Quantcast

Koliko je riba prisutna u vašoj ishrani ?

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
Manje-više redovno, tj. bar jednom nedeljno.
Kad se ima sveža pastrmka.
Sardine iz konzerve treba redovo davati deci 5-12 godina
jer razvija kosti i koru vellikog mozga.
Odlični su i oni pohovani fileti.
Samo kupiš još dosta limuna i neko pivo
Kako ste mi svi ovde - viasoko drust vo!

Te pastrmka, te losos, te zubatac, te skampi.....:lol:

A gde su crvenperke i deverike, jede li njih neko?

skura58

Stara legenda
Poruka
95.066
Kako ste mi svi ovde - viasoko drust vo!

Te pastrmka, te losos, te zubatac, te skampi.....:lol:

A gde su crvenperke i deverike, jede li njih neko?
Imam drugara pecaroša.
Pokloni mi dimljenog mariniranog krapa (šaran iz Skadarskog jezera).
Sve ispod 1 kg vraća nazad.
Vrhunski specijalitet.

U Leposaviću sam jeo soma na žaru.
Ljudi, to 3x masnije od svinjetine

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
Imam drugara pecaroša.
Pokloni mi dimljenog mariniranog krapa (šaran iz Skadarskog jezera).
Sve ispod 1 kg vraća nazad.
Vrhunski specijalitet.

U Leposaviću sam jeo soma na žaru.
Ljudi, to 3x masnije od svinjetine
Jesi li se nekada davio od riblje kosti?

Ja jednom zamalo nisam zavrsio karijeru kada mi se poprecila saranska kost u grlu....

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.310
Nije cudo sto si moderator kada jedes tako skupe stvari.....:kez:

Već rekoh samo kad idem na Tajland prepuštam se tim čarima. Tamo je celi sneper pečen u soli u uličnoj varijanti i njihovim food court i po 250(6,5€)THB ako se mrdne malo van turističkih centara i manje a to komotno može dvoje da jede jer je ribetina velika. Pun tanjir grilovanih škampa oko 200 (5€),jastozi u rangu 25% cene u Evropi i sl. Njihova lokalna jela sa morskim plodovima (supe,čorbe,pad thai sa škampima, razne varijante sa pirinčom i omleti sa rakovima i školjkama ....)su zaista bagatelna,bukvalno ispod cene beogradske gurmanske pljeskavice. Plus imaju neke lokalne ribe koje su zaista smešno jeftine pa ko voli...
Riblja ishrana u Srbiji je luxuz nažalost a negde je osnovna i samim tim jeftina i šire dostupna. A da je losos lepšeg ukusa od šarana ili soma...pa jbg realno jeste. Zato koristim svaku priliku tj akciju da ga uzmem ali nije baš često.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
Već rekoh samo kad idem na Tajland prepuštam se tim čarima. Tamo je celi sneper pečen u soli u uličnoj varijanti i njihovim food court i po 250(6,5€)THB ako se mrdne malo van turističkih centara i manje a to komotno može dvoje da jede jer je ribetina velika. Pun tanjir grilovanih škampa oko 200 (5€),jastozi u rangu 25% cene u Evropi i sl. Njihova lokalna jela sa morskim plodovima (supe,čorbe,pad thai sa škampima, razne varijante sa pirinčom i omleti sa rakovima i školjkama ....)su zaista bagatelna,bukvalno ispod cene beogradske gurmanske pljeskavice. Plus imaju neke lokalne ribe koje su zaista smešno jeftine pa ko voli...
Riblja ishrana u Srbiji je luxuz nažalost a negde je osnovna i samim tim jeftina i šire dostupna. A da je losos lepšeg ukusa od šarana ili soma...pa jbg realno jeste. Zato koristim svaku priliku tj akciju da ga uzmem ali nije baš često.
Vodi i mene kada krenes sledeci put, bicu dobar uz put..... :sad2:

skura58

Stara legenda
Poruka
95.066
Moja neostvarena želja.
prošao sam celu Evropu, bio i Rusiji, Kini par puta,
Ostade žal za turu Malezija, Tajland, Singapur.

PS:
Apropo Kine:
1.500 DEM paket (prevoz + hotel 7 dana)
Oba puta keš zarada oko 2.000 DEM.
To i nije bilo baš mnogo, plata mi bila 1.500 DEM.
Al' sam se zato ludo proveo.
Posebno drugi put, kad me tamo zakačio
doček Kineske Nove godine.
Al' naučio da jedem sa štapićima
i kupio sebi par štapića od čitste slonovače.

the closest key bank

Poslednja izmena:

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.310
Moja neostvarena želja.
prošao sam celu Evropu, bio i Rusiji, Kini par puta,
Ostade žal za turu Malezija, Tajland, Singapur.
Uopšte Tajland nije tako nedostupan više. karte na akcijama iz Beograda (Etihad,Turkish Aitrlines,Aeroflot,Qatar, Emirates tj Fly Dubai varijanta) su bile i 350 € akcijski u jednom trenutku pre dve-tri godine, sada opet mogu da se nađu po 450 ako se prati, hoteli i ishrana su smešni. Isplativije je 15 dana na Tajlandu nego npr 7 u Barseloni i finansijski a da ne pričam u svakom drugom smislu iskustava i kulture. A kad se dođe do Bangkoka kao hub-a tu je blizu Sajgon(povratna ispod 100€),Singapur,Kuala Lumpur...low cost kompanije zaista smešne cifre ponekad. A u Vijetnamu još jeftinije sve i bolje :lol:...i tako dalje i tako bliže.

Čak sam video i agencijske ponude ispod 1000€ mada ja uvek idem u svom aranžmanu pojma nemam na šta to liči ali ipak je dostupnije nego nekada.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
Moje misljenje je da bi se kod nas mnogo vise jela riba ( recna i morska) da nije preskupa
Nema razloga da riba u Srbiji bude skupa.

Ima jako mnogo voda po Vojvoduni ( za Srbiju ne znam) gde bi se mogli napraviti mali i veci ribnjaci, a u kojima se danas razmnozavaju zabe

Riba jede sve sto niko drugi nece i sto se baca: truo kukurtz, psenicu, mesne otpatke...

Samo treba dati te vode privatnicima za ribnjake i malo pomoci kreditima.

Stavr politike drzave.

Nina

Starosedelac
Supermoderator
Poruka
185.444
Sorry, ali riba je ipak skupa u Srbiji ..Kilogram smudja kosta 1000,00 din a kilogram svinjetine na primer je cca 400-500 din ili pile kg je do 250 din..pa ti racunaj sada za jednu cetvoroclanu porodicu sa smudjem od kilogram ne moze da se nahrani porodica a sa kilogram snicli moze

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.310
Nema razloga da riba u Srbiji bude skupa.

Ima jako mnogo voda po Vojvoduni ( za Srbiju ne znam) gde bi se mogli napraviti mali i veci ribnjaci, a u kojima se danas razmnozavaju zabe

Riba jede sve sto niko drugi nece i sto se baca: truo kukurtz, psenicu, mesne otpatke...

Samo treba dati te vode privatnicima za ribnjake i malo pomoci kreditima.

Stavr politike drzave.
Nažalost nije samo to. U Srbiji ne postoji ta kultura konzumacije ribe i morskih plodov, tj ovde masovno ljudi misle da ili postiš ili si bolestan kad kupuješ ribu ili naručuješ u restoranu. Čak i da izjednačiš cene pre će se uzeti kilo kremenadle nego kilo smuđa ili naručiti karađorđevu umesto lososa.
To je jednostavno tako. Da ima više ribe, naročito u detinjstvu možda bi se stvari promenile ali mislim da neće skoro.
Zato i privatnici zbog realnog nedostatka tržišta izbegavaju značajne investicije osim ako nemaju neku izvoznu kombinaciju.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
Nažalost nije samo to. U Srbiji ne postoji ta kultura konzumacije ribe i morskih plodov, tj ovde masovno ljudi misle da ili postiš ili si bolestan kad kupuješ ribu ili naručuješ u restoranu. Čak i da izjednačiš cene pre će se uzeti kilo kremenadle nego kilo smuđa ili naručiti karađorđevu umesto lososa.
To je jednostavno tako. Da ima više ribe, naročito u detinjstvu možda bi se stvari promenile ali mislim da neće skoro.
Zato i privatnici zbog realnog nedostatka tržišta izbegavaju značajne investicije osim ako nemaju neku izvoznu kombinaciju.
Za to postoje istorijska opravdanja.

malo po malo, sve ce doci na svoje mesto.....

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
95.954
saran je kilogram 400-500 din..
ja mogu da platim i sarana i smudja i lososa i oradu itd ali jedna cetvoroclana porodica tesko da moze sebi da priusti bar 2 x nedeljno ribu po cenama koje su kod nas
Jbg....Ni ja dok sam ziveo u Yugi i imao direktorsku platu nisam bas svaki dan mogao da jedem meso sa porodicom...Jeli smo ribe 1-2 X u 10 dana....

Nekada je smrznuti OSLIC u Yugi bio vrlo jeftin, kako je sada?