КОЛОНИЗАЦИЈА ИСТОЧНЕ СРБИЈЕ: У место од 5.000 становника долази 800 миграната

Zato što su namirisali socijalno za izigravanje budale.
U Rusiji bi za izigravanje budale dobio po pichci.
U Turskoj bi te kamenovali.
U Kini bi te streljali.
Još jedino Njemačka toleriše zloupotrebu zakona.

Ne može na socijalno sa srpskim pasošem. Razlog je taj mentalitet koji je stvoren nedavno, samo otići što pre bilo gde.
I tu ne mislim čak ni na sezonski posao, nego bukvalno na iseljenje.
 
Ne može na socijalno sa srpskim pasošem. Razlog je taj mentalitet koji je stvoren nedavno, samo otići što pre bilo gde.
I tu ne mislim čak ni na sezonski posao, nego bukvalno na iseljenje.

Ja dugo zivim u Nemackoj, poznajem silne ljude iz bivse YU pa tako i Srbe, ljudi gledaju da rade,
da skoluju decu, niko ne dolazi da bi ziveo od neke socijale. A ako izgubis posao onda ides na socijalu svejedno ciji
si drzavljanin. Romi su skloni zivotu na socijali, Srbi, Bosnjaci, Hrvati, Albanci, nikako.
 
Ko kaže da Nijemci ne žele Srbe u Njemačkoj. Srbi su dobri i vrijedni radnici. Kada odu u Njemačku oni se uklope u sredinu i pristaju na norme ponašanja koje određuje domaćin. Ova islamistička bagra na sve načine pokušava da se dočepa Zapada kako bi se tamo nakačili na socijalnu pomoć. Ajde i to bi se moglo nekako provarit, ali iz svojih vukoje.bina u nove sredine donose svoju nekulturu i hoće da se države u koje dolaze prilagođavaju njima. Po stoti put treba ponovit. Postoji ogromna razlika između legalnih i ilegalnih migranata. Ko god na svijetu hoće i zna radit naći će lako posao. Stvarno treba biti bilmez i povjerovat da se među ovim invazorima nalaze doktori i programeri, fizičari, kemičari i matematičari.

Tačno.
Srbi su poznati u Nemačkoj ka najbolji radnici, i poštuju kulturu i običaje domaćina. S druge strane afro-azijski muslimanski migranti dolaze da sisaju socijalnu sisu a ne da rade, i uz to siluju domaće žene, napadaju ljude mačetama, premlaćuju, dižu se u vazduh itd.
Samo ludak more staviti znak = između islamističke bagre koji nisu ni čak ni bjelci i između Srba koji žive i rade na zapadu.
 
Ja Vlahe nisam spomenuo. Samo se gledao nekoliko puta reportaže u Istočnoj Srbiji,kolo i muzika za četresnicu,da se naježim :eek:. Nisam ih nazvao kanibalima već paganima. Pagani praktikuju pred hrišćanske običaje,dok su kanibali sasvim nešto drugo a to su ljudožderi.
Ваљда је религија приватна ствар човека, па и паганина.
 
Da pola Srbije nije otislo na zapad danas ne bi uvozili radnike iz Indije. To znaci da su krivi nasi ljudi koji su napustili svoju zemlju a ne oni koji se uvoze. Uvezeni mogu imati problem sa svojom maticom ali to nije slucaj jer ih u matici ima previse i odlaskom rasterecuju zajednicu.
 
Срби западно од Дрине говоре најчистији српски језик (њихов говор је близак српском стандарду), са правилном новоштокавском акцентуацијом и користе све падеже за разлику од великог дјела Србије. У Србији чисто налик говору прекодринских Срба се изворно говори само у Срему и западној Србији.
Ne bih da se mesam u vasu raspravu niti me interesuje iz kojih razloga koristis dijalekt na kome pises, ali on nije knjizevni srpskohrvatski jezik kao ni ostali spomenuti dijalekti.
Na zalost jezik koji sam, ili bolje reci koji smo govorili i ucili kao knjizevni odumire.
 
Ne želim ih ni ja, ali ni Nemci itd. ne žele Srbe u svojoj zemlji.
Pitanje je zašto Srbi imaju toliko razvijen "migrantski mentalitet" pa se iseljavaju i više nego ljudi iz nekih EU zemalja u okruženju a kamoli od onih izvan EU koje su još nerazvijenije od Srbije.
Među mladima je iseljavanje iz Srbije postalo nešto sasvim normalno i očekivano, takav mentalitet je problem.
Ne iseljavaju se Srbi vise od Rumuna, Bugara i Hrvata.

Svako ide gde je bolje nema tu filozofije.

Samo ne zele da kad odu u njihovoj kuci koju mu je deda pravio zivi Muhamed iz Pakistana za dz. Jer ni Srbin u Svedskoj ne dobija besplatne kuce.
 
Ne bih da se mesam u vasu raspravu niti me interesuje iz kojih razloga koristis dijalekt na kome pises, ali on nije knjizevni srpskohrvatski jezik kao ni ostali spomenuti dijalekti.
Na zalost jezik koji sam, ili bolje reci koji smo govorili i ucili kao knjizevni odumire.

Književni hrvatski jezik je istočnohercegovačka novoštokavica (i)jekavskog izgovora.
Književni srpski jezik je ekavizirana istočnohercegovačka novoštokavica u Srbiji, i (i)jekavska istočnohercegovačka novoštokavica u Republici Srpskoj.

Hrvati su za standard uzeli jedan dijelekt srpskog jezika. Njihov izvorni jezik je čakavica.
 
Ne bih da se mesam u vasu raspravu niti me interesuje iz kojih razloga koristis dijalekt na kome pises, ali on nije knjizevni srpskohrvatski jezik kao ni ostali spomenuti dijalekti.
Na zalost jezik koji sam, ili bolje reci koji smo govorili i ucili kao knjizevni odumire.

Kako odumire, mi svi ovde pisemo nekim korektnim srpskim jezikom.
A Krishna pise tako nekim cudnim jezikom, meni je to simpaticno.
 
hm...a šta, ako recimo 100 američkih vojnika uđe u Srbiju, pod punom ratnom opremom...navodno da hapse nekog narkodilera...šta će preduzeti srpske vlasti...na samoj granici?...da li je neki PROGRAM potpisan

Пар стотина истих је већ преко 20 година у Србији тако да..
 
Književni hrvatski jezik je istočnohercegovačka novoštokavica (i)jekavskog izgovora.
Književni srpski jezik je ekavizirana istočnohercegovačka novoštokavica u Srbiji, i (i)jekavska istočnohercegovačka novoštokavica u Republici Srpskoj.

Hrvati su za standard uzeli jedan dijelekt srpskog jezika. Njihov izvorni jezik je čakavica.
Pisao sam o jeziku na kome su pisali Ivo Andric, Milos Crnjanski, Mesa Selomovic, Miroslav Krleza, jezik kojim smo govorili, koji smo pisali, na kome smo se obrazovali. Na zalost kao sto sam napisao u proslom postu nestaje, unistava ga primitivizam koji nam je nametnut.
 
Književni hrvatski jezik je istočnohercegovačka novoštokavica (i)jekavskog izgovora.
Književni srpski jezik je ekavizirana istočnohercegovačka novoštokavica u Srbiji, i (i)jekavska istočnohercegovačka novoštokavica u Republici Srpskoj.

Hrvati su za standard uzeli jedan dijelekt srpskog jezika. Njihov izvorni jezik je čakavica.
А ко је то утврдио да су Хрвати узели од нас језик? И да је њихов језик чакавица?
 
To sve nije nista novo, dobijaju silne pare zemlje koje prave te prihvatne centre, te pare uglavnom maznjavaju neke lopine
( politicari), ali sam ja samo htela da kazem da nijedan ( i slovima nijedan) migrant, eimigrant, imigrant, nece ostazi
u Srbiji jer mu Srbija i nije bila cilj, nije ni Srbima pa sto bi bila tim ljudima?

Ал' ако им простреш црвен ћилим..
 
Kako odumire, mi svi ovde pisemo nekim korektnim srpskim jezikom.
A Krishna pise tako nekim cudnim jezikom, meni je to simpaticno.
Na zalost nisi u pravu, ne znam u kojem se miljeu kreces kada se nalazis u Srbiji, ali putem postkulture uz sve nus pojeve dolazi i do jezicke degradacije.
 
Pisao sam o jeziku na kome su pisali Ivo Andric, Milos Crnjanski, Mesa Selomovic, Miroslav Krleza, jezik kojim smo govorili, koji smo pisali, na kome smo se obrazovali. Na zalost kao sto sam napisao u proslom postu nestaje, unistava ga primitivizam koji nam je nametnut.

Ranije se u skolama vodilo racuna o jeziku, sada niko nista ne cita, prepisuju sastave jedan od drugoga,
recnik koji omladina korista vrlo je oskudan, neke reci i ne razumeju ( recimo imena cveca, ptica, drveca, lekovitih
travki) ili nemaju predstavu sta je to. Zaista tuzno.
 
hm...a šta, ako recimo 100 američkih vojnika uđe u Srbiju, pod punom ratnom opremom...navodno da hapse nekog narkodilera...šta će preduzeti srpske vlasti...na samoj granici?...da li je neki PROGRAM potpisan

Neće preduzeti ništa.Potpisale su da vojnici članica NATO-a mogu da dolaze i odlaze,te da obavljaju šta im se obavlja.Takođe,ne podležu krivičnom gonjenju.Lako ćemo mi sa 100 američkih vojnika.Šta ćemo kada uđe 100 albanskih i 100 hrvatskih vojnika u Srbiju
 
Neće preduzeti ništa.Potpisale su da vojnici članica NATO-a mogu da dolaze i odlaze,te da obavljaju šta im se obavlja.Takođe,ne podležu krivičnom gonjenju.Lako ćemo mi sa 100 američkih vojnika.Šta ćemo kada uđe 100 albanskih i 100 hrvatskih vojnika u Srbiju
ne bih to mogao odgovoriti...pitanje sa puno ???
 
Пар стотина истих је већ преко 20 година у Србији тако да..
znam...i Amadeo Votkins u policiji...i italijanski general Čezare...i još puno zapadnih ,,savetnika"...samo to sledbenici radikala i socijalista, ne žele da vide ili ne vide...
 
Dovoljno je da se napravi banda od deset migranata o da krenu da nam upadaju u domove kako hoće i ništa im nećemo smeti. Prvi Srbin koji bi se usudio da ih reši u samoodbrani biće brutalno kažnjen zatvorom od 20 godina pa naviše kao primer drugima. Nakačiće mu zločin iz mržnje. I eto mi nećemo smeti ništa da im uradimo osim da se molimo. Užas!
 
А ко је то утврдио да су Хрвати узели од нас језик? И да је њихов језик чакавица?

Сва хрватска средњевијековна књижевност и културни споменици су на чакавици. Кајкавица је ушла у хрватски корпус у 16-ом в. кад је почела кроатизација Словинаца из данашње ЗС Хрватске. Штокавица је дошла дошла међу Хрвате у 19-ом в. кроатизацијом Срба католика.
Чувени хрватски лингвиста Јосип Силић каже да су штокавица, чакавица и кајкавица три различита језика и потпуно је у праву.

Од 4:30
 
Za sada svi koji su dosli si i otisli iz Srbije. Vidjamo ih povremeno po prodavnicama kada kupuju piletinu sto ukazuje da su muslimani .Ponekad ih vidjamo i u gradskom prevozu,uglavnom muskarci . Srbija dobija veliki novac od EU za te izbeglice,kao i Federacija Bih. U pitanju su desetine miliona evra .
 

Back
Top