Koliko je zenama bitno materijalno stanje kod muskaraca za vezu?

bezimeni1

Aktivan član
Poruka
1.502
Pod vezom mislim samo na vezu ili kombinaciju, tj. na prirodnu ljubav i strast, ne na brak ili praniranje zajednickog zivota. Jedni kazu da je materijalno kod muskaraca jako bitno, cak i prosecnim devojkama i zenama, drugi kazu da nije bitno. Ovde ne mislim na sppnzoruse ili na atraktivne zene, mnoge prosecne zene isto tako odbijaju muskarce zbog svoje nesituiranosti, ali mnogi studenti iz kojih ne mozes da istreses ni 1000 dinara su po vezama. Mene, licno, sponzoruse ne zanimaju, ali to se namece kao neki ideal za zene. Nailazim na jako oprecna misljenja, ko je tu u pravu i kako stvari stoje u praksi? Da li je prava ljubav nestala i sve se pretvorilo u korist?
 
Mislim da zenama treba da bude bitno materijalno stanje... To je sasvim prirodno... Ne znam kakva je to zena kojoj to nije bitno, bezzivotna...
Zenama treba da bude bitno da je muskarac snalazljiv, vredan, pa i da ume da zaradi, sve to sto zene privlaci je mnogo moralnije od fizickog izgleda koji muskarac iskljucivo trazi na zeni...Dakle zene su bolji ljudi od muskaraca...Ono sto se njima svidja ima veci smisao i eticki je na mnogo visem nivou... Ali u nasem svetu mi smo ih ubedili da je to lose, a da je meriti nekome fizicki izgled najispravnije...
 
Mislim da zenama treba da bude bitno materijalno stanje... To je sasvim prirodno... Ne znam kakva je to zena kojoj to nije bitno, bezzivotna...
Zene su valjda prilicno ravnopravne sa muskarcima na trzistu rada. Treba oboje da doprinose u skladu sa svojim mogucnostima ako je, recimo, brak u pitanju. Ali se za ljubavne odnose bez zajednickog zivota, gde je cista hemija u pitanju, isto postavlja materijalno kao uslov. Normalno je da je novac bitan za zivot, mnogi su prilicno zadovoljni svojim skromnim stanjem, neki imaju i samo svoje licne ambicije u koje ne zeli da im se iko drugi mesa pa zive skromno da bi vremenom nesto ustedeli i stekli, dok drugi traze od tebe puno i remete te u sopstvenim ambicijama.


Zaljubljivanje u neciji karakter, u to kako neko zraci, i u fizicki izgled, iskrenija je emocija od zaljuljivanja u neciji novcanik, jer radi se o zaljubljivanju u samu osobu, dok je novcanik u vecoj meri stvar okolnosti. Realno, od drugih treba traziti isto ono sto mozes i da ponudis, ako si siromasan budes sa siromasnima, ako si strastven budes sa strastvenima, ako si invalid budes sa invalidima, u ostalim slucajevima ce dolaziti do puno nesporazuma. Mnogi muskarci imaju da ponude ljubav i strast iako nemaju materijalno, i oni treba da traze odnose u kojima bi to bilo bitno.
 
Da je zena moralna u svom odabiru pokazuje i to sto se njoj mnogo vise dopada onaj ko sam moze da zaradi, stekne i ko je vredan, od onogj ko je taj isti novac dobio od tate ili na slican nacin... Daklem kvaliteti koji su bitni zenam su "uzviseniji" od onih koji su bitni muskarcima... Muskarac ce veoma lako da uzme zenu manje inteligentnu, ali lepu, a veoma tesko inteligentnu i duhono ispunjenu, a fizicki neprivlacnu..
 
Da je zena moralna u svom odabiru pokazuje i to sto se njoj mnogo vise dopada onaj ko sam moze da zaradi, stekne i ko je vredan, od onogj ko je taj isti novac dobio od tate ili na slican nacin... Daklem kvaliteti koji su bitni zenam su "uzviseniji" od onih koji su bitni muskarcima... Muskarac ce veoma lako da uzme zenu manje inteligentnu, ali lepu, a veoma tesko inteligentnu i duhono ispunjenu, a fizicki neprivlacnu..
Nije tako, bogati tatini sinovi i oni koji su nesto nasledili imaju jednaku prodju kao i oni koji su nesto stekli svojim odricanjima. Moze neko i da ispunjava takve uslove, ali zena trazi i da bude finansirana, ne da ga samo gleda kako je uspesan. One to u jednakoj meri imaju ili nemaju da ponude kao i muskarci. Uspeh i nije proporcionalan odricanjima, postoji veliki faktor srece. Ako je zenama bitan novac, sta ce im uopste muskarac, neka se same potrude da imaju novac.


Zena kaze, muskarac mora da ponudi materijalno, poziciju, sigurnost, paznju, vernost, sebe. Muskarac pita zenu sta ona ima da ponudi, ona kaze - pa sebe. Ko je tu zahtevniji?
 
Pod vezom mislim samo na vezu ili kombinaciju, tj. na prirodnu ljubav i strast, ne na brak ili praniranje zajednickog zivota. Jedni kazu da je materijalno kod muskaraca jako bitno, cak i prosecnim devojkama i zenama, drugi kazu da nije bitno. Ovde ne mislim na sppnzoruse ili na atraktivne zene, mnoge prosecne zene isto tako odbijaju muskarce zbog svoje nesituiranosti, ali mnogi studenti iz kojih ne mozes da istreses ni 1000 dinara su po vezama. Mene, licno, sponzoruse ne zanimaju, ali to se namece kao neki ideal za zene. Nailazim na jako oprecna misljenja, ko je tu u pravu i kako stvari stoje u praksi? Da li je prava ljubav nestala i sve se pretvorilo u korist?
Nikad mi nijedna nije trazhila pare, niti je to bio razlog veze. Jedino su mi pare trebale za brak, naravno morash da se okutjish
i odvojish od roditelja, inache tje da pukne brak. Zhivot u zajednici je pakao... za to ti trebaju pare...
 
Nije tako, bogati tatini sinovi i oni koji su nesto nasledili imaju jednaku prodju kao i oni koji su nesto stekli svojim odricanjima.
Ali o kojim ženama to pričaš? Staviti sve kategorije žene u isti koš je isto tako pogrešno kao i staviti sve muškarce u jedan folder bez nekih gradacija.
Koje žene tebe zanimaju, budi specifičniji?

Imaš npr sposobne žene koje same zarađuju i ne žele od muškarca ništa da uzmu zbog nekog osećaja slobode, i sa druge strane one koje samo udajom ili vezom žele da se obezbede. Od jedne do druge krajnosti čitava paleta različitih odgovora na pitanje.
Moze neko i da ispunjava takve uslove, ali zena trazi i da bude finansirana, ne da ga samo gleda kako je uspesan.
Ali u uvodnom postu nisi rekao za brak već smao za romantičnu ljubav i sex.
Misliš da bi i u jendom takvom odnosu neko hteo da se okoristi?
One to u jednakoj meri imaju ili nemaju da ponude kao i muskarci. Uspeh i nije proporcionalan odricanjima, postoji veliki faktor srece. Ako je zenama bitan novac, sta ce im uopste muskarac, neka se same potrude da imaju novac.
Ja tako i radim.
Zena kaze, muskarac mora da ponudi materijalno, poziciju, sigurnost, paznju, vernost, sebe. Muskarac pita zenu sta ona ima da ponudi, ona kaze - pa sebe. Ko je tu zahtevniji?
A neeee, dakle jeste takvo razmišljanje bezveze, ali to je zaista ispod nekog nivoa. Msm ja ne bih obraćala pažnju na takve površne osobe. KAko gledam, u današnje vreme svako ko je želeo da se obrazuje, ili da nešto napravi, mogao je. Ima izuzetno uspešnih žena koje zarađuju puno. Nema pravila. Ali opet, makni sponzoruše i moćda upoznaš nekoga ko želi zajednički sve da delite i doprinosite podjednako (koliko može)
 
Danas je uopsteno svima bitno materijalno stanje.
Ako je žena ostvarena, ima svoja primanja i to dobra primanja, nije sponzoruša koja hoće o nekog da se omasti, onda bih rekla da ukoliko je sposobna traži i sposobnog muškarca. To ne znači d amora da bude sposoban da zarađuje odlično, već da nije neka lenština koja džabalebari, sedi na netu po ceo dan i prenemaže se. To je bitno. Da ukoliko sam ja ceo život radila i ulagala, da ne želim pored sebe nekog gotovana. Isto bi trebalo da razmišljaju muškarci. Ako je on već zapeo i puno radi, šta će mu neka koja sedi kod kuće i lakira nokte? Mene bi to nerviralo. Svako traži drugoga prema sebi.

Ove lenštine neka se nađu zajedno pa nek crkavaju od gladi ako već ne žele da zasuku rukave
 
Zene su valjda prilicno ravnopravne sa muskarcima na trzistu rada. Treba oboje da doprinose u skladu sa svojim mogucnostima ako je, recimo, brak u pitanju. Ali se za ljubavne odnose bez zajednickog zivota, gde je cista hemija u pitanju, isto postavlja materijalno kao uslov. Normalno je da je novac bitan za zivot, mnogi su prilicno zadovoljni svojim skromnim stanjem, neki imaju i samo svoje licne ambicije u koje ne zeli da im se iko drugi mesa pa zive skromno da bi vremenom nesto ustedeli i stekli, dok drugi traze od tebe puno i remete te u sopstvenim ambicijama.


Zaljubljivanje u neciji karakter, u to kako neko zraci, i u fizicki izgled, iskrenija je emocija od zaljuljivanja u neciji novcanik, jer radi se o zaljubljivanju u samu osobu, dok je novcanik u vecoj meri stvar okolnosti. Realno, od drugih treba traziti isto ono sto mozes i da ponudis, ako si siromasan budes sa siromasnima, ako si strastven budes sa strastvenima, ako si invalid budes sa invalidima, u ostalim slucajevima ce dolaziti do puno nesporazuma. Mnogi muskarci imaju da ponude ljubav i strast iako nemaju materijalno, i oni treba da traze odnose u kojima bi to bilo bitno.
Ne da su ravnopravne nego su i u prednosti.
 
Ali na temu.
Pa ako je samo pitanje sexa, onda što bi bilo važno materijalno stanje? Ja sam išla sama kolima do drugog obližnjeg mesta kod nekog ko jedva šta zarađuje zato što je bio dobar sex. Ali je on znao da nema ništa osim toga. Važno mi je bilo da je čist. Niti sam ga pitala gde radi ni kolika su mu primanja. Bilo, prošlo. Važno je za te stvari da je čovek normalan, da se ne nakači posle, neki manijakalan i slično
 
Pod vezom mislim samo na vezu ili kombinaciju, tj. na prirodnu ljubav i strast, ne na brak ili praniranje zajednickog zivota. Jedni kazu da je materijalno kod muskaraca jako bitno, cak i prosecnim devojkama i zenama, drugi kazu da nije bitno. Ovde ne mislim na sppnzoruse ili na atraktivne zene, mnoge prosecne zene isto tako odbijaju muskarce zbog svoje nesituiranosti, ali mnogi studenti iz kojih ne mozes da istreses ni 1000 dinara su po vezama. Mene, licno, sponzoruse ne zanimaju, ali to se namece kao neki ideal za zene. Nailazim na jako oprecna misljenja, ko je tu u pravu i kako stvari stoje u praksi? Da li je prava ljubav nestala i sve se pretvorilo u korist?
Bitno je ali ako žena danas mora da se oslanja na materijalnu stranu muškarca nije zaslužila da bude žena. isto je i obrnuto neki bi rekli vice versa
i dosta više o toj finansiskoj zavisnosti, kao da ne znate gde živite.
ako imaš partnera za suživot uradićete najbolje što umete da vam život bude pristojan kao i egzistencija, ako se niste školovali na vreme danas imate obuke iz svih mogućih oblasti poslovanja kako bi mogli da ostvarite bolju poziciju u kompaniji ili zaradite više novca, onda dodje neko nasledstvo kupi se stan…kola…
i to sve možete da radite zajedno a ne da zavisite u staru od nekog materijalno obezbedjene osobe jer zavisiti materijalno od nekog koga ne smeš da naljutiš da ti ne ukine apanažu uopšte nije zabavno
 
U današnjem vremenu, podjednake su mogućnosti za obrazovanje muškog i ženskog pola, isto važi i za posao. Ali, muškarcima ne prija kada je žena "sposobnija" od njih, valjda im utiče na muškost i taj priskonski instikt da oni moraju da budu hranitelji i zaštitnici porodice. Ali, ako tražimo ravnopravnost u svemu, neka bude i u tom segmentu. Ako sam ja obrazovanija, uspešnija i imam više mogućnosti za napredovanje, zašto to ne iskoristiti za dobrobit svih...bar ja to tako gledam. Isto važi i obrnuto, naravno.
A ti se potrudi da nadješ neku kojoj nećeš biti potreban za život, ali će voleti da živi sa tobom...tek je onda relacija kvalitetna i dugotrajna...
 

Back
Top