Koliko obično potrošite na letovanju?

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.251
Na Facebook stranici „Grčka info“, gde, između ostalog, srpski turisti razmenjuju iskustva i informacije u vezi s letovanjem u Grčkoj, pre nekoliko dana je jedan post izazvao dosta pažnje.
„Da li je moguće u nekom od grčkih letovališta izgurati dan sa 10 evra po osobi? Bez smeštaja, mislim na hranu, kupanje i obilazak ponečega? Molim za iskustva…“, napisao je jedan član.

Komentar penzionerke Ljubice "pobedio" je čak i one koji tvrde da u Grčkoj troše oko 5 evra dnevno i to na giros i vodu. Naime, Ljubica kaže da joj je na odmoru od 11 dana dovoljno tek 10 evra.

- Ja i prijateljica stavimo u zajednicki novčanik po 10 evra i bude nam dovoljno za 11 dana. Kafu pijemo u apartmanu, hleb ne jedemo, sokove i druga pića ne pijemo, kupujemo kiselo mleko, povrće i voće, a suhomesnate proizvode nosimo od kuće i sa time skuvamo nešto na brzinu. Deset godina uvek tako i nikad nismo za neverovati potrošili više. Ali, nas dve smo penzionerke, a mladi, naravno, imaju veće prohteve - napisala je članica grupe.

Nakon njenog komentara došlo je do žestoke rasprave na društvenim mrežama

Da li je realno?

Moglo bi da bude, posebno van sezone i to ako se odreknete izleta, ležaljki i suncobrana na plaži (ili ih možda imate uključene u aranžman?), kafe u kafiću (ponesete potrebnu količinu za taj period), pa čak i povremenog girosa - ako od kuće nosite neke osnovne namirnice, a u Grčkoj dnevni meni kompletirate salatom i jogurtom (jer, kako je Ljubica istakla, ni hleb ne jedu). Prema okvirnim cenama za 2022. godinu, koje je objavio portal Grčka info, kilogram paradajza je 1,50-2,50 evra, krastavci su 0,50-0,80, luk 0,50-1,30, a jogurt je 2-4 evra. Što se voća tiče, kilogram jabuka ili pomorandži, kažu, može da se nađe i za manje od evro.

Rasprava se nastavlja, nekima to ne zvuči kao odmor iz snova, ali, računica kaže da nije nemoguće.

Koliko vi obično potrošite na letovanju?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.330
Kad putujem paradajs turizam, opet ne moze kao predlozeno...sve i da stavis meso u mast, pa imas i mast i meso , sve i da poneses suhomesnato , sve i da kupis samo 2l mleka celo letovanje....sve i da kupujes voce po 700g dnevno....
Ti mora da roknes za hleb iako ga ne jedem puno , ako plivas, a plivam po ceo dan, to radi zeludac kao lud....telo trazi svoju idealnu tezinu...jedino ako si matorac...

Капирам да се мисли на чист трошак тамо где одеш. Можда грешим.
Pa skinuce ti ili sa kartice tamo ili iz ruke opet tamo....kako god da okrenes tamo ces u trenutku biti laksi...

Pacho Herrera

Ističe se
Poruka
2.751
Kad putujem paradajs turizam, opet ne moze kao predlozeno...sve i da stavis meso u mast, pa imas i mast i meso , sve i da poneses suhomesnato , sve i da kupis samo 2l mleka celo letovanje....sve i da kupujes voce po 700g dnevno....
Ti mora da roknes za hleb iako ga ne jedem puno , ako plivas, a plivam po ceo dan, to radi zeludac kao lud....telo trazi svoju idealnu tezinu...jedino ako si matorac...

Pa skinuce ti ili sa kartice tamo ili iz ruke opet tamo....kako god da okrenes tamo ces u trenutku biti laksi...
има разлике у томе што хотел и транспорт можеш да платиш у пар пута. Кад поједеш нешто у ресторану или попијеш пиће у клубу, рентираш нешто лова мора одма, логично.

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.057
zavisi...mislim da nikada ne preterujem...kada razmislim najvise sam trosila u poslednje vreme...:think:
ranije sam trosila minimalno...da se ima za izlete i obicna hrana sa ulice, neki magnetic, suvenircic i to je to :)
Meni je primarno da se drzim sto dalje od potrosackog drustva,naravno jedem ko svaki ziv covek i vise ali pikantno umesto kafica i restorana,kad mi je nesto skupo prosto necu ne sto ne mogu da priustim ,nego da se ne osetim kao magarac

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.583
Zasto tako mislis,budi avanturista ,kreni bajsem, spavaj na plazi u satoru,sto bi nam se menjali standardi u zivotu ,pa kao postajemo gotovani idemo na 5 * hotele,dok smo trazili posao pa posle dok su nas zavlacili sa isplatom, udjemo u radnju posluzimo se hranom,sto je dzabe i bogu ne drago
Pa i ne menjam standarde. Valjda je osnovna svrha nekog putovanja relaksacija i odmor od obaveza, samim tim zašto bih se maltretirao sa spremanjem,neudobnim šatorom,suvom hranom i sl. Ne mora hotel od 5*, sasvim dovoljan je udoban apartman sa frižiderom i klimom. Avanturizam za mene je da odem u Vijetnam, prođem ga uzduž i popreko, jedem sa uličnih štandova,idem na divlje plaže, pijem lokalno pivo, socijalizujem se sa lokalcima, zalazim u lokalne džungle...ali na kraju dana znam da me čeka hladno pivo i udoban krevet.
U Grčkoj nemam neke takve baš ambiciozne porive ali uvek idem svojim kolima i na primer retko kada više od dvaput budem na istoj plaži. Vozim se po okolini, istražujem,klopam u restoranima po selima,kupujem med i maslinovo ulje od seljaka kraj puta, odem malo u unutrašnjost dalje od mora,odem na neki hajk po kamenjaru ako treba do neke extra plaže doći i sl. Za mene je to dovoljna doza avanturizma u ovim godinama.
Sa 20 mi bilo bitno da ima žena, piva i ponekad vutre...stajao sam na jednoj nosu u Beograd Bar 12 sati ako je trebalo,tražio na bum smeštaj i mogao i na klupi da spavam. Sa 45 hoću osnovnu higijenu, udobnost a naročito ne želim da se lišim lokalnih delikatesa, koji btw uopšte ne moraju da budu skupi u zavisnosti gde ideš.
Ne vidim ništa loše u tome da povlađuješ sebi na način koji ti odgovara, ako je to bajs i šator samo napred imaš moju podršku, ali nije to za svakoga.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.026
a ranije...da sam cekala idealne uslove i da imam para za redovne sobe i hotele u zivotu nigde ne bih krocila, pa ni iz svoje kuce... :)

tada mi je bilo bitnije da vidim, dozivim pa gde god jela, gde god spavala...
drustvo i muskarci mi nikada nisu bili bitni u tim poduhvatima...sta vise...izbegavala sam ih...oduzimali su mi potencijalno vreme na stvari koje sam htela obici... :mrgreen:
no godine ucine svoje...sto je bilo bilo je :D

sada me raduje ako mogu kupiti i neki rucni rad lokalaca...
sto obicno i ne bude jeftino...tipa vazu, neki skuplji nakit, sta god...

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.057
Pa i ne menjam standarde. Valjda je osnovna svrha nekog putovanja relaksacija i odmor od obaveza, samim tim zašto bih se maltretirao sa spremanjem,neudobnim šatorom,suvom hranom i sl. Ne mora hotel od 5*, sasvim dovoljan je udoban apartman sa frižiderom i klimom. Avanturizam za mene je da odem u Vijetnam, prođem ga uzduž i popreko, jedem sa uličnih štandova,idem na divlje plaže, pijem lokalno pivo, socijalizujem se sa lokalcima, zalazim u lokalne džungle...ali na kraju dana znam da me čeka hladno pivo i udoban krevet.
U Grčkoj nemam neke takve baš ambiciozne porive ali uvek idem svojim kolima i na primer retko kada više od dvaput budem na istoj plaži. Vozim se po okolini, istražujem,klopam u restoranima po selima,kupujem med i maslinovo ulje od seljaka kraj puta, odem malo u unutrašnjost dalje od mora,odem na neki hajk po kamenjaru ako treba do neke extra plaže doći i sl. Za mene je to dovoljna doza avanturizma u ovim godinama.
Sa 20 mi bilo bitno da ima žena, piva i ponekad vutre...stajao sam na jednoj nosu u Beograd Bar 12 sati ako je trebalo,tražio na bum smeštaj i mogao i na klupi da spavam. Sa 45 hoću osnovnu higijenu, udobnost a naročito ne želim da se lišim lokalnih delikatesa, koji btw uopšte ne moraju da budu skupi u zavisnosti gde ideš.
Ne vidim ništa loše u tome da povlađuješ sebi na način koji ti odgovara, ako je to bajs i šator samo napred imaš moju podršku, ali nije to za svakoga.
Mislim to je samo druga krajnost bajs i sator zbog trosenja previse para,slazem se sve samo ja se opusteno za hranu nikad ne stresiram,desi se ponesem plazmu i vratim ili sto ne bih poneo kilo muslija ako to i ovde jedem,recimo za neki odlazak u restoran 50-100€ mogu da ostanem 10 dana duze to je moja racunica,samo idem zbog mora i lepih plaza,all inclusive hotele sa bazenima i propratnim pljackama zaobilazim na km,zato mi nije bitan smestaj,samo udoban krevet i tus,nikakvi ludilo laseri mi ne trebaju

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.