Quantcast

Koliko smeju da masturbiraju stari ljudi?

Andrej Bolkonski

Domaćin
Poruka
4.239
KOLIKO STARI LJUDI,SMEJU DA MASTURBIRAJU

Vrlo cesto se u poslednje vreme,mogu procitati clanci lekara seksologa,koji preporucuju masturbaciju starijoj populaciji,kako bi zadrzala vitalnost celokupnog
organizma.Medjutim,kada god se govori o ovoj temi,kod starijih mukaraca,a narocito starijih zena,javlja se neka nelagodnost,neka vrsta otpora prema toj temi
koja jos uvek izaziva neku vrstu nerazumevanja,da ne kazemo stida.Bilo bi veoma dobro,kada bi se preko svih drustvenih mreza,javnosti obratili relevantni
strucnjaci lekari.koji bi decidno izneli svoje strucno misljenje,u vezi ucestalosti masturbacije.Da li je to svakodnevno,ujutru uvece,i narocito da li treba izbegavati posle
obroka i sl.Starija generacija jos uvek zivi,u onom vremenu,kada je sam rec masturbacija ili onanija,bila u neku ruku "bezobrazna" rec.Bas zbog toga,pozeljno bi bilo,
otvoreno se obratiti starijima,i dati detaljna uputstva o nacinu vremenu i kolicini,tretiranja samozadovoljavanja.

Poslednja izmena od moderatora:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.607
Danas je prepuno eksperta svuda i sve, a ja sam toliko skeptican prema njima da je to neopisivo.
Zasto?
Prvo zato sto se prekrajaju prvobitne definicije raznih stvari koje su bile itekako otvorene i dobro osmisljene...to je vec sustinsko , konceptualno kod mnogih stvari.
Ali za vas je bitnije ovo drugo , zato sto mnoga znanja ispadaju neznanja...

Tako odjednom sve ono sto znas da deluje i da radi posao sad ispada netacno jer drugi svasta tvrde.

I onda te uhvate nekim demagoskim tvrdnjama i pakovanjima i ti gledas kao sojka na jugovinu, pitas se sta sad ovi pricaju...

E tako i narocito tako kod seksualnosti, jer je to politicko pitanje..

------------------------------------------------------------------------------------
Seksu se danas pripisuju samo dobra svojstva, a to nije nimalo tacno.
I za mlade i za stare, a neke stvari samo za stare..
Uzmimo dejstvo na koncentraciju.
Seks umanjuje koncentraciju , iako se mnogima cini da im mozak radi brze.....jeste njima cirkulacija ubrzana, ali koncentracija uglavnom nije bolja....Jedino tamo gde imaju unutrasnji psihicki problem pa im seks otvori rasterecenje u odnosu na taj problem.
Seks umanjuje fizicku kondiciju jer zahteva dopunu belancevina kod muskaraca, nije nista gratis...
Kod zena, je totalno druga prica...

Ali ovo je tema o muskarcima..

Da ne sirim pricu o seksu, naveo sam neke stetne stvari....koje su ugodne i malo stetne kad ih je 2x nedeljno , ali cesce to vec remeti ucinak..
A navika u vezi seksa se moze menjati kako hocete, znaci mozete je podesavati , ama da bude 4 x u toku jednog dana, tako se telo pripremi i navikne..
Ono sto se ne moze menjati ili ne tako drasticno je spermogeneza, tj to ne ide do tako velikih brzina...

Tako da ejakulacija mora biti usaglasena sa spermogenezom ili ce izazivati razne poremecaje, obicno skok krvnog pritiska, izbacivanje nezrelih celija sperme (one se izbacuju i ovako , ali samo vec odvojene, ali se moze desavati i gora varijanta).

Matori ljudi, e sad ja ne znam, koje godine deluju kako , ali sasvim sigurno da nemaju brzinu spermatogeneze koja je idilicna, npr jednom za nedelju dana da napune pola mosnje...mozda i manje...te tako treba i ocekivati ejakulaciju bez nekih drasticnih posledica...
Ali ejakulacija ne znaci masturbiranje, ne znam zasto se to povezuje kad je stetno..

Mladima je stetno masturbirati, izaziva losiju kondiciju u seksualnoj igri, brze zadovoljenje, nepotpuno zadovoljenje, drugacije zadovoljenje...
Masturbacija vuce ka brzem svrsavanju a to ka cescem svrsavanju, dok seks sa zenom vuce ka duzem seksu, a to je redje svrsavanje, a duze ukrucenje.
Sto bi onda bilo zdravo matorcima masturbirati....nesto ne verujem...
Flacid penic....npr, ok, malo je nezgodnije za zene i igru sa zenama, ali moze ona da prihvati i pritrpi nepotpuno ukrucen penis...
Narocito ako je pozamasan, i omeksan radi posao kao virsla, nije kao cajna, ali ebiga...

Muskarcima treba testosteron...a njega ce sigurno vise dobiti ako vesla po zeninim intimnim delovima nego ako vesla izmedju svojih zuljeva na rukama...
Ako ga nema dovoljno ili ako nadrazuje svoje grudi ili sta ja znam gde jos moze da se stvore, onda ce imati vise adekvatnih zenskih hormona..

I sad hajde kako da provuces pricu da je matorima korisno masturbiranje....ja ne vidim kako...
Da je neko rekao da matorima treba redovno mazenje sa zenama koje ih seksualno uzbudjuju , dodir i tako nesto , pa hajde....kao prva pomoc moze dve tinke na jednog matorca...
I to cisto terapeutski sa njihove strane.....
Veceras je jedna plavusica nesto mrdnula ispred mene, zamaglile mi se naocare od maske , b l g maska...ali posle vidi iako je hladno obukla majcicu koja izbacuje jedre sisice tako da je magla uzrok propusta u komunikaciji..
Sama ta situacija bi bila cisto terapeutska posto je svo vreme prvo namerno kuckala ispred mene i naslanjala se na istu sipku, a posle kad sam seo , sela kraj mene..
Njoj nista, meni povecanje hormona testosterona, bez nekog uzbudjenja, naravno..
Ali nece svaki put da bude tako siromasno za nju...

Naravno autor bloga verovatno bolje zna od onog sto sam ja napisao vode....ja sam samo teski amater koji gleda kako ljudi imaju sasvim obicne performanse..

Mrkalj

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.187
Vrlo cesto se u poslednje vreme,mogu procitati clanci lekara seksologa,koji preporucuju masturbaciju starijoj populaciji,kako bi zadrzala vitalnost celokupnog
organizma.Medjutim,kada god se govori o ovoj temi,kod starijih mukaraca,a narocito starijih zena,javlja se neka nelagodnost,neka vrsta otpora prema toj temi
koja jos uvek izaziva neku vrstu nerazumevanja,da ne kazemo stida.Bilo bi veoma dobro,kada bi se preko svih drustvenih mreza,javnosti obratili relevantni
strucnjaci lekari.koji bi decidno izneli svoje strucno misljenje,u vezi ucestalosti masturbacije.Da li je to svakodnevno,ujutru uvece,i narocito da li treba izbegavati posle
obroka i sl.Starija generacija jos uvek zivi,u onom vremenu,kada je sam rec masturbacija ili onanija,bila u neku ruku "bezobrazna" rec.Bas zbog toga,pozeljno bi bilo,
otvoreno se obratiti starijima,i dati detaljna uputstva o nacinu vremenu i kolicini,tretiranja samozadovoljavanja.
Evo ti prečice u razmišljanju: ljudi koji su doživeli infarkt idu na masažu prostate da bi se prostata praznila bez značajnijeg uticaja na kardiovaskularni sistem.

Sve što u seksu valja povezano je sa mladim organizmom i vitalnošću. Ili, opet, prečica - dok možeš da radiš na mešalici možeš... da mešaš.

Kosta2

Legenda
Poruka
57.154
KOLIKO STARI LJUDI,SMEJU DA MASTURBIRAJU

Mene brine tvoja zaokupljenost starim ljudima i koliko oni mogu da masturbiraju.
Ne znam da li te to pali?

Tvoja zaokupljenost govori da si ti jedna nezrela licnost,koja nije u stanju da detektuje sta je potrebno da bi stari covek ziveo normalno i sredjeno.Zelim ti,da se oslobodis tih nezrelih
pubertetskih opterecenja,i da zivot gledas zrelim ocima,a ne da se opterecujes starima i masturbacijom, tj glupostima,koji su na nivou ljubomornog dvanaestogodisnjaka.

Možda da otvoriš savetovalište za stare ljude i tamo ih učiš koliko, kad i gde da masturbiraju.
Normalno, samo kad im ti dozvoliš i kad si ti prisutan da gledaš. :lol:

Mrkalj

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.187
Mene brine tvoja zaokupljenost starim ljudima i koliko oni mogu da masturbiraju.
Ne znam da li te to pali?

Tvoja zaokupljenost govori da si ti jedna nezrela licnost,koja nije u stanju da detektuje sta je potrebno da bi stari covek ziveo normalno i sredjeno.Zelim ti,da se oslobodis tih nezrelih
pubertetskih opterecenja,i da zivot gledas zrelim ocima,a ne da se opterecujes starima i masturbacijom, tj glupostima,koji su na nivou ljubomornog dvanaestogodisnjaka.

Možda da otvoriš savetovalište za stare ljude i tamo ih učiš koliko, kad i gde da masturbiraju.
Normalno, samo kad im ti dozvoliš i kad si ti prisutan da gledaš. :lol:
1604778844503.png

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.