Koliko još Ukrajina može da izdrži?

Koliko još Ukrajina može da izdrži pre nego da neminovno potpiše bezuslovnu kapitulaciju?

  • Još 3 meseca

    glasova: 3 6,0%
  • Do početka leta

    glasova: 1 2,0%
  • Još pola godine

    glasova: 3 6,0%
  • Do kraja leta

    glasova: 2 4,0%
  • Do početka jeseni

    glasova: 0 0,0%
  • Do kraja jeseni

    glasova: 1 2,0%
  • Do početka iduće godine

    glasova: 5 10,0%
  • Još 2+ godina

    glasova: 6 12,0%
  • Pat pozicija

    glasova: 12 24,0%
  • Ukrajina će ipak pobediti

    glasova: 17 34,0%

  • Ukupno glasova
    50
Poljaci vise mrze Ruse nego Nemce.
Пољаци су уз кроасане два изгубљена словенска народа. Потписали пакт са ђаволом из Ватикана, одрекли се својих за рачун туђих и остали на ветрометини. Ти, којима стреме, никада их нису прихватили нити имају намеру. Требају им само као јефтин расходни материјал. Нису ни Чеси и Словаци много бољи али се ипак колико толико уздржавају док су Пољаци тотално скренули и њима се дефинитивно не пише добро.
Заборавили су лекцију из WWII када су са Немцима полетели да комафају Чехословачку а онда и они дошли на ред од стране Немачке. Сад су се замерили Немцима да запада и Русима са истока. Јеббено је када упаднеш у сендвич.
 
Da, čuo sam da su Poljaci najbrojniji od stranih plaćenika na ukropskoj strani, nakon njih Rumuni, pa onda Britanci čini mi se. To je pomenuo i Dejan Berić. Poljaci imaju i najviše poginulih od stranih plaćenika, logično jer su najbrojniji. Na hiljade ih je do sad izginulo.
Znam da Rumuni ne mirišu Ruse, ali ipak sam iznenađen da su drugi po brojnosti među stranim plaćenicima pored još većih rusofoba od njih kao što su Litvanci, Letonci, Estonci, Hrvati, mnogi zapadnjaci itd. Rumunski pravoslavni duhovnih Arsenije Boka je pre više od 30 godina rekao da će Rumunija jako posteadati, a Bukurešt ćd biti zbrisan sa lica zemlje. Anti ruske aktivnosti Rumuna će očito izazvati rusku odmazdu.
Историја се понавља по ко зна који пут. Опет се багра удружила у походу на Русију и опет ће проћи као и сваки пут, поразом!
 
Pa i Rusiji odgovara da se EU iscrpi.
Samo sto na zapadu ne shvataju,uveli su sankcije Rusima i nasli neke toboz alternative,a Rusi isto tako nasli nove kupce.
Kad sustinski pogledas,EU preko posrednika indirektno finansira Rusiju za ovaj rat.
То је и објашњење зашто Русија не убрза овај сукоб. И мени је то било чудно док нисам чуо излагање пар компетентних људи из врха руске власти који управо то сугеришу. Русија иде на економско исцрпљивање ЕУ у нади да ће се народ побунити и срушити поданичку власт.
Циљ Русије је да пробуди Европу која би требала до протера смете забава времена и да се Европа врати себи и својим интересима а не америчким.
Колико је то тачно и оствариво, видећемо.
 
Историја се понавља по ко зна који пут. Опет се багра удружила у походу на Русију и опет ће проћи као и сваки пут, поразом!
Svi narodi koji su bili Hitlerovi sateliti su slali trupe na Rusiju u drugom ratu: Italijani, Hrvati, Francuzi, 'Bošnjaci', Mađari, Rumuni, Šiptari itd. Jedini Hitlerovi 'saveznici' koji su nisu poslali trupe na Rusiju su bili Bugari koliko je meni poznato. Isti narodi ponovo kidišu na Rusiju, izuzetak su samo Mađari.
 
Specijalna vojna operacija ulazi u 339. dan. Gubici Oružanih snaga Ruske Federacije iznose 8.919 mrtvih. Gubici Ukrajine, pak, iznose 795.384 izbačenih iz stroja. Vidi se da Ukrajina ne može da pobedi, ali, postavlja se pitanje, koliko dugo može da izdrži?

Šta vi mislite?
Pravilno pitanje treba da glasi:
Koliko dugo NATO moze da izdrzi?
z:)
 
Zato oni tamo i brisu istoriju,da bi se nasle budale koje ce da idu opet na istok.
Једино што ми није јасно, зашто ови силни русофоби губе време на форуму уместо да се упуте на прву линију.
Ево, Длугомир би то као модератор могао да организује и да крену на Русе.
Биће да за то немају моода, оно, лају са безбедне даљине.
 
То је и објашњење зашто Русија не убрза овај сукоб. И мени је то било чудно док нисам чуо излагање пар компетентних људи из врха руске власти који управо то сугеришу. Русија иде на економско исцрпљивање ЕУ у нади да ће се народ побунити и срушити поданичку власт.
Циљ Русије је да пробуди Европу која би требала до протера смете забава времена и да се Европа врати себи и својим интересима а не америчким.
Колико је то тачно и оствариво, видећемо.
Ja to pisem ovde odavno,i smatram da je u nekim segmentima ovaj rat Rusije i Amerike dogovoren.
Vi dajte oruzje na kredit,mi vama gas preko treceg lica,EU placa gas,plus novo naoruzanje od Amerike,a staro placa Ukrajina.
I svima dobro.
 
Da, čuo sam da su Poljaci najbrojniji od stranih plaćenika na ukropskoj strani, nakon njih Rumuni, pa onda Britanci čini mi se. To je pomenuo i Dejan Berić. Poljaci imaju i najviše poginulih od stranih plaćenika, logično jer su najbrojniji. Na hiljade ih je do sad izginulo.
Znam da Rumuni ne mirišu Ruse, ali ipak sam iznenađen da su drugi po brojnosti među stranim plaćenicima pored još većih rusofoba od njih kao što su Litvanci, Letonci, Estonci, Hrvati, mnogi zapadnjaci itd. Rumunski pravoslavni duhovnih Arsenije Boka je pre više od 30 godina rekao da će Rumunija jako postradati, a Bukurešt će biti zbrisan sa lica zemlje. Anti ruske aktivnosti Rumuna će očito izazvati rusku odmazdu.
Nije valjda da uzimaš za ozbiljno onog cirkusanta Berića? Taj lik samo traži pare na svom telegram kanalu i šta god on najavi, desi se upravo suprotno.
 
Једино што ми није јасно, зашто ови силни русофоби губе време на форуму уместо да се упуте на прву линију.
Ево, Длугомир би то као модератор могао да организује и да крену на Русе.
Биће да за то немају моода, оно, лају са безбедне даљине.
Najbolje da se ovaj rat nikad nije desio.
Bahmut je bukvalno deponija leseva,ja ne znam ko ce to da pocisti,skloni,ono sto su zivotinje razvukle razvukle su.
To mi je verovatno i najgora slika koja mi je ostala u memoriji.
 
Ja to pisem ovde odavno,i smatram da je u nekim segmentima ovaj rat Rusije i Amerike dogovoren.
Vi dajte oruzje na kredit,mi vama gas preko treceg lica,EU placa gas,plus novo naoruzanje od Amerike,a staro placa Ukrajina.
I svima dobro.
Може и тако да се гледа са стране али није. Руси су се за ово спремали јер није џабе још у 19 веку, цар Александар рекао да Русија има само два савезника, своју армију и своју морнарицу.
Ништа се од тада није изменило и Руси су своје савезнике модернизовати и ојачали и кренули у акцију. Запад то није очекивао а то се види по пукотинама. Турска, која је по бројности друга армија у НАТО најављује иступање из НАТО-а. Губљењем тог крила, Турска сутра може забранити пролаз кроз Босфор НАТО бродовима.
Дефинитивно ће Црно море одсећи од контроле НАТО-с а о последицама на блиском истоку, можете само слутити.
Ердоган им није заборавио пуч из 2015 а ова паљења Курана у Шведској, само цементирају њихов став, не ићи против Русије.
Крчкају се ту многа изненађења у која треба уврстити и Кину, Индију, БРИКС....
 
Pa i Rusiji odgovara da se EU iscrpi.
Samo sto na zapadu ne shvataju,uveli su sankcije Rusima i nasli neke toboz alternative,a Rusi isto tako nasli nove kupce.
Kad sustinski pogledas,EU preko posrednika indirektno finansira Rusiju za ovaj rat.
Srđa Trifković kaže juče da se u zapadnoj Evropi u kojoj je boravio prethodnih meseci (bio je u Nemačkoj, Feancuskoj i Švajcarskoj) ne oseća značajna kriza za sad. Kaže da se odriču nekih manje bitnih stvari poput mnogo šljašteće javne rasvete, drugog automibila, letovanja na egzotičnim destinacijama itd, a nešto ozbiljnije od toga se ne nazire. Reče i da su im skladišta gasa i nafte puna da punija ne mogu biti, i da je izuzetno blaga zima doprinela tome. Dejan Lučić je nedavno bio u Holandiji i isto kao i Srđa kaže da se kriza još ne nazire. Lučić kaže da su cene u Holandiji slične kao u Srbiji, a naravno plate su im puno veće. Trifković i Ličić su inače mrzitelji zapada i rusofili, a ne neki zaljubljenici u zapad.

@zx16
 
Nije valjda da uzimaš za ozbiljno onog cirkusanta Berića? Taj lik samo traži pare na svom telegram kanalu i šta god on najavi, desi se upravo suprotno.
Најбоље да ти направиш видео прилог и аргументовано то објасниш ширем аудиторијуму. Ево, ја ти унапред обећавам потпис на канал. Берићу нисам дао јер мени он ништа посебно не може саопштити, пошто сам и ја на извору дешавања. Твоје информације су нешто друго и зато их са нестрпљењем чекам.
 
Nije valjda da uzimaš za ozbiljno onog cirkusanta Berića? Taj lik samo traži pare na svom telegram kanalu i šta god on najavi, desi se upravo suprotno.
On ipak ima informacije iz prve ruke, iako nekad preteruje veličajući ruske uspehe. Šta god neko mislio o Beriću, on se godinama borio sa puškom u ruci u ukrajinskom blatu (ne ulazim u njegove motive odlaska tamo), bio je ranjavan, čini mi se jednom i zarobljen. Zbog puta koji je odabrao njemu je zabranjeno da uđe u Srbiju i da vidi svoju porodicu, već skoro 10 godina nije kročio nogom u zemlju u kojoj se rodio.
 
Srđa Trifković kaže juče da se u zapadnoj Evropi u kojoj je boravio prethodnih meseci (bio je u Nemačkoj, Feancuskoj i Švajcarskoj) ne oseća značajna kriza za sad. Kaže da se odriču nekih manje bitnih stvari poput mnogo šljašteće javne rasvete, drugog automibila, letovanja na egzotičnim destinacijama itd, a nešto ozbiljnije od toga se ne nazire. Reče i da su im skladišta gasa i nafte puna da punija ne mogu biti, i da je izuzetno blaga zima doprinela tome. Dejan Lučić je nedavno bio u Holandiji i isto kao i Srđa kaže da se kriza još ne nazire. Lučić kaže da su cene u Holandiji slične kao u Srbiji, a naravno plate su im puno veće. Trifković i Ličić su inače mrzitelji zapada i rusofili, a ne neki zaljubljenici u zapad.

@zx16
Кризу не можеш осетити као гост него само ако тамо живиш и радиш и упоредиш свој стандард са оним пре СВО.
Ја лично не знам. Ја могу писати о стандарду у Русији али, видим, то овде многи форумаши знају боље од мене. Ево, длугомир је експерт. Зна све детаље да је то просто невероватно?!
 
Кризу не можеш осетити као гост него само ако тамо живиш и радиш и упоредиш свој стандард са оним пре СВО.
Ја лично не знам. Ја могу писати о стандарду у Русији али, видим, то овде многи форумаши знају боље од мене. Ево, длугомир је експерт. Зна све детаље да је то просто невероватно?!
To je tačno, ali po svemu sudeći zapadna Evropa je još nije zapala u ozbiljniju krizu. Šta će biti za godinu ili dve je druga priča, vrv. će ovu godinu izgurati dobro tek malo okrznuti a 2024 ili najkasnije 2025 će tamo početi ozbiljna kriza neviđena još od WW2.
Jedan prijatelj od mog oca je pre 5-6 godina napustio državnu službu ovde i takoreći pod stare dane otišao u Nemačku. Samo za vreme kovid ludila par meseci nije radio i taj period je bio 'zaglavljen' tamo, nakon tog kraćeg perioda situacija se normalizovala i dalje radi u Nemačkoj. Dok je radio u Srbiji bio je podstanar i jedva je odškolovao decu, a sad se zida kuću, vozi bolja kola itd.
 
Poslednja izmena:
@zx16 Meni se čini da Amerikanci koriste neko klimatsko oružje zbog čega je ova zima u čitavoj Evropi uključujući i Ukrajinu prilično toplija od proseka. U Ukrajini na linijama fronta uopšte nije bilo smrzavanja zemlje što bi Rusima odgovaralo, već je blato čitave zime. Ukerjina se tokom zime obično puni hladnoćom od sibirskog ciklona, a onda se ta hladnoća često preliva prema zapadu i jugozapadu. Ove zime je to izostalo. U Srbiji je ova zima jedna u od najtoplijih od kad postoje merenja, a u Beogradu najtoplija od 1887. kad su počela zvanična merenja.
 
To je tačno, ali po svemu sudeći zapadna Evropa je još nije zapala u ozbiljniju krizu. Šta će biti za godinu ili dve je druga priča, vrv. će ovu godinu izgurati dobro tek malo okrznuti a 2024 ili najkasnije 2025 će tamo početi ozbiljna kriza neviđena još od WW2.
Jedan prijatelj od mog oca je pre 5-6 godina napustio državnu službu ovde i takoreći pod stare dane otišao u Nemačku. Samo za vreme kovid ludila par meseci nije radio i taj period je bio 'zaglavljen' tamo, nakon tog kraćeg perioda situacija se normalizovala i dalje radi u Nemačkoj. Dok je radio u Srbiji bio je podstanar i jedva je odškolovao decu, a sad se zida kuću, vozi bolja kola itd.
Не, тако не можеш поредити. Када би он са својим примањима у Немачкој зидао кућу у Немачкој, прича би имала друго значење.
Да ли је неко од вас био код њега у Немачкој и видео како он тамо живи?
 
Može da izdrži još 2 miliona mrtvih.

Mene više zanima koliko još euro može da izdrži pošto se po svim zakonima ekonomije raspada.
Međutim to se sada trenutno ne dešava jer se štampa i dolar a švajcarski franak se drži pod kontrolom ne znam kako.
Međutim sve to neće trajati još dugo.
Evro je osuđen na propast.
To je tačno, ali po svemu sudeći zapadna Evropa je još nije zapala u ozbiljniju krizu. Šta će biti za godinu ili dve je druga priča, vrv. će ovu godinu izgurati dobro tek malo okrznuti a 2024 ili najkasnije 2025 će tamo početi ozbiljna kriza neviđena još od WW2.
Jedan prijatelj od mog oca je pre 5-6 godina napustio državnu službu ovde i takoreći pod stare dane otišao u Nemačku. Samo za vreme kovid ludila par meseci nije radio i taj period je bio 'zaglavljen' tamo, nakon tog kraćeg perioda situacija se normalizovala i dalje radi u Nemačkoj. Dok je radio u Srbiji bio je podstanar i jedva je odškolovao decu, a sad se zida kuću, vozi bolja kola itd.
Pitaj ga što ne zida kuću u Nemačkoj ili ne kupi stan.
 
Не, тако не можеш поредити. Када би он са својим примањима у Немачкој зидао кућу у Немачкој, прича би имала друго значење.
Да ли је неко од вас био код њега у Немачкој и видео како он тамо живи?
On radi u nekom hotelu u turističkom mestu u Bavarskoj blizu granice sa Austrijom (u Alpima). Hrana i smeštaj su mu obezbeđeni tj. besplatni, pa mu čitava plata ide u plus da kažem. On je klasičan gastarbajter kao pre 40-50 godina, a ne iseljenik. Imao je sreće da ne troši na stan i hranu, a znam da većina naših gastosa na zapadu nema tu privilegiju. Moj deda je bio 32 godine gasrarbajter u Nemačkoj i plaćao je smeštaj, hranu i druge troškove. Mnogo se odricao tamo, jedno pivo je pio dva dana a jedan hleb jeo 2-3 dana da bi stekao nešto i to u boljim vremenima tamo od 1960. do početka 1990-ih. Dosta jugovića je radilo tamo sa njim, pričao je da neki ništa stekli jer su većinu para što zarade trošili na piće, kuurve i kocku.

@Darth Vader
 
.
Pitaj ga što ne zida kuću u Nemačkoj ili ne kupi stan.
Да допуном причу. Давно беше, служио сам бојни рок у Љубљани и у посету ми дође друг из детињства који је отишао у Немачку, у Минхен. Дошао са џипом тада, што је било оно баш. Наравно, ја му завидео. И прође војни рок, ја се запослим и то одлично радно место и запуцам са ортаком са посла у Минхен да купимо видео рекордере. То је било актуелно тада. Пошто тада није било мобилних телефона а он није имао ни фиксни, рекох, баш ћу да га изненадним.
И нашао сам га и баш непријатно изненадио јер сам видео како живи а онај џип је био рента кар. И за то сам сазнао, пар месеци је одвајао од уста да би се мало "куррчио" и кренуо коју више а после као јер да живи.
Био сам згрожен и питао за, а која је поента тога? Рекао ми је, ти то не разумеш јер ниси доживео оно што и ја?
На шта је тачно мислио, не знам.
 
Poslednja izmena:
@zx16 Meni se čini da Amerikanci koriste neko klimatsko oružje zbog čega je ova zima u čitavoj Evropi uključujući i Ukrajinu prilično toplija od proseka. U Ukrajini na linijama fronta uopšte nije bilo smrzavanja zemlje što bi Rusima odgovaralo, već je blato čitave zime. Ukerjina se tokom zime obično puni hladnoćom od sibirskog ciklona, a onda se ta hladnoća često preliva prema zapadu i jugozapadu. Ove zime je to izostalo. U Srbiji je ova zima jedna u od najtoplijih od kad postoje merenja, a u Beogradu najtoplija od 1887. kad su počela zvanična merenja.
Да, могуће је али...
Сети се 1999, када нас је та багра бомбардовала, исто, та три месеца увек лепо време. Завршило се бомбардовање и беше онај циклон, вода је подизала шахтове на улицама.
Значи, полако, овде зима држи до априла и може да се истресе и у фебруару и у марту а може и касније. Уме и у мају да пресече само тако.
Украјинци на нико не може више помоћи сем њих самих. Систем пуца, пале су многе оставке и бежанија. Економски су пукло, војно унакажени и остало им је само да се освести, сруше ове западне слуге и прихвате реалност а она је да им све то није требало.
 
Poslednja izmena:
Да, могуће је али...
Сети се 1999, када нас је та багра бомбардовала, исто, та три месеца увек лепо време. Завршило се бомбардовање и беше онај циклон, вода је подизала Пазове на улицама.
Значи, полако, овде зима држи до априла и може да се истресе и у фебруару и у марту а може и касније. Уме и у мају да пресече само тако.
Украјинци на нико не може више помоћи сем њих самих. Систем пуца, пале су многе оставке и бежанија. Економски су пукло, војно унакажени и остало им је само да се освести, сруше ове западне слуге и прихвате реалност а она је да им све то није требало.
Gledam sinoć dr Dragana Petrovića i kaže da mu nije potpuno jasno šta se i dalje čeka sa ruskim udarom iz Belorusije. Kaže da ruske snage u Belorusiji možda još nisu dovoljno obučene i da treba još par nedelja za obuku, izneo je još neku mogućnost zašto Rusi nisu udarili s te strane ali zaboravio sam šta je tačno u pitanju. Petrović smatra da bi bila velika šteta da Rusi ne udare iz Belorusije, jer udarom iz tog pravca ukropi bi se morali potpuno i brzo povući sa Donbasa i Rusi bi relativno lako zauzeli sve do Dnjepra. Rekao je da ako dođe do udara iz Belorusije to će vrv. biti sa istoka sa područja Gomelja na oblast Harkova, Sumija i Černogova, a malo je verovatan udar na kijevsku oblast ili na oblast Lucka na zapadu.
 
Nije samo Ukrajina , sad USA traže tenkove i avione po Južnoj Americi za njih...
a kada toga nestane naći će sledeće korisne budale, tipa Estonija ili Poljska a posle ko zna.
Мислим да ће Русија задати болан ударац западу који ће их отрезнити. Тачније, ударац после кога ће или сести за сто или ће кренути армагедон.
Имају гадан проблем а то је чињеница да немају одбрану од руског хипер соничмох оружја. Ако би Руси размишљали као НАТО стратези, и први, превентивно ударили, о и не би имали чиме да узврате. Видели су на западу како је прошло складиште оружја у Украјини грађено још у време СССР-А, да издржи нуклеарни удар. Није издржало удар Кинжала.
Тако би прошли и амерички ракетни силоси под ударом Циркона.
Зато је прекјуче Трамп у говору изјавио, да је он председник, никада не би допустио сукоб са Русијом а да га сад изаберу, у року 24 часа би прекинуо сукоб а онда би се посветио ПВО.
Паметном доста.
 

Back
Top