Koliko je riba prisutna u vašoj ishrani ?

I "domaći" som je prljava, masna rjba, koja živi na dnu i čak, u zavisnosti od sopstvene veličine, ždere i pacove... Kečigu u restoranima možete da sanjate, retko je ima u ponudi, kakva crna štuka...inače, nije tačno da u Srbiji ne postoji navika ribe na tanjiru, žaru, talandari, rerni... Srbija je na rekama i riba se oduvek lovila....ribjaka takođe ima, ali je riba skupa.,..to što od svih riba, prosečan Srbin voli najviše jagnje, može mu se....yeah.(:
 
Gosn. Fortes zna znanje!

Ali nemojmo ljudi misliti da ribe ''ne mogu biti prljave'', pogotovo kada znamo šta sve mogu da jedu i u kojim količinama, te koliko polutanata redovno ide u vodu. (eto, pretekoše me s komentarima o prljavoj ribi)

Je l' pecao neko ovde šarana il' soma? Neka kaže na koji način se sve mogu upecati svaštojedi.
 
I "domaći" som je prljava, masna rjba, koja živi na dnu i čak, u zavisnosti od sopstvene veličine, ždere i pacove... Kečigu u restoranima možete da sanjate, retko je ima u ponudi, kakva crna štuka...inače, nije tačno da u Srbiji ne postoji navika ribe na tanjiru, žaru, talandari, rerni... Srbija je na rekama i riba se oduvek lovila....ribjaka takođe ima, ali je riba skupa.,..to što od svih riba, prosečan Srbin voli najviše jagnje, može mu se....yeah.(:
šaran breee
 
Volim ribu i jedem je ali ne volim da je spremam kod kuce, pa to nije cesto...:(

Koliko je riba prisutna u vašoj ishrani i sta najviše volite od ribljih jela

Присутна је једном недељно. У рерни спремам шкарпину и скушу. Само мало уља и лимуна на 180 степени, око 40 минута.
 
Спремам је јако ретко и ако се у породици пуно спрема. Чак сам и потпуни дунстер за све што се од ње прави.
А волим да је једем. Купим готову. Пастрмку најчешће.
А на земунском кеју је једем у Малевили. Сјајно је спремају.
 
Скоро сам јела смуђа на земунском кеју, и сома.
Оба одлично спремљена.
Чак ми је било симпатично како су им аласи оставили великог сома ког су везали у плићак на пар дана да смрша.
Ето, сад ако наиђе неко из друштва за заштиту животиња или неки веган, угасила сам га. :lol:
 
kečiga je po meni odlicna ..zadnji put sam je jela na Dunavu u Smederevu..a pre toga na Adi Ciganliji
ali je zaista teško naći..na Adi na jednom splavu sam morala da je rezervišem

jela sam je skoro tamo u sremskim karlovcima na obali gde su platani
ima njušku kao kljunić ; )

inače danas sam imala u menzi oradu ili bracina heh da li gajeni verovatno al nema vezee
 
elem, ja ribu jedem bar tri četiri puta nedeljno, istina na moru :D

imam privilegiju da ponekad isplovim sa ribarima rano u zoru, pa doručkujemo frišku ribu još na brodu
verujte mi da ne postoji ništa sladje, nebitno dal je u pitanju sardela ili neki mali zubatac, kokot, luca, širun... bolje je nego smrznut san pjer u restoranu ;)
 

Back
Top