Koliko ste sigurni u (ne)postojanje Boga?

Koliko ste sigurni u (ne)postojanje Boga?

  • Ne verujem, ja ZNAM da On postoji.

  • Ne mogu sa sigurnoshcu znati, ali sam prilichno uveren(a) i zivim zivot sa pretpostavkom da postoji.

  • Neodluchan(na) sam, ali naginjem da verujem u Njegovo postojanje.

  • Ne mogu da se odluchim.

  • Ne znam da li postoji, ali sam skeptichan(na).

  • Ne mogu sa sigurnoshcu znati, ali mislim da je malo verovatno i zivim pod uverenjem da ne postoji.

  • 100% sam siguran(na) da nema Boga.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Mislim da niko ne može da pripada krajnostima. Da malo banalizujem: ne možete dokazati postojanje kreativnosti, jer je neopipljiva, ''niko je još nije video/čuo/omirisao/osetio'', ali, vide se ''posledice'' postojanja kreativnosti kao slike/pesme/skulpture. Mislim da je slično i sa Bogom. Ne očekujem da do kraja života steknem siguran dokaz da On postoji, ali kroz stvari koje vidim oko sebe...siguran sam da postoji nešto. ',,Neko to od gore vidi sve, povlači te konce, igra se...'' :)
Možda i grešim, ne želim da se svađam ni sa kim, to je samo moje viđenje stvari. Glasam za ,,Ne mogu sa sigurnoshcu znati, ali sam prilichno uveren i zivim zivot sa pretpostavkom da postoji.''
 
Mislim da niko ne može da pripada krajnostima. Da malo banalizujem: ne možete dokazati postojanje kreativnosti, jer je neopipljiva, ''niko je još nije video/čuo/omirisao/osetio'', ali, vide se ''posledice'' postojanja kreativnosti kao slike/pesme/skulpture. Mislim da je slično i sa Bogom. Ne očekujem da do kraja života steknem siguran dokaz da On postoji, ali kroz stvari koje vidim oko sebe...siguran sam da postoji nešto. ',,Neko to od gore vidi sve, povlači te konce, igra se...'' :)
Možda i grešim, ne želim da se svađam ni sa kim, to je samo moje viđenje stvari. Glasam za ,,Ne mogu sa sigurnoshcu znati, ali sam prilichno uveren i zivim zivot sa pretpostavkom da postoji.''

I misao je neopiplljiva , to li znachi da ne mislimo ? :per:
 
Pa, ukoliko bih rekao da mi je potreban čulan doživljaj Boga da bi otklonio svaku sumnju u njegovo postojanje, onda da :)

Misli ne postoje , interesantno ...
A shta si ono rekao :

Ako misli ne postoje, kako si onda mislio :per:

P.S: I ja cu da nabavim faks , bolje je nego baviti se nepostojecem ( mislima ) :nrgreen:
 
Poslednja izmena:
Odgovorio sam pod 1. ali sa malim komentarom:

Ja ne verujem, ja ZNAM da biblijski bog, kao i bog bilo koje druge religije NE POSTOJI. Ja samo smatram da je bog nužno biće, onakvo kakvim ga filozofi opisuju. Dakle, mora postojati savrseno biće, neuzrokovani prauzrok i konačna svrha svih stvari u ovom univerzumu. Da li je to biće uopšte svesno našeg postojanja ne znam, ali ako jeste, svakako se ne meša u pitanja života i smrti na ovoj planeti. Hvala.
 
Ovi shto ZNAJU da Bog postoji samo zele da znaju a u stvari ne mogu znati sa 100%-tnom sigurnoshcju. Ovi shto ZNAJU da Bog ne postoji, takodje zele da znaju, a u stvari ne mogu znati sa 100%-tnom sigurnoshcju. To je moje mishljenje. :)

Хајде једном да се и сложим са тобом... тј. реч ЗНАТИ заменио бих са ДОКАЗАТИ.........:cool:
 
Odlicno :D. Sad jos manje smisla ima :D

Хех..... С М И С А О.........:cool:


"..... Ми морамо, ради успостављања таласних дужина и терминологије, употребити неке слике, које помажу да уђемо у тајне Божије, јер слике су речитије, смисленије од речи. Пошто нажалост у нашем веку од толиких ужасних идеологија, постоји инфлација речи. Теологија тражи смисао, а наука овоземаљска, фактографска, она се, само да кажемо, служи елементима овога космоса, али не зна ни шта је светлост, ни шта је електрицитет, ни магнет. Она се само служи тим већ створеним енергијама, а не пита се од куда то долази, ни куда то одлази и који је смисао свега, личног живота и своје нације и целога човечанства и целога космоса.

Према томе могли бисмо ми Срби да кажемо ону почетну, дивну реченицу у прологу Светог Јована Богослова: У почетку беше Реч (Логос) и Реч беше у Бога и Реч беше Бог (Јов 1,1). Ми можемо да кажемо са великим С: У почетку беше Смисао и Смисао беше у Бога и Смисао беше Бог. Пошто нема речи без смисла.
......"

Епископ Будимски dr. Г.Г. Данило (Крстић)
 
Хајде једном да се и сложим са тобом... тј. реч ЗНАТИ заменио бих са ДОКАЗАТИ.........:cool:
Mada sam birao rijechi i namjerno zaobishao "dokazati" ne bih sada stavljao akcenat na moju namjeru zato shto se ti konachno slozi sa mnom, nema veze shto je ovako banalna stvar u pitanju :super:

Odlicno :D. Sad jos manje smisla ima :D
Ako neko nije uvidio smisao ne znachi da ga nema :) (mada ne vjerujem da je moj post prije narochito dubok, pa da mu treba tumachiti smisao :D)
 
Odgovorio sam pod 1. ali sa malim komentarom:

Ja ne verujem, ja ZNAM da biblijski bog, kao i bog bilo koje druge religije NE POSTOJI. Ja samo smatram da je bog nužno biće, onakvo kakvim ga filozofi opisuju. Dakle, mora postojati savrseno biće, neuzrokovani prauzrok i konačna svrha svih stvari u ovom univerzumu. Da li je to biće uopšte svesno našeg postojanja ne znam, ali ako jeste, svakako se ne meša u pitanja života i smrti na ovoj planeti. Hvala.

A shta ako univerzum nije posledica , nego uzrok ?
To jest da sve polazi od univerzuma , a ne da je univerzum plod "nechega" .
 
ostrich-egg.jpg
 

Back
Top