• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Koliko vam je važno da vas žale posle vaše smrti?

Poruka
17.399
Koliko želite sažaljenje od drugih za života, a koliko nakon vaše smrti ?

Šta je bitnije : suze za vama kada umrete ili suze dok ste živi ?

Kako zamišljate povorku na sopstvenoj sahrani ?

p.s.

jes malo morbidno ,ali i smrt je deo života...buuu
Suze za zivota naravno.
Na taj nacin mogu izvuci neku korist za sebe.
Boli me djon da li ce se netko smijati ili plakati kad umrem, od toga nemam nikakve koristi.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Ne zelim bilo cije suze. Pateticno je zeleti uopste da drugi ljudi budu nesretni, ma koji razlog bio. Sazaljenje je pomalo uvredljivo. A nakon smrti, da li ce me oplakivati? Svakako necu biti tu da vidim, ali ako je ljudima neophodno da tako prodju kroz taj period, to je u redu. Ali ja nemam veze sa tim. Svakako ne zelim da bilo ko place zbog mene, ako je to moguce.

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.990
Ok pitanje,posto mi je majka relativno skoro umrla ,znam da joj je vise paznje trebalo za zivota sto nije dobila a govorila je kako ce biti i kako je ona za svojom majkom zalila,nisam nikad pomislio kako ce biti bez nje i da ce tako otici bez reci i zagrljaja,to bi joj znacilo,meni jos vise sto moram s tim da zivim sto sam je prepustio lekarima,zelela je pored majke da bude sahranjena i u odnosu na brata, sve bih dao da mogu da je zagrlim i kazem da je volim i da mi je zao sto nisam nesto uradio za zivota da bude srecnija,znaci za zivota sto manje svadja i suza zelim sa svojom decom,svaki dan da govorimo da se volimo i zagrlimo je dovoljno,ako tako bude posle smrti nece bili zalosti ni za cim,sve ce izbledeti vremenom pa ce biti dovoljno secanje sa osmehom i da su na utabanom putu ka dobrim ljudima koji smo zajedno zapoceli,tesko je videti u mrtvacnici telo roditelja,spustanje kovcega,ne znam ako su jake licnosti i postanu bolji ljudi bez trauma onda ok,mozda da izbegnu to,meni je znacilo da je tad bar poljubim a opet svaka pomisao na to izmami suze,sve u svemu sto vise obostrane posvecenosti treba biti i niko se nece kajati dal je moglo bolje

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.075
suze nikada ni u toku zivota ni posle...
a sahrana...pa svejedno mi je...ne bih nikako volela gomilu ljudi....ne volim je ni u zivotu pa je ne bih volela ni posle smrti...
eto ako bih birala bilo bi do max 10 ljudi...bliskih...neka pesmica koju volim...da traje sve 10 min i da me posle zaborave...toliko...

brutal no

Ističe se
Banovan
Poruka
2.615
Ok pitanje,posto mi je majka relativno skoro umrla ,znam da joj je vise paznje trebalo za zivota sto nije dobila a govorila je kako ce biti i kako je ona za svojom majkom zalila,nisam nikad pomislio kako ce biti bez nje i da ce tako otici bez reci i zagrljaja,to bi joj znacilo,meni jos vise sto moram s tim da zivim sto sam je prepustio lekarima,zelela je pored majke da bude sahranjena i u odnosu na brata, sve bih dao da mogu da je zagrlim i kazem da je volim i da mi je zao sto nisam nesto uradio za zivota da bude srecnija,znaci za zivota sto manje svadja i suza zelim sa svojom decom,svaki dan da govorimo da se volimo i zagrlimo je dovoljno,ako tako bude posle smrti nece bili zalosti ni za cim,sve ce izbledeti vremenom pa ce biti dovoljno secanje sa osmehom i da su na utabanom putu ka dobrim ljudima koji smo zajedno zapoceli,tesko je videti u mrtvacnici telo roditelja,spustanje kovcega,ne znam ako su jake licnosti i postanu bolji ljudi bez trauma onda ok,mozda da izbegnu to,meni je znacilo da je tad bar poljubim a opet svaka pomisao na to izmami suze,sve u svemu sto vise obostrane posvecenosti treba biti i niko se nece kajati dal je moglo bolje

razumem druže, razumem

dakyorlando

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.972
Pa ono... nije da nešto posebno želim da me žale, ali s druge strane, voleo bih da u životima ljudi ostavim trag pa da im bude žao što me više nema.

I nije tačno da se za pokojnikom žali deset dana - ja ni posle deset godina nisam preboleo svog dedu. Godinu i nešto malo više posle njega otišla je i mama, a krajem januara 2022. i baba (da, otišla je posle svoje ćerke). Tuga traje i ne prestaje i nisam pametan kako da se nosim s njom.

veliki krang

Legenda
Poruka
71.083
Pa ono... nije da nešto posebno želim da me žale, ali s druge strane, voleo bih da u životima ljudi ostavim trag pa da im bude žao što me više nema.

I nije tačno da se za pokojnikom žali deset dana - ja ni posle deset godina nisam preboleo svog dedu. Godinu i nešto malo više posle njega otišla je i mama, a krajem januara 2022. i baba (da, otišla je posle svoje ćerke). Tuga traje i ne prestaje i nisam pametan kako da se nosim s njom.

Meni je baba umrla pre tri godine, u svojoj 94. godini. Naživela se prilično, ispratila mnoge i generalno imala dobar život. Svi kažu tako, i ja to shvatam, ali opet je meni godinama svaki dan počinjao tako što odem u njenu sobu da ujutru popijemo kafu zajedno i pričamo iste priče koje smo pričali dan ranije.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.