КОЛОНИЗАЦИЈА ИСТОЧНЕ СРБИЈЕ: У место од 5.000 становника долази 800 миграната

Dovoljno je da se napravi banda od deset migranata o da krenu da nam upadaju u domove kako hoće i ništa im nećemo smeti. Prvi Srbin koji bi se usudio da ih reši u samoodbrani biće brutalno kažnjen zatvorom od 20 godina pa naviše kao primer drugima. Nakačiće mu zločin iz mržnje. I eto mi nećemo smeti ništa da im uradimo osim da se molimo. Užas!
slažem se...a ko je to tukao Srbe, na Jarinju i Brnjaku...batinaši došli sa srpske strane
 
A ja ne znam tjema je o Istočnoj Srbiji kapiram ono Zaječar - Bor - Majdanpek. Bog tamo rek'o laku noć odavno.
Tamo Srbi i Rumuni.
Šta će ovoliki Bosanci odjedared?
Čudno im što azilanti idu tamo pa da provjere da nije neki kredit za uzet a njih ovaj put da preskoče?

E znatiželjne li populacije Bože dragi :lol:
 
Ne želim ih ni ja, ali ni Nemci itd. ne žele Srbe u svojoj zemlji.
Pitanje je zašto Srbi imaju toliko razvijen "migrantski mentalitet" pa se iseljavaju i više nego ljudi iz nekih EU zemalja u okruženju a kamoli od onih izvan EU koje su još nerazvijenije od Srbije.
Među mladima je iseljavanje iz Srbije postalo nešto sasvim normalno i očekivano, takav mentalitet je problem.

Hahaha kako lupas. Mi j Nemci smo evropljani bela rasa i ja ne bih imao ništa protiv da se Nemci doseljavaju u Srbiju. Nažalost to se retko dešava jer smo puno siromasniji od njih
 
Сва хрватска средњевијековна књижевност и културни споменици су на чакавици. Кајкавица је ушла у хрватски корпус у 16-ом в. кад је почела кроатизација Словинаца из данашње ЗС Хрватске. Штокавица је дошла дошла међу Хрвате у 19-ом в. кроатизацијом Срба католика.
Чувени хрватски лингвиста Јосип Силић каже да су штокавица, чакавица и кајкавица три различита језика и потпуно је у праву.

Од 4:30
А каква је била наша?
 
Dovoljno je da se napravi banda od deset migranata o da krenu da nam upadaju u domove kako hoće i ništa im nećemo smeti. Prvi Srbin koji bi se usudio da ih reši u samoodbrani biće brutalno kažnjen zatvorom od 20 godina pa naviše kao primer drugima. Nakačiće mu zločin iz mržnje. I eto mi nećemo smeti ništa da im uradimo osim da se molimo. Užas!
Која наша цра самооднрана, овај народ овде деценијама јашу брдска племена, људи који кад заврше радни, тј. управљачки век не желе ни да се сахрањују међу обим робовима, о чему ти причаш?
 
А каква је била наша?

Штокавска.
Додуше штокавица је комунистички кишобран за српски језик. Тај назив су наметнили јербо српским језиком причају осим Срба и БиХ и санџачки муслимани и већи дио Хрвата, па због политичке коректности су прогурали тај неутралан назив.
Не постоји народ штокавци, нити држава Штокавија. Штокавица = српски језик, чакавица = хрватски језик, кајкавица = словеначки језик.
 
Штокавска.
Додуше штокавица је комунистички кишобран за српски језик. Тај назив су наметнили јербо српским језиком причају осим Срба и БиХ и санџачки муслимани и већи дио Хрвата, па због политичке коректности су прогурали тај неутралан назив.
Не постоји народ штокавци, нити држава Штокавија. Штокавица = српски језик, чакавица = хрватски језик, кајкавица = словеначки језик.
А Бугари јел причају штокавицу? А Руси? Ел разумеш ти Душанов законик у оригиналу? А запис на мраморном стубу?
 
А Бугари јел причају штокавицу? А Руси? Ел разумеш ти Душанов законик у оригиналу? А запис на мраморном стубу?

Бугари из Шоплука су причали слично Србима тј. причали су дијалектом српског језика, међутим у задњих 100 година бугарски дио Шоплука је побугарен. Врши се бугаризација језика да се што више разликује од српског, крсне славе су забрањене 1879 у бугарском Шоплуку, народ је приморан да се изјашњава ки Бугари итд.
У Шоплуку се прича екавица, а у централној и источној Бугарској јакавица (снјаг, бјало, њама - нема, брјаг, свјат итд). Рефлекс јата није једина разлика.

Ево ти јатове границе у Бугарској, овдекаре што пише Western, Transitional, Northwestern и Southwestern се говорио изворно српским језик који је унакажен бугаризацијом у задњих 100 година (опста је само код старијих људи по селима), а иточно од тога је бугарски језик.
Bulgarian_dialects_by_Todor_Bozhinov.png


Могу читати и разумити повеље босанских банова и Немањића. Српски језик је оста скоро исти од тог периода.
 
Poslednja izmena:
Значи Бугари су Срби, а ово је сасвим обичан српски језик:

Чловече,
иже српскије земље ступаје,
пришлац ли јеси или сушти ту, кто јеси и что си,
јегда придеши на поље сије јеже глагољет се Косово,
и по всему узриши плно костиј мртвих,
таже и с њими камено јестаство,
мене крстоваображена и знаменана.
 
Значи Бугари су Срби, а ово је сасвим обичан српски језик:

Чловече,
иже српскије земље ступаје,
пришлац ли јеси или сушти ту, кто јеси и что си,
јегда придеши на поље сије јеже глагољет се Косово,
и по всему узриши плно костиј мртвих,
таже и с њими камено јестаство,
мене крстоваображена и знаменана.

Само они из Шоплука. Источни Бугари су турко-татарска циганија.

Прави бугарски језик је био турски али он је неста, а језик којим данас говоре су ћапили од Срба.
 
Само они из Шоплука. Источни Бугари су турко-татарска циганија.

Прави бугарски језик је био турски али он је неста, а језик којим данас говоре су ћапили од Срба.
Мајсторе, фигуративно речено, ми као народ не знамо шта смо јутрос јели, дупе дајемо сваком за мало пара и мрву власти, а ти дробиш ли дробиш.
 
Мајсторе, фигуративно речено, ми као народ не знамо шта смо јутрос јели, дупе дајемо сваком за мало пара и мрву власти, а ти дробиш ли дробиш.

Само одговарам на твоја питања.
Прво си ме пита откуд знадем да је чакавицица изворни хрватски језик, па онда који су језик говорили Срби у средњем в.
 

Back
Top