Koliko košta parničenje u RS?

Sto znaci da sudije odlucuju politickom voljom, a ne materijalnim pravilima...a politicka volja se ogleda u dogovoru sa advokatom stranke koja ima politicki aktivniji status.
Zasto se ljudima ne bi placao prekovremeni? Ko je kriv rukovodstvu sto ne zna da organizuje posao u radno vreme, nego ostavlja rukovodiocima zahtev da sprovedu neki posao i van radnog vremena?
Zar mobing nije najlakse dokazivati svedocima, ali i papirima koji dokazuju neravnopravan odnos, prema delu radnika ili samo jednom radniku?
To je po pravu jednostavna procedura, ali ne i kada se umesa politicka snaga advokata i dogovori sa sudom nacin okoncavanja spora.
 
Oni dokazuju da nije bio diskriminisan jer je jednako postupano sa njim kao da ostalim. I mobing praznog stola se teško dokazuje. To je situacija kad zaposlenom poslodavac ne daje posao, već ga primorava da sam ode odatle.
Za mobing praznog stola prvi put cujem, narocito u drzavi gde je vaznija plata nego napredovanje u struci u firmi koja nema perspektivu ili te ne zeli.
 
Mobing punog i praznog stola postoje i vrlo su česti.
Niko normalan ne može da podnese da ne dobija nikakve radne zadatke i da samo sedi na poslu i bleji.
Zavisi od posla i plate. Taj sto ne dobija posao ima vremena da se tuzi za mobing, onaj koji dobija zadatke vise nego drugi ne stigne da misli na mobing. Sa druge strane, ako znas na kakvo mesto si postavljen trebalo bi sam da nadjes posao i pomognes firmi. Onaj ko ne moze sebe da zaposli nema ni svrhu postojanja u toj firmi.
Ovih dana imam direktan primer toga sto pises....dva gradjevinska inzenjera, zena i muskarac, muskarac moze da ceka da se poslovi nadju i da sedi u kancelariji dok odradjuje nadzor pocetog posla. Zena moze da napusti firmu sutra, jer ima drugi posao koji trazi dva dana aktivnog rada, ali odradjuje njegov posao jer se kasni i ne radi kvalitetno. Znaci niko joj ne bi rekao nista na kraju posla, jer ga vodi njen kolega. Dok radi njegov posao priprema jos jedan koji je primetila u toku angazovanja.
Meni je taj mobing praznog stola tipican primer " trazi posao, a moli boga da ga ne nadje " i jos ako za to cekanje dobija platu " bog da ga vidi"....nesto slicno kao ekonomista koji ne moze da proda sebe....u prevodu, da nadje posao....ili filozof koji trazi posao u ' normalnoj firmi" obesiti ih za neki ud i ostaviti da vise dok se ne rasuse....mobing praznog stola...
 
Nije baš tako, konkretno za jedan slučaj koji znam žena se vratila sa nekog kraćeg bolovanja, poznata banka joj je našla zamenu. Izbačena je iz kancelarije i sama je sela u hol jer nigde nije bilo mesta za nju.

Ali ona nije bila glupa već je angažovala advokata i posle obične opomene je dobila svoje mesto, ne kao pre, ali u skladu sa strukom.
Za nju verujem da bi i na sudu uspela u sporu, samo teže i stresnije po nju.
 
Nije baš tako, konkretno za jedan slučaj koji znam žena se vratila sa nekog kraćeg bolovanja, poznata banka joj je našla zamenu. Izbačena je iz kancelarije i sama je sela u hol jer nigde nije bilo mesta za nju.

Ali ona nije bila glupa već je angažovala advokata i posle obične opomene je dobila svoje mesto, ne kao pre, ali u skladu sa strukom.
Za nju verujem da bi i na sudu uspela u sporu, samo teže i stresnije po nju.
Ok, ima primera raznih, ovom primeru bih nasao sto zamerki, ali da ne nastavljamo, jer bi se vratili na drustvene odnose...
a pocela si sa mobingom gde se vise zaposlenih ( ne radnika, nego zaposlenih) tuzilo sa firmom...:)
Bila je sala u neko doba o tome tipa " ja nisam radnik, nego zaposleni" ...)
 
Da, odnosi se na dva JP, u stvari jedno JP i jedna državna firma. Mada reč firma nije najtačnija ali ok.
Tu ti je obicno rec o tome da ga jedna garnitura prima, a druga pravi mesto za svoje ljude i uvek je zrelo za osudu za mobing, jer su rukovodstva toliko drska da ne sprovode ni svoj kolektivni ugovor. Uvek se radi o politickim podrskama i rukovodstvima skromnih sposobnosti. Tacnije, ja bi ih redovno kaznjavao individualno ili bih gonio krivicno.
 

Back
Top