Koliko je uloga bake i deke važna?

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.072
Мислим да су јако важни тамо где су здрави односи.
Мени су са мамине стране јако блиски а са очеве уопште. Код маминих сам се осећала домаће, а код очевих као гост. И мислим да је јако важан приступ детету. Одрастао човек прилази детету док је мало, а после то дете с годинама одрасле осећа као своје или странце- тако се односи и граде.
Мој син има ту срећу су му и моја мама и баба и деда са очеве стране једнако блиски. Он је свуда код куће. Има обе дивне баке и дивног деду који му мења очинску фигуру. До скоро је има живе и све 4 прабаке :heart: и са 3 је једнако близак (изузимам ову моју као бабу, очеву мајку).

За мене људи који одбацују унуке нису чисти. И то нема оправдања. Односи са децом, снајама и зетовима су једно, а унуци друго. Ко то меша обичан је егоиста. Па, вирила бих иза жбуња да видим своје унуче ако немам другу прилику. То су деца твоје деце, побогу! Значи, љубав на квадрат!

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
47.072
Mene baba s kevine strane nije volela zbog caleta mozda a toliko ocigledno burazera smrada jeste
Моја баба са очеве стране је једном приликом мојој мами рекла да би имала другачији однос према мени да је мама након развода задржала њихово презиме :rotf:
Замисли ти ту небулозу.
Па ја имам њихово презиме и једино сам дете њеног љубљеног, проблематичног сина коме су сви други криви. Какве везе има презие моје маме. Живео разлог :lol: Да случајно ја не добијем нешто, јер њему треба за цигаре...

Malaplava007

Zainteresovan član
Poruka
208
U mene je baba mrgud teški :mrgreen: (sa mamine strane) a djed (isto sa mamine strane) je bio blag prema meni sve do negdje četvrtog osnovne :( posle se promijenilo na bolje.Sa očeve strane sam imala sve babe sad jedna je bila maćeha mom ocu ja mislim ali se nešto i ne sjećam uglavnom nikada me nije htjela paziti a i kad bi me pazila ja bih redovno polupala glavu...
Poruka je automatski spojena:

U mene je baba mrgud teški :mrgreen: (sa mamine strane) a djed (isto sa mamine strane) je bio blag prema meni sve do negdje četvrtog osnovne :( posle se promijenilo na bolje.Sa očeve strane sam imala sve babe sad jedna je bila maćeha mom ocu ja mislim ali se nešto i ne sjećam uglavnom nikada me nije htjela paziti a i kad bi me pazila ja bih redovno polupala glavu...
Dve*

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.