Koliko novca staviti u koverat kada idemo na svadbu ?

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
278.165
Na zapadu je obicaj da ljudi prave registar u nekoj radnji stvari koje bi voleli da dobiju i to je najčešći scenario u kom se pare izbegavaju kao poklon.
Kod nas su u današnje vreme pokloni prevazidjeni i u 90% slucajeva daju se koverte mladencima.
I to je vecita dilema, koliko staviti novca u kovertu..
Sve češće se spominje cifra od 50 evra po koverti, ako ste gost na svadbi ..a ako ste kum, tada je cifra od 100 evra pa na više u zavisnosti koliko ste platežno sposobni.

Koliko vi dajete novca kada idete na svadbu ili je to i dalje poklon ?

Poruka
16.646
Po slavonskim vukojebinama imaju tzv. "prikazivanje", angaziraju nekog sabana, kuma ili sl. da na razglas pred svima tocno procita tko je sta kupio, odnosno koliko je para dao.
Tako da kod tih ljigavaca vise ne mozes ni predati obicnu razglednicu u koverti na kojoj pise "Al' sam vas zajeb'o!" i doci mukte zderati, vec pohlepni mladenacki olos sve provjerava.
Dozivio kada sam bio u nekoj selendri Drenovcima, radilo se o rodbini pa sam stavio 100 eura, tako da nisam crvenio kao semafor.

Poruka
16.646
To "prikazivanje" btw. uopce nije rijetkost po Slavoniji.
Znaci uzmu mikrofon i kazu - stric i strina kupili ves masinu, tetak i tetka dali 400 eura, ovaj kupio luster, onaj toster i mikrovalnu i sl.
U drugim krajevima Hrvatske koliko znam toga nema, nikad se recimo nije dogodilo u Dalmaciji ili u ZG.

limunada

Elita
Moderator
Poruka
24.827
U koverat bih ubacio pismo s najlepsim zeljama i napisao budimo originalni ,odbacimo teret potrosackog drustva,pare ljude kvare a vas?
Sve je to lijepo...bez novca,nismo materijalisti i slicno..ali realno gledano,niko ne bi mogao napraviti bilo kakav skup bez mnogo novca koji treba uloziti.Zato se i daje taj novac kao vid solidarnosti...ipak vi tu dodjete,jedete,pijete,a nista nije dzabe.🙂
Druga stvar su oni koji prave svadbe namjenski da "zarade".To mi je vec bezveze.
A ovako,ne mozemo ocekivati ni od koga da sam finansira zabavu za vise od deset osoba...nije realno.
Sad cete vi reci,pa zasto pravi,ako nema? 🙂
Pa zeli da bude veseo taj dan,da ugosti drage ljude.Ja sam idealista,nemojte uvijek biti mrgudi.🙂
To je velika organizacija i trud,nije bas tek tako "laka zarada".

електрика

Zaslužan član
Poruka
115.110
Ja нисам идеалиста. Заједнички живот се може започети без икакве халабуке и избијања новца из џепова људи који живе од цркавице. Пази молим те, ти би фешту коју ће други да финансирају.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.