Quantcast

Komarci u klima uredjaju

vd

Domaćin
Poruka
3.161
ako je klima tzv split sistem, jedina veza spoljašnje i unutrašnje jedinice je rupa u zidu kroz koju prolaze cevi i kabal.
verovatnije je da unutrašnja jedinica odnosno cev za odovod kondenzata nije pravilno izvedena pa se deo vode zadržava unutar uređaja.
a komarci vole vlagu...

Machony

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.937
vd:
ako je klima tzv split sistem, jedina veza spoljašnje i unutrašnje jedinice je rupa u zidu kroz koju prolaze cevi i kabal.
verovatnije je da unutrašnja jedinica odnosno cev za odovod kondenzata nije pravilno izvedena pa se deo vode zadržava unutar uređaja.
a komarci vole vlagu...
Pa jeste split sistem. Moguce da je to, ali da li to moze da se desi dok klima ne radi, npr 20 dana?

Machony

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.937
vd:
Machony priznaj da me zekis, mislim biće mi lakše.
kroz cevi prolazi gas pod pritiskom od dvadesetak bar.
nekad se koristio freon a sad su moderne eco frendly zamene.
pretpostavljam da takva sredina nije po volji komarcima.
Ozbiljan sam potpuno... Uputstvo sam negde zaturio, a i nisam ga gledao detaljno ranije tako da mi nije bilo jasno gde se krece vazduh u uredjaju. A vidim da se ti razumes u te stvari, svaka cast.Inace sam masinski inzenjer ali sam valjda preskocio toplotne pumpe i rashladne uredjaje na predavanju :D Samo sam skontao da je enormno mnogo komaraca u prostoriji od kad sam kupio klimu, ali izgleda da je to slucajnost...

Iwan91

Elita
Poruka
15.252
vd:
a komarci vole vlagu...
eto i pobede :D
kao sto rece neko unutra vode samo cevi sa gasom pod velikim pritiskom..i tu ne da ne moz da prodje komara neg neznam :)
tak da tvoj probLjem nema veze sa klimom...

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.630
Aman ovo stvarno nije normalno...skoro novembar a komaraca sve više. Letos sam mislio da se nekako provlače pored mreže a sad više nemam pojma kako se stvore u kući. Dnevno ubijem po desetak komada. Jedino što mi pada na pamet da su se namnožili u septičkoj jami i da ulaze kroz kanalizaciju. Ima li neko ideju šta da sipam u jamu da ih uništim.

Machony

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.937
Aman ovo stvarno nije normalno...skoro novembar a komaraca sve više. Letos sam mislio da se nekako provlače pored mreže a sad više nemam pojma kako se stvore u kući. Dnevno ubijem po desetak komada. Jedino što mi pada na pamet da su se namnožili u septičkoj jami i da ulaze kroz kanalizaciju. Ima li neko ideju šta da sipam u jamu da ih uništim.
Mislim da se komarci u mom slucaju generisu u mojoj sobi, ne znam kako :hahaha:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.