Колико мушкараца је потребно да би у тучи победили једног горилу?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
97.858
Малопре ми на Тњитер изађе клип из филма Кинг Конг против Годзиле (или како се већ звао филм),

па сам се сетио да је на интернету пре пар месеци била расправа о томе колико је људи потребно да савладају једног горилу.

Пуно тога зависи од логистике, бар кад су људи у питању,

тако да, препоставимо да је су у питању просечни мушкарци (дакле, нема шампиона у боксу и нема стараца и неспособњаковића, већ просечни мушкарци који јесу у стању да се потуку). Даље, зависи и од терена. Нпр. ако је човек у стању да на терену нађе оружје или оруђе (камен, штап и сл.), била би неравноправна борба, тако да замишљамо терен на коме нема могућности за прибављање оружја и оруђа, већ голорука туча са горилом.

Такође, нема могућности за унапред постављену тактику. Дакле, људи немају могућност да направе, унапред, стратегију за борбу против гориле, већ се нађу очи у очи са горилом, изненада.
 
Po meni sve zavisi od pristupa. Ako svaki čovek ulazi u tu borbu sa logikom pojedinca, da ide da se bije, onda verovatno nemaju šanse.

Međutim, ako je taktika svakog pojedinca samo da nanese neku malu štetu: da uspori, umori, zbuni ili povredi gorilu makar minimalno, onda se situacija menja. Jer kod velikog broja ljudi efekat ne dolazi od jednog presudnog udarca, već od akumulacije malih problema za protivnika.

Na primer, tvoj jedini cilj je leva noga. Ne udaraš, ne glumiš fajtera, ne razmišljaš ni o čemu drugom osim: uhvati se, zalepi se i ne puštaj dok si živ. Sledeći čovek radi isto za desnu nogu. Treći i četvrti se kače za ruke. I sad gorila više ne bije jednog protivnika nego pokušava da rešava deset različitih problema odjednom. Svaki pojedinačno nije strašan, ali zbirno postaju haos. Gubi ravnotežu, troši snagu, usporava se, ne može normalno da zamahne ni da se kreće. Tek onda nastupaju ljudi kojima je jedini posao da nanose konkretne udarce gde može: oči, grlo, prepone, šta god pravi problem...
 
khm

giphy.gif
 
ja bi se nad ovom temom zamislio kad bi živeo u recimo Tanzaniji i kad bi postojala realna situacija da dok šetam kroz džunglu gore pomenute države, sretnem gorilu

a ovako...tjah...
Tema je vic.
Gorila ima od 150 do 200 kg on se ne tuče nego kida protivnika ugriz mu je jači od pit bula.nema trika da 10 ljudi bez ikakvog oružja savlada odraslog gorilu.kakvi strateški udarci i budalastine...
 

Back
Top