Koliko se pravimo pametni, a koliko smo glupi ?

Neverovatna količina ničim opravdanog visokog mišljenja o srpskoj superiornosti u odnosu na druge narode. Zaista nema opravdanja za ovoliku količinu nebuloza ispisanih na samo jednoj stranici.

Pa svidelo ti se ili ne, nisu nebuloze. Vidim kako nasa deca iz Srbije prolaze u USA skolama i koliko bolje znaju (i gradivo i da razmisljaju) od svojih ovdasnjih vrsnjaka.
 
Apsolutno netacno.
Ne kazem da mozda ovo nije tacno, vec da je potpuno netacno da smo mi nize inteligencije od ostalih.
Istina je potpuno suprotna.
Srbi su jedan od najinteligentnijih naroda na svetu.

čime to možeš da dokažeš?
kroz istoriju uvek su bili ebani i ovako i onako. uvek gubili. u čemu tu ti vidiš dokaz inteligncije i pameti?

glupi smo da boli. eto ti mene. savršen sam primerak glupsti. srpske.
 
Pa svidelo ti se ili ne, nisu nebuloze. Vidim kako nasa deca iz Srbije prolaze u USA skolama i koliko bolje znaju (i gradivo i da razmisljaju) od svojih ovdasnjih vrsnjaka.

Jel'? Pa kako onda nisu svi vrhunski stručnjaci, nego rade u kafanskim kuhinjama, čiste, kopaju kanale....misliš da ih kao tako ultra talentovane ne bi iskoristili i školovali o trošku države, nego ih pustili "niz vodu"? Grešiš grdno, to su samo prazne priče bez ikakvog osnova. Jedan mali procenat ima uspeha i s lakoćom savlada program, najveći broj je prosek ili ispod proseka, kao uostalom i deca iz svih država na svetu koja se školuju u inostranstvu.

To su ipak samo srpski kompleksi i želja da budu superiorniji od ostalih, ali guše nas podaci sa ovakvih testiranja.
 
Pa svidelo ti se ili ne, nisu nebuloze. Vidim kako nasa deca iz Srbije prolaze u USA skolama i koliko bolje znaju (i gradivo i da razmisljaju) od svojih ovdasnjih vrsnjaka.

Alo, krči ti veza, te političke floskule i stvarno nebuloze možeš da prodaš osobama koje imaju jednu ćeliju u glavi...a nama višećelijskim organizmima ne možeš.
U Ameriku idu samo nadareni, a to je 0, '0 1 % naših školaraca, ovaj PISA test se radi svake godine, i zemlje tamo ne šalju te naše iz Amerike, no iz Barajeva, Mladenovca, Zemuna, Lebana...el' razumeš ti to, ili da kupim za tebe tempere vodene boje ?
 
Pa bas cu tebi da verujem pre nego sopstvenim ocima:roll:

Potpuno si u pravu...ljudi mozda treba malo da citaju i neku drugu literaturu, da pogledaju i neke druge podatke koje je objavio neko drugi...
Vremenom na krsti shvatis da je to corav posao.
Jednostavno neki zele da veruju da su Srbi losi po svim pitanjima i da su svi drugi puno ili maximalno bolji.
Realnost je drugacija.
 
Jel'? Pa kako onda nisu svi vrhunski stručnjaci, nego rade u kafanskim kuhinjama, čiste, kopaju kanale....misliš da ih kao tako ultra talentovane ne bi iskoristili i školovali o trošku države, nego ih pustili "niz vodu"? Grešiš grdno, to su samo prazne priče bez ikakvog osnova. Jedan mali procenat ima uspeha i s lakoćom savlada program, najveći broj je prosek ili ispod proseka, kao uostalom i deca iz svih država na svetu koja se školuju u inostranstvu.

To su ipak samo srpski kompleksi i želja da budu superiorniji od ostalih, ali guše nas podaci sa ovakvih testiranja.

kompleksi impotentnih su najgori, najteže izlečivi. jadni smo, jadni.
ne samo ja, već Srbija kao zemlja i Srbi kao narod pun predrasuda, glupsti, neznaja, mitova bez pokriča i NEMOĆI da promeni stvari i krene napred.
 
Pa bas cu tebi da verujem pre nego sopstvenim ocima:roll:

Matematika je egzaktna nauka i tu nema verovanja ili neverovanja. Podaci objavljeni na ovakvim testovima govore sledeće:
1. da imamo loš obrazovni sistem koji decu ne priprema za zanimanja kojima će se baviti po završenom školovanju iž
2. da nismo inteligentniji od drugih naroda, zato što bi se u suprotnom naša "ultra inteligentna" deca, čak i tako nepripremljena, bolje snašla na testu, a pošto nisu, teorija ti pada u vodu.
 
Alo, krči ti veza, te političke floskule i stvarno nebuloze možeš da prodaš osobama koje imaju jednu ćeliju u glavi...a nama višećelijskim organizmima ne možeš.
U Ameriku idu samo nadareni, a to je 0, '0 1 % naših školaraca, ovaj PISA test se radi svake godine, i zemlje tamo ne šalju te naše iz Amerike, no iz Barajeva, Mladenovca, Zemuna, Lebana...el' razumeš ti to, ili da kupim za tebe tempere vodene boje ?

Za pocetak se upristoji.

Ja i pricam o deci i studentima koji dolaze iz Srbije (i Bosne, Hrvatske..) i koja kad dodju ovde imaju mnogo visi nivo znanja od malih Amerikanaca. Sto neki od vas (ti i Reg koliko vidim)hocete da ubedite onaj nas svet u Srbiji da je glup govori dosta o vama. Svakako se moze dosta popraviti u skolstvu, al nema potrebe da se ljudi ubijaju u pojam.
 
kompleksi impotentnih su najgori, najteže izlečivi. jadni smo, jadni.
ne samo ja, već Srbija kao zemlja i Srbi kao narod pun predrasuda, glupsti, neznaja, mitova bez pokriča i NEMOĆI da promeni stvari i krene napred.

Upravo tako. Ono što jedan broj ljudi u Srbiji održava jeste uprvo mitomanija i visoko mišljenje o sebi koje nažalost nema nikakvo pokriće. Nepismeni smo, to je činjenica. Jedva 5-6% ljudi u Srbiji ima završen fakultet, čak 20% je funkcionalno nepismeno, ali nema veze....neki i dalje misle da imamo vrhunsku inteligenciju. Imamo...dj*kicu na biciklu. Gluposti, ali neopevane gluposti.
 
Ja sam bila u situaciji na krsti da sam iznela spiskove imena i prezimena ljudi pobijenih za vreme Tita, koji su sada istorijska cinjenica, a da mi neki kazu da lazem...

Jedan mali broj Srba komplexasa rado ce prihvatiti da je sve tudje bolje i da su svi drugi bolji.

naravno da ti kažu da lažeš ako kao izvor podataka navedeš nerelevantni link.
 
Upravo tako. Ono što jedan broj ljudi u Srbiji održava jeste uprvo mitomanija i visoko mišljenje o sebi koje nažalost nema nikakvo pokriće. Nepismeni smo, to je činjenica. Jedva 5-6% ljudi u Srbiji ima završen fakultet, čak 20% je funkcionalno nepismeno, ali nema veze....neki i dalje misle da imamo vrhunsku inteligenciju. Imamo...dj*kicu na biciklu. Gluposti, ali neopevane gluposti.

istina. od prvog do poslednjeg napisanog slova.
 

Back
Top