Koliko vam znače otvorene teme na forumu?

Gotika

Ističe se
Poruka
2.476
Kada u realnom svetu niste sasvim u mogućnosti da iznesete svoje stavove i najiskrenija razmišljanja, da li vam forum znači i ponekada pomaže da se na momente osetite pouzdanje i da niste sami...ne sami u bukvalnom smislu......jeste forum virtuelna stvar, ali realan svet je ponekad autističniji od interneta....ima likova na forumu do čijeg mi je mišljenja itekako stalo.....nisam u mogućnosti da sa toliko ljudi u realnom svetu okrenem tema...i ako na forumu nisam nešto naročito aktivna....ako ništa pratim.......ili je ovo što pričam besmislica
 
otvaranjem teme samo zabelezim nesto sto mi padne na pamet cujem ili dozivim..ne ocekujem nista novo da saznam uglavom..nego mi je drago kad neko skapira o cemu se radi i konkretno sazeto odgovori..sa takvim ljudima volim razmeniti poneki post ako se dopunjujemo i pozitivno polemisemo..drago mi je kad me izmedju redova procitaju i kazu da su to videli u odnosu na neke srpdnje koje pisem u vecini slucajeva
 
Poslednja izmena:
Sa nepoznatim ljudima i u realnom svetu i na forumu...pričaš?
Nije ti stalo ni do čijeg mišljenja?
Nije ironija..pričanje je navika....?
Uključuješ li uopšte emocije?

pisem o prici na 4umu. mnog teme sa 4uma i nisu za pricu sa nepoznatim ljudima. a inace u rl i ne pricam puno, pogotovo sa nepoznatima. rastorocem se samo sa bliskim ljudima.
postujem razlicitost misljenja, ali ako nam se misljenja razlikuju ne znaci da cu ja svoje promeniti, niti ocekujem da drugi menja svoje misljenje. razni ljudi, razna iskustva i u skladu sa tim razlicita misljenja. samo mogu da se smorim ako udjem u bespotrebnu, dugu raspravu, jer ovo je ipak cavrljanje i ne zelim da mi cavrljanje oduzima energiju i vreme.
da navika. evo danas sam sva mrtva umorna i odmaram. kasno se probudila, ne pada mi na pamet da mrdnem iz stana. i eto me na 4umu...po navici.
mislim da ne ukljucujem emocije.
 
Forum tu i tamo, dobijem potvrdu svojih stavova, pa vidim da nisam toliko prolupao kao sto drugi kazu.

Aha....ovaj forum je pregoleman, ima tema i tema da te glava zaboli....ali i vrlo korisnih informacija i postova određenih korisnika koji su recimo meni na mestu...
Podforum zdravlje je ekstra koristan da ne nabrajam druge, kao i ovaj....

Tu i tamo nije bezkoristan...da
 
Aha....ovaj forum je pregoleman, ima tema i tema da te glava zaboli....ali i vrlo korisnih informacija i postova određenih korisnika koji su recimo meni na mestu...
Podforum zdravlje je ekstra koristan da ne nabrajam druge, kao i ovaj....

Tu i tamo nije bezkoristan...da

Pa upravo to, zavisi i od podoruma a i od ljudi.
Forum mozda jeste dobar da se otvoris oko necega o cemu ne mozes da pricas sa drugim ljudima, ali znajuci kako ide na forumu (nepisano pravilo), sleduje ti obicno vatreno krstenje i zezanje, posebno ako imas neki (tebi barem) veliki problem.
 
Zavisi sve od individue, sta im znaci forum i u koju svrhu im sluzi , to jest kompenzacija.
Postoji vise vrsta ljudi na forumu.Po meni>

1.Usamljeni, ovde su da ubiju vreme i dosadu.

2.Luzeri koji traze devojku preko neta jer u rl nisu uspesni po tom pitanju.

3.Egocentrici koji su odbaceni od drustva u RL jer stalno nesto laprdaju a ovde mogu koliko hoce.

4.Osobe koje vole uvazavanje a to ne dobijaju u RL (To se ovde vidi kroz one pacenike koji jure reputaciju).

5. Kukavice koje nemaju muda da kazu sta misle u Rl pa se zato ovde "ne gase".

6.7.8 dopisite vi?
 
Kada u realnom svetu niste sasvim u mogućnosti da iznesete svoje stavove i najiskrenija razmišljanja, da li vam forum znači i ponekada pomaže da se na momente osetite pouzdanje i da niste sami...ne sami u bukvalnom smislu......jeste forum virtuelna stvar, ali realan svet je ponekad autističniji od interneta....ima likova na forumu do čijeg mi je mišljenja itekako stalo.....nisam u mogućnosti da sa toliko ljudi u realnom svetu okrenem tema...i ako na forumu nisam nešto naročito aktivna....ako ništa pratim.......ili je ovo što pričam besmislica

Nikada nisam imala problema sa iznosenjem svojih stavova i razmisljanja u Rl. Kad me tematika zanima, zelim izneti misljenje i imam sta izneti, iznesem. Isto i na forumu, ak imam sta napisati, napisem ako nemam ne pisem. S tim sto na forumu ni slucajno ne diskutujem u toj meri ozbiljno kao u Rl, jer smatram to gubljenjem dragocenog vremena.
Krstarica je trach forum i sluzi mi za loopetachenje i opustanje mozga.
Dosta mi je politickih polemisanja, beskonacnih filozofskih razgovora, istorijskih i drugih rasprava u Rl, zar jos na forumu o tome da prdim? Smara, zamara mozak, crpi energiju, skracuje fitilj, oduzima dragoceno vreme. Radje se odem bandzijem bacit s mosta.
Zasto sam tu..losa navika i nista vise. Nisam sigurna ni da je to. Vezana sam dnevno dosta za komp, pa svratim.

Ali sve manje imam zelju svracati.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ovo tvoje pod 2..pa postoji fejs....kako neko može da pomisli da traži devojku ili momka preko net~foruma....a i taj fejs je ludnica i vašar taštine.....

U realnom svetu ili prećutim ili žestoko odvalim šta mislim....vučem posledice ali šta ću...i na forumu takođe.....mada razlika postoji....ni preko telefona nismo isti...prevrćemo očima ako nas neko smara...mada najiskrenije retko to radim, odvratno mi je....i taj neko ne može da nas vidi.....način komunikacije preko mobilnog je isto specifičan...pokreti, mimika....poruke takođe....svaka komunikacija ima svoju boju...

Odgovor za Aleksandra.
 
Čekaj, ovo tvoje pod 2..pa postoji fejs....kako neko može da pomisli da traži devojku ili momka preko net~foruma....a i taj fejs je ludnica i vašar taštine.....

Ovo pod br 2, mislim vise na muski pol, idi na pdf "ljubav i sex" pa ces naici na milion "kazanova" i drugo na fejsu za koje smatram da je virtuelno djubre ima nesto sto se ne moze izbeci a to su slike. Znaci potpuno dva odvojena sistema "lova" na zenske u tim drustvenim mrezama.

Da dodam u jednoj osobi sa foruma moze da bude vise "vrsti" ako tako mogu nazvati.
Recimo 1 i 2 mogu ici zajedno ili 3 i 4.

Ja sam naveo 5 vrsta a mislim da ih ima vise, zato sam i ostavio neke prazne brojeve da neko drugi dopise iz svojih razmisljanja i zakljucaka.
 
Poslednja izmena:
Zavisi sve od individue, sta im znaci forum i u koju svrhu im sluzi , to jest kompenzacija.
Postoji vise vrsta ljudi na forumu.Po meni>

1.Usamljeni, ovde su da ubiju vreme i dosadu.

2.Luzeri koji traze devojku preko neta jer u rl nisu uspesni po tom pitanju.

3.Egocentrici koji su odbaceni od drustva u RL jer stalno nesto laprdaju a ovde mogu koliko hoce.

4.Osobe koje vole uvazavanje a to ne dobijaju u RL (To se ovde vidi kroz one pacenike koji jure reputaciju).

5. Kukavice koje nemaju muda da kazu sta misle u Rl pa se zato ovde "ne gase".

6.7.8 dopisite vi?

ne znam sa kojima ti komuniciras ja samo sa normalnim ljudima na forumu :lol:

6, normalni koji su na forumu i realu isti i koji zele da komuniciraju
 

Back
Top