Koliko valja/ne valja seks pre braka?

Evo čitam šta je neka napisala na internetu sa naslovom

"Zašto kažem svojoj deci da imaju seks pre braka

Moja mama, veoma pobožna, rekla mi je da je „vođenje ljubavi“ nešto što bi trebalo da se dešava samo između muža i žene i da je svrha tog čina da se stvore deca. Moja mama nije bila neupućena ili naivna – bila je briljantna na mnogo načina – ali to je ono što je znala da je istina iz svog sopstvenog odrastanja. Seks je za brak. Trebalo bi da sačekate da pronađete pravu osobu. Otišla je toliko daleko da mi je rekla da se neće osećati dobro ako nisam duboko zaljubljena; osim ako je moj partner bio moja srodna duša.

I tako sam čekala. Opušteno sam izlazila, ali nikad nisam otišla do kraja. Deo toga su bili živci, sigurna sam, ali drugi deo je bila ideja da je seks radi seksa pogrešan. Toliko da sam ga, kada sam konačno upoznala nekog posebnog, tokom univerziteta, naterala da čeka i čeka... Sve dok nije stavio prsten. I kada smo konačno imali seks nekoliko meseci nakon što smo se verili (jer jednostavno nisam mogla više da čekam), sećam se da sam pomislila: „Bilo je to mnogo drame uzalud.“"
 

Back
Top