Quantcast

Koliko para za C2D 8400?

snejks

Elita
Poruka
17.429
Verovatno cu u skorije vreme preci na Sandy-ja...
Interesuje me za koliko bi mogao da prodam svoju staru konfiguraciju|:

cpu:C2D 8400
maticna:Gigabyte P35-DS3L
ram: 4x 1GB Kingston HyperX 1066 MHz
Alooo , pre nego počnete da pravite gluposti i da prelazite na SB doobro razmislite šta radite , taj integrisani multimedijalni kontroler u procesoru neće biti isplativ ako budete želeli da ganjate najnovije igrice u full-u i dalje će vam trebati jake grafičke kartice za te stvari , a samim tim taj SB će biti beskorisna investicija.

Iwan91

Elita
Poruka
15.252
Alooo , pre nego počnete da pravite gluposti i da prelazite na SB doobro razmislite šta radite , taj integrisani multimedijalni kontroler u procesoru neće biti isplativ ako budete želeli da ganjate najnovije igrice u full-u i dalje će vam trebati jake grafičke kartice za te stvari , a samim tim taj SB će biti beskorisna investicija.
niko ne uzima sb zbog integrisanog multimedijalnog kontrolera..
inace neces skoro preci na sb, mzoda tek u junu kad se pojave nove ploce..tak oda sacekaj jos koj mesec..

snejks

Elita
Poruka
17.429
niko ne uzima sb zbog integrisanog multimedijalnog kontrolera..
inace neces skoro preci na sb, mzoda tek u junu kad se pojave nove ploce..tak oda sacekaj jos koj mesec..
Nego zbog čega će da ih uzima?
Video sam i ja ona upoređenje SB procesora sa corei7 gde su zadali isti zadatak kompresije multimedijalnog fajla i gde je taj sb procesor prepišao corei7 , sve je to zbog integrisanog multimedijalnog kontrolera , ko zna šta bi uradio core i7 mašina sa grafičkom u rngu ai 5570 na koliko se procenjuje vrednost toga multimedijalnog kontrolera ustvari njegovog pandana u ATI fusion procesorima , inače suva procesorska snaga je najverovatnije i dalje na strani corei7 procesora.
Zbog toga cela ta SB tehnologija kaska trek tek , najgore od svega što mora da se menja kompletna arhitektura ploča na šta nisu ni svi proizvođači matičnih ploča ni spremni isto vazi i za Fusion procesore , pitanje je da li će sve to i zaživeti u skorije vreme , ne zaboravimo koliko se već priča o blurayu koliko godina , pa ono i dalje nije za masovnu upotrebu , a u međuvremenu su se pojavili hdd-ovi ogromnih kapaciteta i veoma je pitanju i da li će ta blu ray tehnologija i ikada ovde nozbiljno zaživeti , u našoj državi još na prste obe ruke možemo izbrojati mašine sa bluray-om. ebi ga...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.