Koliko zarađuju pisci u Srbiji?

Koliko prosecan pisac zaradjuje u Srbiji?

  • 200-600 evra

  • 600-1000 evra

  • 1000- 2000 evra

  • preko 2000 evra


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ne, nemam ambiciju da idem u parove i da budem slavna

mene zanimaju edukativne knjige za decu za ucenje stranih jezika (interaktivne, sa zvukom-u Kini sam, pa sam na svasta ovde naisla, Kinezi imaju neke bas strava ideje)
...ne znam da li ima prostora u Srbiji za takve stvari
ne vidim da je trziste nesto preplavljeno nekim kvalitetom.....a sve sto je dostupno je dosadno i pretesko za decu

Ček malo, u KINI si, a zanima te koliko pisci zarađuju u SRBIJI. No te komprendeljero. Pozdrav
 
Postovani forumasi,

koliko moze da se zaradi od pisanja u Srbiji?


Koliko novca moze da se zaradi od pisanja mesecno?:think:

Uzmimo za primer nekog ko redovno objavljujes, ima prosecnu prodaju?


Kad se pojavi neki žestoki bestseler, a to možda bude jednom u par godina, u Srbiji može da se proda u tridesetak hiljada primjeraka. I kad su u pitanju poznati pisci uglavnom ne prodaju više od par hiljada knjiga po naslovu, do deset hiljada možda.
Tako da tu neke ozbiljne zarade nema. Pisci skoro redovno imaju još neke izvore prihoda - pišu kolumne za novine, rade kao urednici, prevodioci, izdavači, predaju na fakultetima, rade u bibliotekama, muvaju se po raznim državnim komisijama, jure neke sinekure...
 
Марко Видојковић, који је читан и продаван писац, тврди да не може да се живи само од писања белетристике. Мислим да писци по продатом примерку књиге добију 50 динара отприлике. Ако ти за живот месечно у Београду треба барем 50 000 рачунај колико примерака годишње треба да продаш да би могао да живиш од тога.
 

Back
Top