Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Koliko je zaista vremenski stvarana Zemlja?

1010011

Zainteresovan član
Poruka
144
Auuu.. koliko gluposti na malo prostora.. :?
Uvek su mi se najviše sviđali ovi likovi što se u SVE razumeju. Od kvazara i kosmologije do stenja, geologije i nuklearne fizike.

Kako sam ja ništavan naspram njih držaću se ipak onih tema koje kolko-tolko dobro poznajem.

Dakle, NIJE TAČNO da naučnici "veruju" u Hablov zakon. Oni ne veruju, već smatraju da je istinit, što je dokazano još pre 70 i kusur godina.

Naravno da će se neke galaksije preklapati jer ih ima stotinu milijardi. U tim slučajevim izgleda kao da su one spojene. Evo fine ilustracije za to:

http://imgsrc.hubblesite.org/hu/db/2000/14/images/a/formats/web.jpg
(11kb)

Međutim, sva merenja govore da su one hiljadama i često milionima svetlosnih godina razdvojene.

Svako, bukvalno svako može da se uveri kako crveni pomak (a i plavi) funkcioniše. Kada nam se kola sa uključenom sirenom velikom brzinom približavaju tada talasi bivaju sabijeniji i osetimo lako razliku u odnosu na zvuk koji nam dolazi kada se kola udaljavaju. Isto važi i za galaksije, samo njih ne možemo da čujemo već im pomak u spektru odredimo posebnim uređajima koji se zovu spektrometri.

Širenje vasione nije pitanje polemike i diskusije. To je pitanje obrazovanja.

alex987

Početnik
Poruka
30
Niko ne piše o tome da su britanski naučnici skoro otkrili da svemir uopšte nije tako veliki kao što se mislilo, već mnogo mnogo manji. Da se sastoji od pravilnih šestougaonika kao kod fudbalske lopte, koji imaju efekat ogledala pa zbog toga izgleda veći nego što jeste.

Mislim da ovo ide u prilog teoriji stvaranja a ne teoriji evolucije.

Abdurrahman

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Evo dokaza iz Bozjije Knjige posljednje Kur'ana, gdje Bog kaze:

قُلْ أَئِنَّكُمْ لَتَكْفُرُونَ بِالَّذِي خَلَقَ الْأَرْضَ فِي يَوْمَيْنِ وَتَجْعَلُونَ لَهُ أَندَاداً ذَلِكَ رَبُّ الْعَالَمِينَ

وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ مِن فَوْقِهَا وَبَارَكَ فِيهَا وَقَدَّرَ فِيهَا أَقْوَاتَهَا فِي أَرْبَعَةِ أَيَّامٍ سَوَاء لِّلسَّائِلِينَ

ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاء وَهِيَ دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ اِئْتِيَا طَوْعاً أَوْ كَرْهاً قَالَتَا أَتَيْنَا طَائِعِينَ

فَقَضَاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ فِي يَوْمَيْنِ وَأَوْحَى فِي كُلِّ سَمَاء أَمْرَهَا وَزَيَّنَّا السَّمَاء الدُّنْيَا بِمَصَابِيحَ وَحِفْظاً ذَلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ

Reci: "Zar, zaista, necete da vjerujete u Onoga koji je u dva vremenska razdoblja Zemlju stvorio - i jos Mu druge ravnim smatrate? To je Gospodar svjetova!"
10. On je nepomicna brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je ucinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u cetiri vremenska razdoblja - ovo je objasnjenje za one koji pitaju,
11. zatim se nebeskim visinama uputio dok je nebo jo± maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: "Pojavite se milom ili silom!" - "Pojavljujemo se drage volje!" - odgovorili su,
12. pa ih u dva vremenska razdoblja, kao sedam nebesa, stvorio, i odredio ±ta ce se u svakom nebu nalaziti. A nebo najblize sjajnim zvijezdama smo ukrasili i nada njim Mi bdijemo. To je odredba Silnoga i Sveznajucega.

Istinu je rekao Uzviseni Allah-Bog !

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.