Koliko vam auto troši?

mario80

Legenda
Poruka
58.197
Tema vezana za potrošnju, navesti model, god kubikažu, gorivo, način merenja (bord ili do čepa i na koliko km)
Grad otvoreno mešovito.

Meni je malo skočila potrošnja po gradu, zahladnelo.
Na zimskim tigarkama 175, hyundai i20, 1.25ccm - 6,5 litara samo grad, domaće gorivo najjeftiniji benzin, shell pumpa uvek sipam do čepa.


fuel-consumption.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Fiesta 1.6 TDCI 90hp 2006 godiste.
Dva puta mereno Zvornik-Budva-Zvornik preko Foce +gradska voznja po 7-10 dana (licno sipao do cepa).
Bez klime nesto vise od 4.5l, sa upaljenom klimom oko 4.9l. Cisto gradska voznja 5.4l.
Na autoputu ako ne radi grejanje ili klima ispod 4 ali nisam bas precizno merio.
 
Punto 1,2 na otvorenom 4,8-5L ako se vozi 100 km/h a raste kako se vozi brze.
U gradu leti 7 a zimi 8 a prosecna potrosnja je 6L.
Prosli BMW 116d je trosio na otvorenom oko 3L na 100 km/h a u gradu 5,8 pa je prosek bio 4,5L.
 
To sa brdskim uslovima je imalo veze kod karburatora ali danas i nema neke veze preterano. Ako voziš kako treba, znači nizbrdo kočiš motorom tada potrošnje gotovo da i nema i ona anulira povećanu potrošnju prilikom uspona. Dođeš na to kao da si vozio po ravnom. Ljudi treba da shvate kako kočenje motorom ima svoje benefite.
 
Znaci uspnes se uz brdo a onda uopste ne dajes gas dok se spustas?
Au stipse nad stipsama..
Pa daj malo gas da auto ide kako treba da ide.
Ustedeces par dinara na razlici a ono glavno u zivotu-filing -ne postoji da bi srrao kako ti auto malo trosi.
Da si tako vozio i nemca i bilo koji drugi auto, trosio bi ti po fabrickim podacima.
 
To sa brdskim uslovima je imalo veze kod karburatora ali danas i nema neke veze preterano. Ako voziš kako treba, znači nizbrdo kočiš motorom tada potrošnje gotovo da i nema i ona anulira povećanu potrošnju prilikom uspona. Dođeš na to kao da si vozio po ravnom. Ljudi treba da shvate kako kočenje motorom ima svoje benefite.
Vozi deda zastavu ,na svakoj nizbrdici gasi pa u ler da manje trosi xaxa
 
Znaci uspnes se uz brdo a onda uopste ne dajes gas dok se spustas?
Au stipse nad stipsama..
Pa daj malo gas da auto ide kako treba da ide.
Ustedeces par dinara na razlici a ono glavno u zivotu-filing -ne postoji da bi srrao kako ti auto malo trosi.
Da si tako vozio i nemca i bilo koji drugi auto, trosio bi ti po fabrickim podacima.
Samo menjaš brzine u viši stepen i povećava se brzina kojom silaziš nizbrdo, prebacuješ u nižu i smanjuješ brzinu pred zavojem dodatno kočiš koliko treba, zašto bi dodavo gas nizbrdo? To neka nova fora? Vama iz vojvodine je to sigurno doživljaj. :hahaha: I nemca od 160 ks sam tako vozio ali je gutao duplo više goriva nego što je fabrika propisala.
 
I ti nama pricas o tome kako se vozi i kako treba da idemo na doobuku?
Srami se jer u stvari ti stipsa nemas pojma da vozis.
Gas se daje svuda a to sto ti gasis motor na nizbrdici to je tvoja stvar ali tako te sigurno nisu ucili u skoli. PAzi motor treba da se zauka dok postigne brzinu a dotle ti ebu mater svi iza tebe jer ti cekas inerciju.
 
Evo za one sa plićim džepom kao dule, nekoliko praktičnih saveta kako da smanje potrošnju goriva i na šta sve treba obratiti pažnju. Konkretno se spominje i vižnja nizbrdo na lerkana (glava u torbi) i kočenje motorom (0 nula potrošnja goriva)

 
Samo menjaš brzine u viši stepen i povećava se brzina kojom silaziš nizbrdo, prebacuješ u nižu i smanjuješ brzinu pred zavojem dodatno kočiš koliko treba, zašto bi dodavo gas nizbrdo?
Zato sto....Ajd' da probam da ti objasnim.
Kada bih se spustao niz ne previse ostru nizbrdicu trecom,i da auto ubrzava osetno,radio bih generalku,ili polugeneralku,znaci da nema vise kompresije. Drugo kocenje motorom nije uvek korisno,postoji dobra sansa da semeringe menjas posle nekoliko seansi.Trece i najvaznije na potrosnju nimalo ne utice,mozda 0.1l na 100km ali moze da bude opasno,ako moras da pretices ili naglo ubrzas,imas pauzu izmedju inercije auta i ubrzanja motorom.
na potrosnju po brdskim putevima ne utice spustanje nego penjanje....
 
A zašto bi menjao semeringe? Jel znaš koja je njihova svrha i od čega stradaju? Kako su izrađeni i koliko varijanti ima? Nije valjda da kočiš niz planinu/brdo ideš u leru? Znaš li ti kako izgleda kada otkažu kočnice usled pregrevanja? Kakvu pauzu imam ako je auto stalno u brzini na 2-3 soma obrtaja?

Ovde jedino dule pominje gašenje motora i spuštanje nizbrdo u leru što je ravno samoubistvu. Ali duleja je duleja i ja samo njega podržavam u tome, ostale upozoravam da to nikada ne rade.
 
Poslednja izmena:
Sto kacite pri tim brzinama, dajte realne proseke.
BMW 118d iz 2006, 2.0t,
Zimske gume Beograd 8.7-10.5 cisti grad.
Letnje gume Beograd 8.4l/100km cisti grad.

Najnize otvoreno sto sam trosio je do Crne Gore 4.5 l/100km prosek, rasterecene voznje.
S nogom na gasu, znao je taj prosek i do 5.9l otvorenog puta.

Otvoreno realno nekih 5.5l/100km.
 
Ovde jedino dule pominje gašenje motora i spuštanje nizbrdo u leru što je ravno samoubistvu.
Ne,ovde si ti marioneta i lupetas jer ti si taj koji gasi auto nizbrdo da bi ustedeo gorivo i da bi ti bila potrosnja koju je fabrika proipsala na tom tvom koreancu.
Gas se daje svuda a to sto ti gasis motor na nizbrdici to je tvoja stvar
Evo ti sta je Dule napisao i ne obrci sta sam napisao jer mogu da kazem da znam da vozim jer ja dajem gas kad idem nizbrdo a ne kao ti koji si stipsa da bi ti auto trosio nula litara prilikom tog desavanja.
 

Back
Top