Koliko para za C2D 8400?

Verovatno cu u skorije vreme preci na Sandy-ja...
Interesuje me za koliko bi mogao da prodam svoju staru konfiguraciju|:

cpu:C2D 8400
maticna:Gigabyte P35-DS3L
ram: 4x 1GB Kingston HyperX 1066 MHz

Alooo , pre nego počnete da pravite gluposti i da prelazite na SB doobro razmislite šta radite , taj integrisani multimedijalni kontroler u procesoru neće biti isplativ ako budete želeli da ganjate najnovije igrice u full-u i dalje će vam trebati jake grafičke kartice za te stvari , a samim tim taj SB će biti beskorisna investicija.

Alooo , pre nego počnete da pravite gluposti i da prelazite na SB doobro razmislite šta radite , taj integrisani multimedijalni kontroler u procesoru neće biti isplativ ako budete želeli da ganjate najnovije igrice u full-u i dalje će vam trebati jake grafičke kartice za te stvari , a samim tim taj SB će biti beskorisna investicija.

niko ne uzima sb zbog integrisanog multimedijalnog kontrolera..
inace neces skoro preci na sb, mzoda tek u junu kad se pojave nove ploce..tak oda sacekaj jos koj mesec..

niko ne uzima sb zbog integrisanog multimedijalnog kontrolera..
inace neces skoro preci na sb, mzoda tek u junu kad se pojave nove ploce..tak oda sacekaj jos koj mesec..
Nego zbog čega će da ih uzima?
Video sam i ja ona upoređenje SB procesora sa corei7 gde su zadali isti zadatak kompresije multimedijalnog fajla i gde je taj sb procesor prepišao corei7 , sve je to zbog integrisanog multimedijalnog kontrolera , ko zna šta bi uradio core i7 mašina sa grafičkom u rngu ai 5570 na koliko se procenjuje vrednost toga multimedijalnog kontrolera ustvari njegovog pandana u ATI fusion procesorima , inače suva procesorska snaga je najverovatnije i dalje na strani corei7 procesora.
Zbog toga cela ta SB tehnologija kaska trek tek , najgore od svega što mora da se menja kompletna arhitektura ploča na šta nisu ni svi proizvođači matičnih ploča ni spremni isto vazi i za Fusion procesore , pitanje je da li će sve to i zaživeti u skorije vreme , ne zaboravimo koliko se već priča o blurayu koliko godina , pa ono i dalje nije za masovnu upotrebu , a u međuvremenu su se pojavili hdd-ovi ogromnih kapaciteta i veoma je pitanju i da li će ta blu ray tehnologija i ikada ovde nozbiljno zaživeti , u našoj državi još na prste obe ruke možemo izbrojati mašine sa bluray-om. ebi ga...

Back