КОЛОНИЗАЦИЈА ИСТОЧНЕ СРБИЈЕ: У место од 5.000 становника долази 800 миграната

Nisam lektor, a ni ti sam završio Srpski jezik i knjiženost. Govorim dijalektom kojeg je Vuk Karadžić uzeo sa osnovu Srpskog jezika.
Zašto im ne bi spoomenuo moral i etiku ? Prave sahranu i četresnicu uz muziku. Nije ni čudo što je taj kraj opustio jer rade svetogrđe. Eto imaju prepoznatljiv brend gatanje i magiju. Za selo Jabukovac znaju u svjetskim medijama.
Да да, под хитно им послати мигранте да их цивилизују. Још ако за ту трансакцију могу неке паре да зацрше у Београду, куд ћеш боље..
 
Na sahranama uvek ima muzike, neki vole da isprate svog umrlog tuznom, neki veselom muzikom,
ali sahrana bez muzike ne postoji. Ti ovde drndas o nekim Vlasima, a njih stvarno tamo ima mozda
jos desetak hiljada ( ako i toliko), ipak zive i normalni, lepi, pametni i civilizovani ljudi u toj Istocnoj Srbiji.
Nije OK da cetvrtinu stanovnika Srbije nazivas nekakvim kanibalima.

...

Obozavam Zajecar...
 
Да да, под хитно им послати мигранте да их цивилизују. Још ако за ту трансакцију могу неке паре да зацрше у Београду, куд ћеш боље..
Vucic nam doveo Kineze, oni nas sada civilizuju. Svez vazduh, duga ljubav.
 
Izgleda da broj padeza igra ulogu u stepenu cistoce.

И акцентуација, тако кажу лингвисти.

Староштокавци акцентују долАзили, имАли, држАли, трчАли итд. У средњој школи у моме разреду је било доста ђака из централне и источне Србије који су имали такву акцентуацију. У почетку ми је то било чудно али сам се навика. Дружећи се с њима и ја сам помало спонтано почео да користим староштокавску акцентуацију, просто ми је само долазило и сам себи сам се чудио.
 
Ja sam tek u Nemackoj videla i dozivela muziku na sahranama, uvek je i na komemoracijama
Mocart. Betoven, Bah, u Zajecaru se to ne radi, ili ja ne znam da neko svira i peva, ali to je
obicaj po celom svetu.

...

Sada znam odakle imate gitarijadu...
 
Vucic nam doveo Kineze, oni nas sada civilizuju. Svez vazduh, duga ljubav.
Јесте, али треба у БГ ваљда још да се живи лепо, не може то само од те једне трансакције, процес мора бити континуиран, Косово, Кинези, мигранти...
 
Kada ih izbace iz Nemacke, Svedske i svih ostalih obecanih zemalja izbor ce im biti...
Ili Srbija ili njihova tunguzija...
Sta mislis kako ce se odluciti???

Pa , naravno, za svoju Tunguziju. Nema veće Tunguzije od Srbije.
Zar misliš da bi iko , bio normalan ili ne, odlučio da emigrira u Srbiju? :dash: :dash:
 
Ништа ми није јасно - како је овако нешто могуће када су пре неки дан објавили да је свега негде око 30 миграната добило држављанство ???!!! Да ли је ова вест ИСТИНИТА ???
 
Ништа ми није јасно - како је овако нешто могуће када су пре неки дан објавили да је свега негде око 30 миграната добило држављанство ???!!! Да ли је ова вест ИСТИНИТА ???

Ma kakvi, verovatno budale od novinara pod drzvaljanstvom podrazumevaju neku dozvolu boravka.
Drzavljanstvo se nigde ne dobija lako, narocito ne ako si siromasan i bedan. Poklanja se drzavljanstvo nekim sportistima
recimo, njihovim zenama, deci, ali ovim jadnicima nikako.
 
Globanski jezik je budućnost
Џеги љубави :heart:
Да ли остајеш глобално у друмском саобраћају или само до пеМзије?
:)
i
 
...

Sigurno ne...:)

Postoji li jos uvek gradska kafana???

Svojevremeno je imala zemljani pod...

Nesto fantasticno...

Verovatno je odavno "modernizirano"...
Ovo je sveza slika, mnogo je lepo sredjen, ukljucujuci i ulice, nego odlaze ljudi,
moj brat mi rece onomad da je pre recimo petnaest godina bilo 40.000 ljudi, sada ima
samo 25.000. Citavi redovi kuca su prazni.

unnamed.jpg
 
Ovo je sveza slika, mnogo je lepo sredjen, ukljucujuci i ulice, nego odlaze ljudi,
moj brat mi rece onomad da je pre recimo petnaest godina bilo 40.000 ljudi, sada ima
samo 25.000. Citavi redovi kuca su prazni.

Pogledajte prilog 647665

...

Hvala...

Pre ili posle ima da se upustim u avanturu putovanja...
 
Na sahranama uvek ima muzike, neki vole da isprate svog umrlog tuznom, neki veselom muzikom,
ali sahrana bez muzike ne postoji. Ti ovde drndas o nekim Vlasima, a njih stvarno tamo ima mozda
jos desetak hiljada ( ako i toliko), ipak zive i normalni, lepi, pametni i civilizovani ljudi u toj Istocnoj Srbiji.
Nije OK da cetvrtinu stanovnika Srbije nazivas nekakvim kanibalima.
Ja Vlahe nisam spomenuo. Samo se gledao nekoliko puta reportaže u Istočnoj Srbiji,kolo i muzika za četresnicu,da se naježim :eek:. Nisam ih nazvao kanibalima već paganima. Pagani praktikuju pred hrišćanske običaje,dok su kanibali sasvim nešto drugo a to su ljudožderi.
 
Нисам сигуран да западњаци не желе Србе. Свака српска породица прогнана из Крајине и Босне је могла отићи врло лако на запад поготово преко баре. У Аустралији има доста Срба из околине Бенковца и Равних Котара који су тамо дошли у другој половини 1990-их и почетком 2000-их на основу тога што су били избјеглице. Имам пријатеља који је Србин из једног села код Задра, отша је са породицом у Аустралију крајем 1990-их, знадем још неколико Срба из тих крајева који су ошли у Аустралију, а знадем генерално да су врло лако одлазили већином у Аустралију на основу избјегличког статуса.

Заиста чувено и славно презиме.

 
Ne bi vlast preduzela ništa ali narod bi.

Ovaj istorijski trenutak se poklapa sa onim kad su Srbi pevali - tu knezovi nisu radi kavzi al je rada sirotinja raja.
bunili se i Srbi sa Kosmeta, na graničnim prelazima...pa su brzo disciplinovani...a nisu ih disciplinovali šiptari
 
Ja Vlahe nisam spomenuo. Samo se gledao nekoliko puta reportaže u Istočnoj Srbiji,kolo i muzika za četresnicu,da se naježim :eek:. Nisam ih nazvao kanibalima već paganima. Pagani praktikuju pred hrišćanske običaje,dok su kanibali sasvim nešto drugo a to su ljudožderi.

Bolje da si gledao i slusao Gitarijadu ili neki pozorisni komad iz sertije Dani Zorana Radmilovica nego sto gledas
neke bizarne obicaje sahranjivanja iz nekog seoceta u kome zive Vlasi. Svuda postoje neki cudni ( pa i bizarni)
obicaji oko sahrana koji veze sa hriscanstvom nemaju.
 

Back
Top