Колико посланика би имали Албанци у Скупштини Србије (разбијање мита)

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.276
Дакле, и данас нас ботови бомбардују причом како би Албанци имали 1/3 посланика у Скупштини Србије, па је зато боље да одустанемо од Косова и Метохије, јер ће нас зомби албанци појести. Ту лаж су многи прихватили.

Хајде да разбијемо тај мит.

дакле, одемо на сајт Републичке изборне комисије и погледамо резултате избора из 2016. године (на овим из 2020. је због бојкота била мања излазност, па број бирача није релевантан). http://arhiva.rik.parlament.gov.rs/izbori-za-narodne-poslanike-2016-rezultati.php

Затим одемо на сајт Централне изборне КОмисије Косова (и Метохије) и погледамо резултате избора из 2019. године (може и из 2017)

http://www.kqz-ks.org/Sr/zgjedhjet-e-pergjithshme/zgjedhjet-per-kuvend-te-kosoves-2019/

А затим саберемо резултате које су појединачно добиле све листе (осим оних најамњих, мрзи ме да рачунам толико) и све те гласове пребацимо у Д'онтов изборни систем.

Збирни резултати

СНС 1823147 гласова
СПС 413770
СРС 306152
ДЈБ 227626
ДС 227589
Левизија ветедедосје...(или како већ) 221001
ДСКосова 206516

Двери-ДСС 190530
БоТаЧедаЧанак 189564
ПДК 178637

Неки шиптари 97 000

Српска листа 56 800
Мађари 56 600
Бошњаци 60 000
Соц. алијанса Косова 42 000
Прешево Албанци 16 000


Ту је пуно осталих али ме мрзи да их сабирам. Постојећи резултати су да збирно бирача из целе Србије са Косовом и Метохијом би изашло на изборе (сабирамо резултате)


Укупно гласова 4 256 332 (без малих странака).

Шиптарски гласови су 745 154 што је 17,5 % теоријски укупно изашлих на изборе.

Подељено у 5 партија. Донтов изборни систем фаворизује партије са више гласова. Најјача албанска би имала 5,19 % гласова.

Рачунао сам на брзину, али, Албанци би имали можда пар посланика изнад 40 од 250
 
Srbija je i bez tog Kosova crna rupa sa Kosovom bi bila septička jama nikako uspešna država ali mitovi,legende i bajke su mnogima pokretačka snaga kao evo loše nam je jer samo Kosovo nemamo nazad a kad se to nešto vrati onda loše nam je jer samo još ono nešto drugo treba da se namesti i sve tako u krug.Hrvatska ti je najbolji primer toga,samo da se otarasimo Srba,samo da uđemo u NATO,evo samo još EU,evo samo još da se otarasimo partizana u svojim redovima.......i ljudi otišli neće da slušaju više bajke još samo ovo ili ono da se desi pa će nam napokon svanuti .
 
Srbija je i bez tog Kosova crna rupa sa Kosovom bi bila septička jama nikako uspešna država ali mitovi,legende i bajke su mnogima pokretačka snaga kao evo loše nam je jer samo Kosovo nemamo nazad a kad se to nešto vrati onda loše nam je jer samo još ono nešto drugo treba da se namesti i sve tako u krug.Hrvatska ti je najbolji primer toga,samo da se otarasimo Srba,samo da uđemo u NATO,evo samo još EU,evo samo još da se otarasimo partizana u svojim redovima.......i ljudi otišli neće da slušaju više bajke još samo ovo ili ono da se desi pa će nam napokon svanuti .

Ово је чисто анализа.

Наравно да нити би Албанци излазили на српске изборе, нити су нам потребни њихови бирачи.

Имаће Косово аутономију, те своју покрајинску скупштину и Владу. као Фарска острва и Данска.
 
Da , ranije su plašili narod kako bi u slučaju povratka KiM u Srbiju Albanci imali 100 poslanika ili čak i više što je svakako glupost , a sada kada pogleda čovek kakve je oblike života SNS uveo u Skupštinu , tih mitskih 100 šiptara , semkara , narko dilera , trgovaca ženama i organima ,bili bi pravo osveženje i ikone parlamtarizma koje bi još podigle ugled skupštine Srbije .
Bolje Azem diler heroina u Skupštini nego svaka SNS starleta i "mladi novi lider " poput onog poluretardiranog Kebare i sličnih koji su završili političke kurseve kod pijane Mati Ksenije i Djuke Bizona .
 
Како се у Србији организују изборне јединице? 250 посланика на... номинално 7 милиона становника, што значи 1 посланик на нешто испод 30,000 становника.

Ако су изборне јединице отприлике исте величине, a Косово има око 1.8 милиона становника, то је шездесетак посланика рецимо.

60 посланика је врло озбиљан број, наравно ако овај мој метод личи на реалност. Реално не знам какав је систем, и још реалније и не интересује ме превише. Косово се неће вратити у српски политички систем.
 
Како се у Србији организују изборне јединице? 250 посланика на... номинално 7 милиона становника, што значи 1 посланик на нешто испод 30,000 становника.

Ако су изборне јединице отприлике исте величине, a Косово има око 1.8 милиона становника, то је шездесетак посланика рецимо.

60 посланика је врло озбиљан број, наравно ако овај мој метод личи на реалност. Реално не знам какав је систем, и још реалније и не интересује ме превише. Косово се неће вратити у српски политички систем.

То би било ако:

1. би у Србији био већински зборни систем
2. Кад би на Косову било 1,8 милиона становника.

Трећа ствар, гледао би се број бирача, а не становника, ако је албанска заједница заиста млада, имали би већи удео малолетника у укупном броју становника, па би однос бирача у односу на број становика био неповољнији за Албанце него за Србе.Мада, то је минорна разлика.

На косову је излазност 44 %, што значи да пола људи са бирачког списка није у земљи (а где су, и да ли постоје, не знамо) а то даље значи да су манипулисали бројем од 1,8 милиона становника.

Има их 1,2 милиона, што се уклапа у 40 посланика.
 
Како се у Србији организују изборне јединице? 250 посланика на... номинално 7 милиона становника, што значи 1 посланик на нешто испод 30,000 становника.

Ако су изборне јединице отприлике исте величине, a Косово има око 1.8 милиона становника, то је шездесетак посланика рецимо.

60 посланика је врло озбиљан број, наравно ако овај мој метод личи на реалност. Реално не знам какав је систем, и још реалније и не интересује ме превише. Косово се неће вратити у српски политички систем.
Sistem je nakad bio takav kako spominješ , sada je cela Srbija jedna izborna jedinica tako da se sabira ukupan broj glasova svake liste na nivou cele Srbije ,pa se onda to proprcionalno deli u skladu sa procentom izašlih. Al kao što kažeš u ovom momentu su to deplasirane priče , bar glede KiM .
 
Sistem je nakad bio takav kako spominješ , sada je cela Srbija jedna izborna jedinica tako da se sabira ukupan broj glasova svake liste na nivou cele Srbije ,pa se onda to proprcionalno deli u skladu sa procentom izašlih. Al kao što kažeš u ovom momentu su to deplasirane priče , bar glede KiM .

Да, нема од тога ништа.
 
Kosovo je radiokativna, nepismena, narko rupa Evrope. Ne znam u kom ludilu covek treba da pozeli tako nesto u svojoj drzavi?

Menjam Kosovo za Srpsku i Crnu Goru.
\Mozes da menjas koliko hoces ali mi smo dobrovoljno pustili CG da ide svojim putem.
Kosovo radioaktivno je prodato , to je velika razlika.
 
Sistem je nakad bio takav kako spominješ , sada je cela Srbija jedna izborna jedinica tako da se sabira ukupan broj glasova svake liste na nivou cele Srbije ,pa se onda to proprcionalno deli u skladu sa procentom izašlih. Al kao što kažeš u ovom momentu su to deplasirane priče , bar glede KiM .

Гледао сам пре неки месец ко су били кандидати у другом кругу и ко су изабрни посланици у другом кругу на тим изборима 1990. године.

Све су то били угледни људи. Лекари, професори универзитета, адвокати, инжињери, чак су и они мало руралнији (нпр. Биџа и Рака и сл.) били цењени људи у својим заједницама.

А данашња скупштина све говедо, во, краве и кокошке.
 
То би било ако:

1. би у Србији био већински зборни систем
2. Кад би на Косову било 1,8 милиона становника.

Трећа ствар, гледао би се број бирача, а не становника, ако је албанска заједница заиста млада, имали би већи удео малолетника у укупном броју становника, па би однос бирача у односу на број становика био неповољнији за Албанце него за Србе.Мада, то је минорна разлика.

На косову је излазност 44 %, што значи да пола људи са бирачког списка није у земљи (а где су, и да ли постоје, не знамо) а то даље значи да су манипулисали бројем од 1,8 милиона становника.

Има их 1,2 милиона, што се уклапа у 40 посланика.

Па не, то не значи то уопште.

У УК је просечна излазност око 50%, на задњим, врло огорченим изборима је била нешто испод две трећине. То би онда требало да значи да је од тоталне цифре од 66 милиона становника између 22 и 32 милиона у печалби, вероватно у Србији, Црној Гори и тим осталим шугавим Молдавијама.

Излазност није у директној функцији процента присутног становништва, јер велики број увек апстинира.
 
Гледао сам пре неки месец ко су били кандидати у другом кругу и ко су изабрни посланици у другом кругу на тим изборима 1990. године.

Све су то били угледни људи. Лекари, професори универзитета, адвокати, чак су и они мало руралнији (нпр. Биџа и Рака и сл.) били цењени људи у својим заједницама.

А данашња скупштина све говедо, во, краве и кокошке.
Ako je tebi to impresija sta je bilo 90ih , kako nam se ovo danas desilo ?
 
Па не, то не значи то уопште.

У УК је просечна излазност око 50%, на задњим, врло огорченим изборима је била нешто испод две трећине. То би онда требало да значи да је од тоталне цифре од 66 милиона становника између 22 и 32 милиона у печалби, вероватно у Србији, Црној Гори и тим осталим шугавим Молдавијама.

Излазност није у директној функцији процента присутног становништва, јер велики број увек апстинира.
:per: slatkoca demokratskog terora.
 
Па не, то не значи то уопште.

У УК је просечна излазност око 50%, на задњим, врло огорченим изборима је била нешто испод две трећине. То би онда требало да значи да је од тоталне цифре од 66 милиона становника између 22 и 32 милиона у печалби, вероватно у Србији, Црној Гори и тим осталим шугавим Молдавијама.

Излазност није у директној функцији процента присутног становништва, јер велики број увек апстинира.

Излазност у Србији је 50-55 %.

То не значи да половина апстинира, већ је велики број људи ван земље. Сви ми овде знамо гомиле људи који су отишли по Њемачке и Француске и Америке, а овде се воде у бирачким списковима, јер никад нису одјавили пребивалиште (а зашто би).

Исти је случај са Косовом и Метохијом. Одлазе са Косова, а остају у бирачком списку. А поред тога, јасна је манипулација у попису код Албанаца. У Македонији је то доказано, па нису признати резултати пописа. У Прешеву и Бујановцу су бојкотовали, баш да би избегли да се покаже право стање. На Косову су бокотовали и попис 1981. и попис 1991. године.

На онако малом простору не може а буде 1,8 милиона људи.
 
Излазност у Србији је 50-55 %.

То не значи да половина апстинира, већ је велики број људи ван земље.

Одакле то знаш, једино то ми није јасно.

Или је поента приче утешна теорија како Шиптара има нешто испод милион? Реци ако треба да тешимо, спреман сам да емоционално супортујем сваког.
 

Back
Top