Quantcast

Koliko mogu upgrade-ovati stari komp?

igiboy

Domaćin
Poruka
3.615
Naime imam stari komp kući, konfiguracija:

Amd Athlon 64 3000+
Nvidia 7300,
matična MSI K9N Neo V2 (MS-7369)
1 GB Kingston DDR2 (2 x 512 stick)
i Chieftec 450w napajanje

Komp je star dobrih 13 godina i dalje radi. Uglavnom gledao sam po netu mogući upgrade za njega iz zajebancije da vidim koliko bih mogao, bez da menjam matičnu. Što se tiče procesora maksimum je Athlon 64 X2, ram do 8 gb, jedino nisam siguran za kućište i napajanje. Ima li neko iskustva sa nadogradnjom starih kompova?

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
5.771
Ту можеш да натераш неки Athlon X2 рецимо од 5200+ pa do 6000+ и појачаш на 3-4 GB RAMa.
Онда би могао да га користиш за Word. Нет би радио, али је мучење. Свакако би ти отварао mail. Цимао би се за Skype. Већ је и software за то проблем. Ја бих исто бацао, осим ако некоме не треба да пише мемоаре.

snejks

Elita
Poruka
17.230
Naime imam stari komp kući, konfiguracija:

Amd Athlon 64 3000+
Nvidia 7300,
matična MSI K9N Neo V2 (MS-7369)
1 GB Kingston DDR2 (2 x 512 stick)
i Chieftec 450w napajanje

Komp je star dobrih 13 godina i dalje radi. Uglavnom gledao sam po netu mogući upgrade za njega iz zajebancije da vidim koliko bih mogao, bez da menjam matičnu. Što se tiče procesora maksimum je Athlon 64 X2, ram do 8 gb, jedino nisam siguran za kućište i napajanje. Ima li neko iskustva sa nadogradnjom starih kompova?
znači većinu si sam otkrio dokle može athlon 64x2 i 8 gb ddr2 rama , možeš staviti ssd za sistem i grafičku karticu neku do 5670 ili 5770 ranga i još će to da šljaka bez problema samo napucaš na njega windows 7 ultimate i guraj slobodno

igiboy

Domaćin
Poruka
3.615
znači većinu si sam otkrio dokle može athlon 64x2 i 8 gb ddr2 rama , možeš staviti ssd za sistem i grafičku karticu neku do 5670 ili 5770 ranga i još će to da šljaka bez problema samo napucaš na njega windows 7 ultimate i guraj slobodno
E vidiš to sam i gledao da li 5770 ili GTS 250, pošto sam mislio zbog napajanja da li bi izdržao 5770. Mislim piše da bi trebalo ali šta znam.

igiboy

Domaćin
Poruka
3.615
Kume ; mnogo je ... pa meni da neki elektronski uredjaj radi duze od 10 godina, ja bih ga odneo u muzej i predlozio im da ga stave u izlozbu

Vec ti rece kolega @cronnin bice ti dosta cimanja za nesto sto ce te, mozda, i vise kostati da popravljas nego novi PC
Šta da popravljam? Stari komp sam davnih godina hteo da apdejtujem ali sam uveo morao za nešto drugo da dajem pare, ovo sad je iz zajebancije da koliko mogu dok čekam rasplet za novi komp. Uostalom osim eventualno SSD-a ako uzmem, ovo ostalo ne košta na KP-u ni 50 evra. Što se rada i odlaganja, normalno je da radi ako se koristi optimalno, isto tako je normalno da bih ga odneo na ereciklažu i uzeo koji dinar nego dao u muzej :D

snejks

Elita
Poruka
17.230
E vidiš to sam i gledao da li 5770 ili GTS 250, pošto sam mislio zbog napajanja da li bi izdržao 5770. Mislim piše da bi trebalo ali šta znam.
u svakom slučaju ne stavljaj ništa novije od windows 7 na njega , desetka će ti procesor držati stalno na 30% bez išta drugo da pokrene , ja ne bih išao sa jačom grafikom od 5670 neki od 1gb ddr5 to je maximum , moći će da potera 90% novih igrica na low ili medijum podešavanjima , ja sam sa sličnom konfiguracijom prešao celu crysis seriju a i sa slične konfe sada kucam jedino što je moja ploča malo novija mogao bih umesto amd64x2 5200+ da gurnem plafon phenom 2x4 955be u njega , čak ni ssd nije mi potreban , internet šljaka kao blesav na njemu i sve otvara.

igiboy

Domaćin
Poruka
3.615
u svakom slučaju ne stavljaj ništa novije od windows 7 na njega , desetka će ti procesor držati stalno na 30% bez išta drugo da pokrene , ja ne bih išao sa jačom grafikom od 5670 neki od 1gb ddr5 to je maximum , moći će da potera 90% novih igrica na low ili medijum podešavanjima , ja sam sa sličnom konfiguracijom prešao celu crysis seriju a i sa slične konfe sada kucam jedino što je moja ploča malo novija mogao bih umesto amd64x2 5200+ da gurnem plafon phenom 2x4 955be u njega , čak ni ssd nije mi potreban , internet šljaka kao blesav na njemu i sve otvara.
Iskreno ja sam mislio samo da mu reainstaliram XP i teram na high, ili generalno da poteram, neke igrice koje onda nisam mogao na njemu. Ove novije ne znam kako bi izdržao. Inače terao sam na njemu poslednje verzije da Linuks minta vidim kako bi radio, terao je bez problema.

igre300

Početnik
Poruka
3
Komp je prilicno star, da je dete vec bi bio sedmi razred. :)
Iskreno, ja bih to menjao, ali kada te vec vezuju uspomene drzi ga na windows 7 dokle god bude imao podršku.
Realno, ako ne igraš igrice na njemu taj komp ti moze trajati do penzije, ali ako si vec nameracio da ga nadogradjujes, SSD i grafika su ti jedina ostala opcija. Grafiku ti predlazem bilo koju koja koristi AMD chipset, a sto se napajanja tice, tu nemas ogranicenje koje mozes da satvis, ne bih brinuo za graficku jer ako HDD zamenis za SSD koji je manji potrošač doći će ti na isto.
Opet ponavljam, ako ne igraš igrice ne bacaj pare na grafiku.
Pozdrav

igiboy

Domaćin
Poruka
3.615
Komp je prilicno star, da je dete vec bi bio sedmi razred. :)
Iskreno, ja bih to menjao, ali kada te vec vezuju uspomene drzi ga na windows 7 dokle god bude imao podršku.
Realno, ako ne igraš igrice na njemu taj komp ti moze trajati do penzije, ali ako si vec nameracio da ga nadogradjujes, SSD i grafika su ti jedina ostala opcija. Grafiku ti predlazem bilo koju koja koristi AMD chipset, a sto se napajanja tice, tu nemas ogranicenje koje mozes da satvis, ne bih brinuo za graficku jer ako HDD zamenis za SSD koji je manji potrošač doći će ti na isto.
Opet ponavljam, ako ne igraš igrice ne bacaj pare na grafiku.
Pozdrav
Već sam pisao da čekam da kupim novi komp, imam čak i temu na tu priču, no nebitno. Što se tiče igrica imaš gore u postovima likove koji su prešli ozbiljne igrice sa starijim kompovima. Ali meni to nije cilj, nego čisto iz zajebancije da vidim dokle mogu sa ovim kompom da "doguram", isto nisam mislio ni napajanje da menjam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.