Koliko košta parničenje u RS?

Marijana832

Primećen član
Poruka
560
Kakva su vam iskustva? Da ali se isplati ili ne? Kako plaćate advokate? Po učinku ili po preduzetoj pravnoj radnji?
Prema AT ( advokatskoj tarifi) sastav tužbe do 450.000 rsd je 6.000 dinara, a prisustvovanje ročištu je 7.500 dinara.
Sa rastom iznosa raste i tarifa. Kao i ukoliko ima više tužilaca, više tužbenih zahteva. Ovo je neki minimum.
 
Jel za saobraćajni prekršaji?
Da,razvuklo se na 3 godine,prvo 15,pa usput digli na 20%,ja kao bolje ista nego nista jer je negirao krivicu,njega niko nije silio toliko vremena a kad sam dobio odstetu svaki dan su me zvali za % i slali neke zvanicne tuzbe koje se odjednom resavaju u njihovu korist po kratkom postupku,mene hapse maltene,a taj sto gazi ljude samo da uplati u dobrotvorne svrhe,znaci ja kao ostecen sam bio svedok sto ga drzava goni zamisli,a ne da mene obesteti
 
Advokatske tarife su mito za advokate....u srbiji gde ne postoji pravosudje ni pravni sistem, ne moras da budes neki strucnjak u advokaturi....prvo, sudije nemaju blage veze i to znaju, pa zive od advokata. Drugo i oni koji znaju nesto, ne mogu da opstanu bez podrske advokata, jer bi ih predsednici sudova brzo sklonili s mesta.....
Ovakve tarife advokata u srbiji jedino sluze da se izbije materijalni argument kriminalnim advokatima iz ruke....da se advokatura postepeno prebaci u legalne tokove....inace bi bila pljacka....
 
A znas kako pljackaju? Isto kao 90tih....vrse reorganizaciju svake dve godine i prebacuju svoje ljude s mesta na mesto i isplacuju im nadoknadu sto su " dobili otkaz", a na novom mestu u drugoj drzavnoj firmi opet im daju od 3 do 5 hiljada evra platu, pa za dve godine "otpuste i daju po 60000 evra nadoknadu....to sluzbenici ni ne vide.
Sluzbenici ne mogu da predju 1200 evra platu ni kao doktori nauka....pogotovo do nekih izbora, jer treba da budu nezadovoljni drzavom....zato nema porasta plata, regresa, nadoknada.....
 
Kako se ne desava u privatnom sektoru da gazde plate nadoknadu za otkaz?
Toliko i o besplatnim zastupanjem....radnik kome ne isplate platu po ovim tarifama ne moze ni da se sudi, pa je uspeh radnika na sudu potpuno neprimetan, meri se promilima....isto je i za nevino osudjene, otkud nevinima pare da plate advokata? Nema, ali se zato krivci i kriminalci oslobadjaju i jos im se placa sto su bili u pritvoru....10000 dnevno drzava placa kriminalcu koga je oslobodio kriminalni advokat preko kriminalnog tuzioca i kriminalnog sudije...
 
Poslednja izmena:
Za isplate otpremnina si u pravu znam. Pobeđuju radnici poslodavce na sudu, ali ako je neka mala firma on je zatvori pa otvori novu. Čak se desilo u mojoj praksi da je zatvorio i napravio veće troškove nego neku siću da je isplatio zaposlenom. Ali ima princip.
Jedino što je teško dokazivo je mobing, tu ne bih nikog savetovala da se upušta bez baš jakih razloga.
 
Za isplate otpremnina si u pravu znam. Pobeđuju radnici poslodavce na sudu, ali ako je neka mala firma on je zatvori pa otvori novu. Čak se desilo u mojoj praksi da je zatvorio i napravio veće troškove nego neku siću da je isplatio zaposlenom. Ali ima princip.
Jedino što je teško dokazivo je mobing, tu ne bih nikog savetovala da se upušta bez baš jakih razloga.
Ti mali su takodje radnici koji se snalaze, pisem o mocnim velikim firmama koje masovno primaju radnike i otpustaju ono sto im ne treba....s pravom, ali najcesce nezakonito....cele takve firme su nezakonite i niko im ne proverava ni knjige, a ne da ih osudi sto daju otkaze....
 

Back
Top