudsko tijelo. Pročitaj početak Jevandjelja po Jovanu. Apostol Toma za Isusa kaže "Gospod moj i Bog moj" ...
Toma ne Bog .

Vidi ti mozes reci sta hoces
U Bibliji nigde se ne spominje trojstvo trojedan bogocovek tri lica itd
to su cinjenice
U celoj Bibliji na hiljade mesta pise Bog je jedan.
a za Isusa Bozji Sin
Bog kaze da je isus njegov Sin
Isus kaze ja sam Bozji Sin
Bog JHVH nikada nije rekao za Isusa da je Bog.
dakle vodimo se cinjenicama iz Biblije

NEzgodan

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.312
Toma ne Bog .

Vidi ti mozes reci sta hoces
U Bibliji nigde se ne spominje trojstvo trojedan bogocovek tri lica itd
to su cinjenice
U celoj Bibliji na hiljade mesta pise Bog je jedan.
a za Isusa Bozji Sin
Bog kaze da je isus njegov Sin
Isus kaze ja sam Bozji Sin
Bog JHVH nikada nije rekao za Isusa da je Bog.
dakle vodimo se cinjenicama iz Biblije
Bog je trojedan. Jedna priroda i suština, a tri lica. Još u Starom zavjetu se to nazire. Kada je Avram ugledao Jahvea vidio je tri ljudske prilike.
Toma je ispovijedio istinitu vjeru što je Isus konstatovao govoreći "blago onima koji ne vidješe a povjerovaše".

aeternum

Veoma poznat
Poruka
10.397
On nije smatrao sebe Bogom, njega su za života smatrali bogom i posle smatraju da je sin istoga-ljudska verzija Boga....

I ovo je jedna od potvrda koliko zaista višu silu brine pojedinac. Mada uloga mu je bila da donese odredjenu vrstu budjenja i promene...Ali sumnjam da je ljudskoj dimenziji božanstvene sile to bilo prvo probadanje i razapinjanje, ili poslednje....kao i takodje sumnjam da svako od nas nije deo te božanske milosti.
Nema zaista više važnog i manje važnog, to je ljudski koncept vidjenja zajedničkog sveta, u pojedinačnom vidjenju sveta svako je važan za sebe, od jareta do ljudske organizacije zvana UM....animus

A dr Ljubomir kaže ono što veruje. Da li je tako, pa da li je sve što je napisano činjenica? Tako je i Biblija samo jedna dimenzija te priče, Hrišćanima istina.
Verovanja su laži ubedjenja. Ali bez postojanih verovanja život je uglavnom samo laž. Paradoks još jedan....

Neko pametniji od Miroljuba je rekao da je tajna univerzuma u Energiji, frekvenciji i vibraciji...

A neko nepametan dodaje, da mi nismo sposobni da shvatimo šta jeste a šta zaista nije. Sve je refleksija nas samih.
I ma koliko bili genijalni za ovaj univerzum ili umni kao Biblija, i dalje smo dimenzija paradoksa u kojoj smo samo to, dimenzija koju zovemo stvarnost(iako je veći deo nestvaran).

Beh, biti, bih.
Tako je Isu snije sebe smatrao Bogom
vec je za sebe rekao da je Bozji Sin.
Bog je isto sa neba tri puta posvedocio da je Isus Bozji Sin.

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

4thman

Domaćin
Poruka
3.517
Џаинизам је транстеистичка религија
Tako je Isu snije sebe smatrao Bogom
vec je za sebe rekao da je Bozji Sin.
Bog je isto sa neba tri puta posvedocio da je Isus Bozji Sin.
I ti si bošji sin, i ja sam. Pod uslovom da nas smatra sinom.... Možda smo i roditelji istom jer je možda svaka moguća forma svega...A možda samo nadrndani tata....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.