Kolinda: Hrvati su po broju stanovnika najviše doprinijeli antifašističkoj borbi

Josip Broz Tito 1974. predaje orden grada junaka Beogradu.
„Drugarice i drugovi, pripala mi je velika čast da mogu danas ovdje, poslije tridest godina, predati jedan od najviših ordena, Orden narodnog heroja - gradu Beogradu. gradu heroju. Moram da kažem da mi je teško naći riječi da objasnim zašto mi danas, poslije trideset godina, predajemo Orden narodnog heroja gradu Beogradu...."

Popio gutljaj iz čaše , gurnuo cigaru u usta, okrenuo se i otišao nahraniti svoje dvije pudlice.
Publika u šoku....
 
Kad se pogledaju njemačka, ustaška i nob literatura, ima se i čemu pisati.
U Beogradu ništa, dva stradala Nijemca od čega 50 posto pijane nesreće .

Ma da, u Zagrebu Švabe ginule ko na Istočnom frontu... :hahaha:

Nego zbilja, koliko je nemačkog osoblja uopšte bilo stacionirano u Zagrebu tokom rata?

14-15 njih?
 
I NEMCI SU SE STIDELI USTAŠA
Firer je u svojoj jazbini 1942, kako svedoči Horstenau (str. 133), na njegovu primedbu da ustaše u Hrvatskoj čine strašne zločine nad Srbima, u prisustvu Pavelića rekao: „Nemačka nema previše dobrih prijatelja. Dobri Hrvati neka se slobodno ižive.”
https://www.ekspres.net/drustvo/i-nemci-su-se-stideli-ustasa

Pazi kada se zločinci stide svojih slugu,kakav je to onda talog od naroda
 
I NEMCI SU SE STIDELI USTAŠA
Firer je u svojoj jazbini 1942, kako svedoči Horstenau (str. 133), na njegovu primedbu da ustaše u Hrvatskoj čine strašne zločine nad Srbima, u prisustvu Pavelića rekao: „Nemačka nema previše dobrih prijatelja. Dobri Hrvati neka se slobodno ižive.”
https://www.ekspres.net/drustvo/i-nemci-su-se-stideli-ustasa

Pazi kada se zločinci stide svojih slugu,kakav je to onda talog od naroda
I ogromna većina Hrvata se stidi ustaša, ajme još će ispasti da sam po tome hitlerovac :eek:
 
Kad se pogledaju njemačka, ustaška i nob literatura, ima se i čemu pisati.
U Beogradu ništa, dva stradala Nijemca od čega 50 posto pijane nesreće .

Ovo je Beograd za vreme okupacije

1568200817090.png
 
Ti si svakako pobjegao od svojih predaka u Niskozemsku sa svojim potomstvom.
tupko, razlika izmedju mene i vas krzljavih je da ja VOLIM svoje pretke, ponosan sam na njih, a ne kao vi, sto nas srbe patoloski mrzite. od toga ste napravili zvezdu vodilju u zivotu, da nemate toga, izumrli bi
 
tupko, razlika izmedju mene i vas krzljavih je da ja VOLIM svoje pretke, ponosan sam na njih, a ne kao vi, sto nas srbe patoloski mrzite. od toga ste napravili zvezdu vodilju u zivotu, da nemate toga, izumrli bi
Zato Srbi imaju otadžbinu a hrvati domovinu,mesto gde im je dom,Irska,Njemačka,Austrija.......
 
kad sam ja tebi sta dokazivao? o kakvoj zemlji sada govoris? opet lupas gluposti?
Tvoj idol Sveta je svojevremeno dokazivao da je Zemlja ravna, pa onda da je šuplja, pa onda da ne postoji gravitacija, i druge genijalne ideje za koje bi se fakat lepo ukrasio jednom Nobelovom nagradom - da je sirot uspeo da dokaže... ali eto, nije. Naravno, kriv je lobi fizičara koji mu ne dozvoljava da zablista, svi se urotili protiv vas ravnozemljaša.
 

Back
Top