Quantcast

Koliko vas brine buducnost vase dece?

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.698
Nisam zabrinuta.Pozitivna sam. Studirace, neka se trudi, sama zeli da ide iz ove zemlje, takodje SADA kaze da planira i da se vrati jednom kad bude neko i nesto, sve je u njenim rukama. Tu sam da podrzim na sve nacine samo ne mogu da ucim umesto nje, to mora sama.
Ако оде и ситуира се, пре ћеш ти да одеш тамо него да се она врати.

kalis

Elita
Poruka
19.100
Ako tad budu grozna vremena, svima će biti, snaći ću se, i deca i ja, kud svi Turci, tud i mali Mujo

Ako samo nama bude grozno, drugima ok, e to je vec zabrinjavajuce... Ako je zdravlja samo, snaći ćemo se, a vremena iole normalna (al ne mislim da ce biti kad oni odrastu :().
... zato " imamo obuku" sta je sve jestivo u šumi, na livadi itd :D šalu na stranu, ne brinem, biće kako bude, neću da provedem život u grču, nek smo zdravi

Indigo3

Domaćin
Poruka
3.567
Gde god se čovek rodio, treba se potruditi kroz vaspitanje i obrazovanje usaditi mu rodoljublje, ali i poštovanje prema drugima, i možda najvažnije-slobodarski duh, širinu i svet u kojem granice među zemljama ne znače mnogo šta više od eventualnog dogovora među vladajućim grupama.

Postaje užasno gadno i čak zlobno to pozivanje na robovanje jednom parčetu zemlje iz vrlo niskih pobuda nekolicine ljudi kojima je uzgred svet mnogo dostupniji i manji nego nama kojima se to ropstvo tovari kao neka moralna karakteristika. Rođen si ne da dokazuješ pripadnost svojoj zemlji tako što nećeš mrdnuti iz mesta rođenja ikada, nego da ne zaboraviš odakle si, a da osvajaš iskustva i rasteš kao osoba čitavog sveta.

Rizik da se neću vratiti u svoju kuću postoji svaki put kada preskočim prag-padne mi na glavu nešto s neba i nema me više.
Da se život bazira samo na rizicima od najgoreg što može da se desi, 'ladno bi najpametnije bilo samo se ustoličiti u svojoj kući, spustiti roletne, zaključati vrata i skončati od sopstvenog straha od nepoznatog, tj. u uzdržavanju od imperativa da se sazna šta je tamo gde nismo i nikada nećemo biti.

kalis

Elita
Poruka
19.100
Da. Što se tiče odlaska dece u svet, jer su odrasli i biraju sebi put, nemam nikakav problem.
Strašno je napraviti kuću na 3 sprata, i zaustaviti ga tu, jer si se ti "mučio, stvorio mu, napravio," a onda zbog zidine, posekao mu krila da ne poleti i živog ga tu zazidao. A možda sem te kuće nema nikakvu perspektivu.
Ili i bez kuće, "nemoj da ideš, ja sam tebe odgajio, a sad me ostavljaš". itd i sl

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.442
Deca se trebaju vaspitati da se sto ranije osamostale,ne ono fazon dao sam ti parce leba cao,nego moraju da rade uporedo sa studiranjem,nista stan,kola,ludilo laseri,sve to sami da zarade,jer koliko danas kosta skolovanje od pelena preko garderobe,izlazaka,telefona i ko zna cega jos to je 3 kuce da se sagrade,niko ni nama na tacni nije dao,nekretnine se nasledjuju ako oce oce ako nece nek pali preko

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.