Колико сте материјалиста?

uopste nisam money driven, ali naravno, to nista ne znaci kad sidjem u radnjicu da kupim kiflu i sunku za sendvic (parizer :) ) ili da tetki odnesem lek, onda sam primoran da budem money driven, msm mora da platim. Mogu ja koliko hocu da ne smatram novac vaznim.

Nisam ja smislio ovaj svet. (od svih vrsta samo ljudi na ovoj planeti placaju da bi ziveli)

Da se ja pitam svet bi bio drugaciji, i verovatno bi ja sve to pogresno zamislio i postavio. Tako se i ne trudim da ga menjam.

Nego mislim se....

Cuvena serija Star Trek nastala u trulom kapitalizmu prikazuje drustvo (doduse militantno) u kome nema novaca. :think: Pa ipak je capt. Pickard neka vrsta aristokratije (ima zamak i vinograde), a non stop pije caj. Nije ni on money driven...

uopste nisam money driven, ali naravno, to nista ne znaci kad sidjem u radnjicu da kupim kiflu i sunku za sendvic (parizer :) ) ili da tetki odnesem lek, onda sam primoran da budem money driven, msm mora da platim. Mogu ja koliko hocu da ne smatram novac vaznim.

Nisam ja smislio ovaj svet. (od svih vrsta samo ljudi na ovoj planeti placaju da bi ziveli)

Da se ja pitam svet bi bio drugaciji, i verovatno bi ja sve to pogresno zamislio i postavio. Tako se i ne trudim da ga menjam.

Nego mislim se....

Cuvena serija Star Trek nastala u trulom kapitalizmu prikazuje drustvo (doduse militantno) u kome nema novaca. :think: Pa ipak je capt. Pickard neka vrsta aristokratije (ima zamak i vinograde), a non stop pije caj. Nije ni on money driven...
Не знам, мислим да се свет развија сам од себе баш онакав какав ттреба да буде. Ми користимо новац, али и језик, што друге врсте, бар не на нашем нивоу, не користе.

Ајде најискреније да признамо колико смо заправо материјалисти. Колико су нам битни новац, кола, неке друге материјалне вредности?

Многи моралишу а заправо су већи материјалисти од материјалиста. А многи и оће да се покажу у друштву а заправо су сентиментални.

А ви?
Izuzetno veliki materijalista.

Materijalista jesam ali u pogledu da imam minimum za pristojan život. To je ono ka čemu stremim. Ni žudim za provodima, putovanjima i tako nekim stvarima. Ja se radujem kad kupim šolju za kafu ako ima interesantan dizajn za 300 dinara. :kafa:
Такође, исто размишљамо по том питању. Само да се има довољно за живот. Не треба ми 2 аута да би се к'рчио. Једино ако ми се један поквари па да имам шта да возим

Back