Koliko para treba da se napravi platforma poput Etsija?

E to integrisati, povezati nije za ovaj podforum ;)
To je sve deo kompleksnog projekta o kojem govori. Ovo je tim programera radio i za to su plaćani mesečno debelo. Zato sam obuhvatio sve, jer mora i firmu otvoriti ako želi da prodaje i time profitira. Nije to Kupindo. Tako da će ga sve to mnogo koštati. I onda je pitanje da li će uspeti da se probije. Marketing.

Tako mnogo faktora, a sve je to odgovor na njegovo pitanje: Koliko para treba da se napravi platforma.
 
Cekaj, za 15 hiljada bih mogla da napravim takvu platformu sa integrisanim placanjem i sad cetom i drugim pogonostima??
Pa rizicno je. Postoji mogucnost ali je rizicno. Mozes da unajmis induse da ti to naprave ali moras da shvatis da danas nije samo integrisati chat, placanje i sta vec na sajt. Tu je prvo planiranje, dobar dizajn, pa onda realizacija i na kraju marketing. Za sve to mozes unajmiti jeftino ili dobro platiti. Jeftino ovde znaci da ce ti to neko sastaviti ali ces kasnije kad krene biznis doci u ludilo. Pocev od bagova, spore konekcije sa bazom podataka jer je neko neiskusan to pisao za tu namenu, pucanje platnog sistema, lose korisnicko iskustvo, los dizajn, artikli premali, preveliki, losa automatizacija fotki i td. Imaj u vidu da takvi sajtovi imaju podrsku za hiljade ako ne i milione posecenosti dnevno. Tu se puca na server puno para. I tako dalje da nebduzim vise... Bolje se konsultuj sa profesionalcem da ti da realnu cenu a ne da trazis odgovore na mestima gde se nadas prihvatljivom odgovoru.
 
Pa znaš šta, možeš da uložiš i 100 hiljada evra, da napraviš tehnički najperfektniji i najbrži sajt, da ima najbolji mogući dizajn ali je veliko pitanje da li ćeš ikada uspeti da se probiješ na tržište. Čak i uz velika izdvajanja za marketing.
P.S. Iskren da budem nije mi sajt izgledao kao neki veliki izazov. Na prvi pogled mi se učinilo da je to moguće uraditi u WP za par dana. Očito sam pogrešio.
 
Pa znaš šta, možeš da uložiš i 100 hiljada evra, da napraviš tehnički najperfektniji i najbrži sajt, da ima najbolji mogući dizajn ali je veliko pitanje da li ćeš ikada uspeti da se probiješ na tržište. Čak i uz velika izdvajanja za marketing.
P.S. Iskren da budem nije mi sajt izgledao kao neki veliki izazov. Na prvi pogled mi se učinilo da je to moguće uraditi u WP za par dana. Očito sam pogrešio.
moze da se napravi u wp lagano ali ja pricam o ozbiljnom sajtu sa svim mogucim opcijama



nego drugo pitanje


da li moze da se napravi android aplikacija bez sajta
@Grindelwald

da li je to jeftinije?
 
moze da se napravi u wp lagano ali ja pricam o ozbiljnom sajtu sa svim mogucim opcijama



nego drugo pitanje


da li moze da se napravi android aplikacija bez sajta
@Grindelwald

da li je to jeftinije?
Ju, izvini nisam video da si me tagova, mnogo notifikacija imam. Naravno da možeš imati android aplikaciju bez web sajta. Aplikacija i sajt se mogu biti povezani ako ti to želiš, ali inače nemaju veze jedno s drugim.

Ali pošto ti govoriš o prodajij, moraš imati komunikaciju sa serverom. Tamo moraš slati zahteve, ako spajaš njegov nalog. Mislim, registracija korisnika može postojati u lokalnoj memoriji, ali to je samo na njegovom telefonu.

Tebi treba registracija svih korisnika u tvojoj bazi podataka. Da bi kasnije mogao da potvrdiš njihove kreditne kartice. Moraju biti povezani. Jer kako ćeš ti update proizvode? Moraš to raditi na serveru kako bi se Android aplikacija tokom aktivacije odmah povezala i preuzela podatke.

Da ti objasnim kako funkcionie to na Androidu. Aktiviraš aplikaciju i startuje se nešto što mi zovemo Main Activity. To je glavni deo aplikacije. Tu možeš staviti tipa login. Onog momenta kada on pokuša da se loguje, ti pišeš u android aplikaciji zahtev ka tvom serveru gde će tvoja skripta izvršiti SQL upit sa bazom i vratiti rezultat nazad aplikaciji na telefonu. Ako je sve okej, android aplikacija ga pušta dalje. Ali ne samo što ga pušta, nego zavisno od toga ko je, ti šalješ svašta nešto ka tom uređaju koji je kontaktirao server.

Onda on dobija podatke o onome što može kupiti. Za to se opet kontaktira server da ima real-time saznanje ima li nečega na lageru ili nema. Pa ako hoće da kupi, opet ide zahtev ka serveru gde se neka druga skripta aktivira. I tako napred nazad. To je prosta razmena informacija.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top