Koliko zaista volimo život?

Ja sam se umorio od hiperdinamickog zivota u jednom trenutku kad mi se dogodila saobracajna nesreca. Sutradan sam dosao do vrata firme u kojoj radim pola zivota, zastao, uzdahnuo duboko, i okrenuo se u pravcu doma zdravlja. Obratio sam se svom lekaru i trazio uput za psihijatra. Kad sam docekao datum(posto se ceka 20-ak dana da bi dosao na red kod psihica) usao i na njegovo pitanje "Zasto ste ovde?" odgovorio "Da bi mi prepisao lek koji TI pijes, jer radis sa ludacima." Na sta se gospodin mrsavi, bledunjavi, neuredne kose i brade uvredio. Uspravio se, namrstio se, evidentno uvredjen i izgovorio tesku laz " JA NE PIJEM NI JEDAN LEK". Onda mi je rekao da sednem i kao nastavio sa uobicajenim, pitanjima, koje vrv. postavlja svim pacijentima. Posto nije bio zadovoljan mojim odgovorima, ispisao mi je sus.(znacenje sumnja na-suspect) nekoliko efova. Prepisao mi neki lek za depresiju od kojeg sam imao razne posledice. Da bih posle nekoliko nedelja konzumiranja tog leka, poceo da razmisljam o suicidu. Nikada u zivotu mi suicid nije pao na pamet, osim u slucajevima brisanja losingera sa lica planete Zemlje, pa u tom smislu. I evo, bas danas, moja draga prijateljica mi je poslala opis doticnog leka koji mi je prepisan, u kojem pise "postoji povećan rizik od pojave neželjenih dejstava kao što su pokušaj
samoubistva, misli o samoubistvu" Pa hvala ti doktore uvredjeni! Sad razmisljam o svemu tome i planiram na koji nacin ispraviti masu "naucno" pogresnih lekova koje menja npr. kanabis. A mozda pocnem da konzumiram travu koja je ilegalna sa namerom prosperiteta i zarade pojedinih farmaceutskih industrija koje proizvode pogresne lekove na stetu covecanstva, a busaju se u grudi diplomama, naucnim dokazima i istrazivanjima i lancano losim procenama i proizvodima na stetu svih nas, lakovernih "mamuta".
 
Od 0 do 100 posto ja bih rekao nešto između 55 i 65 posto


A vi?


Koliko zaista želite i volite život?


Jeste li spremni sebe lagati ili istinu priznati sebi?


Je li čovječnost u ovo doba realna?




Što biste radili kada biste znali da ćete živjeti još svega dvije, tri, pet godina, ili znatno manje?
Preterana ljubav prema životu je zapravo sublimirani strah od smrti.
Preterana društvenost je takođe sublimirani strah od samoće.
I jedno i drugo su negativne osobine.
Ali ipak sublimirane na neki pozitivan način.
 
Problem je sto dusa nece balans, dusa je vragolasta i ona zeli sve ili nista. Problem je samo sto je to sve nemoguce. I tako, ako imamo sve a samo nam jedno vecito fali, onda zbog tog jednog sve ovo ostalo sto imamo gubi na znacaju ili se cak urusava. Tu ima jos jedna komplikacija jer vragolasta dusa nije sama, covek je skup duse, zivota, intelekta i licnosti, sve to je vragolasto na svoj nacin pa kad se sve to pomesa, nastaje prava ujdurma :D
 
Problem je sto dusa nece balans, dusa je vragolasta i ona zeli sve ili nista. Problem je samo sto je to sve nemoguce. I tako, ako imamo sve a samo nam jedno vecito fali, onda zbog tog jednog sve ovo ostalo sto imamo gubi na znacaju ili se cak urusava. Tu ima jos jedna komplikacija jer vragolasta dusa nije sama, covek je skup duse, zivota, intelekta i licnosti, sve to je vragolasto na svoj nacin pa kad se sve to pomesa, nastaje prava ujdurma :D
Točno to, da. Još kad padnu komunikacijske vještine, ili je previše udaljavanja od ljudi.
 

Back
Top