Quantcast

Kolokvijumi na fakultetima

Denni

Početnik
Poruka
36
Ne moraju.. Fakulteti imaju autonomiju u takvim pitanjima.
Ali ako se organizujete i lepo zamolite, mogu vam dati popravni
Cekaj stani kako se onda resava problem studenta koji je bio sprecen da prisustvuje kolokvijumu? Recimo imam problem sa predmetom, ima 2 kolokvijuma po 20 poena i 10 na prisustvo, ok sistem je boze me sacuvaj znaci ne dodjem na jedan kolokvijum ja sam automatski pao predmet na pola semestra, jer budimo realni samo jedan covek ima 10 poena na prisustvo vecina ima od 4-8 poena , sto mene stavlja u situaciju da moram da uzmem 20 od 20 poena na drugom kolokvijumu da bi imao uslov od 25 poena (50% predispitnih obaveza), a ko ima manje od 5 poena na prisustvo i nema sansu da polozi predmet, ima 24 poena i da ga blagosilja sveti Petar i da uzme 20 od 20 (predmet je prirodnih nauka znaci 20 od 20 je misaona imenica)

snowtrooper

Legenda
Poruka
51.061
Pozdrav, da li neko zna pošto ja ne mogu da nađem podatak, da li katedre moraju da održe barem jedan popravni kolokvijum u toku semestra, pogotovu kada je prolaznost katastrofa.
Ne moraju, to zavisi od politike fakulteta i/ili profesora koji taj predmet drzi.
Najvise od profesora zavisi da li ce i koliko popravnih kolokvijuma dati i u kojim terminima.

Sto se tice tvojih obaveza pred ispite u toku predavanja i drugog pitanja, trebalo bi da imas maksimum za prisustvo na ispitima jer sa 4 poena od 10 si propustio polovinu predavanja pa i treba da zagrejes stolicu.

Meni su nedostajali poeni za izlazak na ispit, morao sam ponovo na predavanja sledece godine.
Neme tu niceg strasnog.

radyu5

Veoma poznat
Poruka
10.997
Pozdrav, da li neko zna pošto ja ne mogu da nađem podatak, da li katedre moraju da održe barem jedan popravni kolokvijum u toku semestra, pogotovu kada je prolaznost katastrofa.
Ako je prolaznost katastrofa trebalo bi da održe popravni kolokvijum. Ali ima tu jedna mala začkoljica. Ako je prolaznost konstantno loša na nekom predmetu, onda se rukovodstvo katedre sastaje da bi rešilo problem prolaznosti samo u slučaju da je to tražilo rukovodstvo fakulteta. Drugim rečima, studenti mogu da bojkotuju nekoga ili nešto, ali ne mogu da kvare esnaf. I obrnuto, ako je profesor loš, on mora da se smeni ili da se popravi.

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
6.598
Cekaj stani kako se onda resava problem studenta koji je bio sprecen da prisustvuje kolokvijumu?
Ваљда изађеш на испит и полажеш све одједном за оцену од 5-10? Тако је било много давно, кад сам ја био млад. Онда су једном увели те поене не колоквијуме и присуство на предавањима, те омогућили да неко на тај начин положи испит и пре правог испита. Не би требало да су данас укинули чак и испитни рок?

Denni

Početnik
Poruka
36
Ваљда изађеш на испит и полажеш све одједном за оцену од 5-10? Тако је било много давно, кад сам ја био млад. Онда су једном увели те поене не колоквијуме и присуство на предавањима, те омогућили да неко на тај начин положи испит и пре правог испита. Не би требало да су данас укинули чак и испитни рок?
Nisu jos ukinuli ispite ali postoji masa predmeta koji imaju uslov tako da ako zeznes neki vazan test ili domaci/seminar moze da se desi da ne mozes da polazes zavrsni ispit. Dao sam primer mog predmeta, jos uvek ne znam sta da radim slusam predmet drugi put i opet cu da okinem ja ne mogu da slusam ovo treci put poludecu.

Denni

Početnik
Poruka
36
Nista hvala vam svima shvatio sam da je pitanje organizovanja bodovanja studenata neresivo, jer fakulteti imaju autonomiju po ovom pitanju ali i DALJE se moraju pridrzavati ZAKONA o visokoskolskom obrazovanju Republike Srbije koje oni vesto postuju u marginama i koji je u sustini vrlo takoreci "OPSTI" i daje zavrsne reci u sustini ustanovi na raspolaganje. Sto se tice polaganja ispita , izgleda da je i dalje katedra tj profesor drzi i noz i pogacu da se izrazim po srpski slikovito. Pozdrav.

PS. Samo da dodam , i dalje smatram da je odrzavanje jednog popravnog tetsta na kraju semestra ili u ispitnom roku cak krajnje neophodno i cak eticki ispravno sobzirom da su isparcali polaganje ispita time je i sansa za padanjem istog visestruko veca. I jos da dodam da postoji cast izuzecima, da postoji i dosta profesora koji imaju i vise popravnih na svojim predmetima i koji cak i nemaju uslove za polaganje zavrsnog ispita, ti profesori uglavnom imaju prolaznost na svojim katedrama preko 95% i ljudi ih vole i postuju, a bogami i od toliko ljudi ima dosta i koji nauce nesto. Na kraju krajeva budimo ljudi a ne neljudi.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.