Koliko puta u zivotu se moze voleti "dok nas smrt ne rastavi"?

Ljubav se može definisati kao poštovanje.
Ljubav se može definisati kao privlačnost.
Ljubav se može definisati kao osećaj da sa nekim možeš.
Ljubav se može definisati kao lepo provedeno vreme.
Ljubav se može definisati kao osećaj zaštićenosti.

I na još hiljadu načina.

Jedna ljubav može da promeni svoje karaktiristike tokom vremena, ali se ne gubi.
 
Jednom, naravno. A i to samo ako imaš sreće da pred smrt sretneš onu pravu, ili, onog pravog.
Retko se sreću ljubavi koje zaista jesu ljubavi i traju decenijama.

Ljubav je danas potrošna roba.
Kao ulošci :lol:

vole se deca, nekada roditelji...ostal, na kratko, ako si iskren prema sebi.
Pa naravno kad je jedna velika ljubav tj ljubav života pogotovo kad s tom osobom više nisi u vezi
 
Ljubav se može definisati kao poštovanje.
Ljubav se može definisati kao privlačnost.
Ljubav se može definisati kao osećaj da sa nekim možeš.
Ljubav se može definisati kao lepo provedeno vreme.
Ljubav se može definisati kao osećaj zaštićenosti.

I na još hiljadu načina.

Jedna ljubav može da promeni svoje karaktiristike tokom vremena, ali se ne gubi.

Ja ništa od nabrojanog ne bih definisala kao ljubav. Ni slučajno. To su samo pojavni oblici u kojima se nekada manifestuje ljubav. Ni slučajno nužno.

Ljubav stiže iz stomaka i ne priznaje pravila ili definicije.
Nema veze s razumom.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno kad je jedna velika ljubav tj ljubav života pogotovo kad s tom osobom više nisi u vezi

Slažem se i ne. Kako da voliš nekoga s kim nisi više u vezi? Možeš, ali ta vrsta ljubavi vremenom prelazi u sećanje na ljubav, nostalgiju kod nekih, žaljenje, osmeh...

Ja mogu da volim, do daske, samo osobu sa kojom jesam.
A i to mi se desilo samo jednom u životu.

dosta :)
 
Ja ništa od nabrojanog ne bih definisala kao ljubav. Ni slučajno. To su samo pojavni oblici u kojima se nekada manifestuje ljubav. Ni slučajno ne nužno.

Ljubav stiže iz stomaka i ne priznaje pravila ili definicije.
Nema veze s razumom
.

Slažem se.
Da li je onda ona prava ljubav kad se sve ove kockice slože?
Ako jeste, onda je to odgovor na pitanje zašto je retko ko od nas bilo kad baš onako, srednješkolski, bezazleno, bezuslovno voleo.
 
Meni su se neke zene klele da ce me voleti sve do svoje smrti....

Pa su posle volele i neke druge isto kao mene...:sad2:

Vise puta..

Zato me zanima koliko puta u zivotu zena moze da voli "do smrti" ?

Ili se to SAMO TAKO FIGURATIVNO KAZE?
:think:

Zena je bice prirode i ako tako kaze to i misli, ali u prirodi se sve menja. Tacno je da kad voli, voli do kraja zivota, ali ne znaci da voli samo tebe, do kraja zivota. Medjutim, reci tu nemaju znacaja, jer zene pricaju sta im trenutno odgovara da postignu cilj. Pitanje je jesi li i ti vise puta voleo do kraja zivota.:)
 
Zena je bice prirode i ako tako kaze to i misli, ali u prirodi se sve menja. Tacno je da kad voli, voli do kraja zivota, ali ne znaci da voli samo tebe, do kraja zivota. Medjutim, reci tu nemaju znacaja, jer zene pricaju sta im trenutno odgovara da postignu cilj. Pitanje je jesi li i ti vise puta voleo do kraja zivota.:)
Ili mozda zene iskreno kazu sta osecaju... a onda vremenom otkriju da doticnom fali par dasaka u glavi pa ga ne vole vise istim zarom?
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 

Back
Top