Koliko je potrebno da prijateljstvo postane ljubav?

Postavlja se pitanje da li je moguće muško- žensko prijateljstvo. Mislim da je, ja imam prijateljicu bivšu kolegicu. Odemo na kafu, prošetati i sl. Ona je mnogo mladja, mogu joj biti otac, tj njen otac je godinu dana stariji od mene( upoznali se). Ne privlači me fizički mada nije ružna, onako solidna ali prijateljstvo prije svega. Imam i jednu isto mkadju prijateljicu na poslu, nismo toliko dobri kao s ovom prvom, ali isto znamo sjesti nakon posla u kafić ili na tisuću popiti pivo. Ona je baš zgodna ali ništa i ne pomišljam, živi s dečkom.

To je jedna strana ali ima i druga kad muškarac očekuje da će biti nešto više. Meni se dvaput dogodilo to. Jedan put se radilo o dobronamjernih ženskoj, izašli smo par puta ali sada shvaćam da nije bilo nikakve šanse jer sam ja bio toliko zelen, nezrel i s slabim samopouzdanjem.
Druga osoba u ovoj priči je bila izrazito zlonamjerna, ona je davala povoda da mislim da možemo biti u vezi izjavama npr od prijateljstvo katkad preraste u vezu, do želim biti u vezi s tobom ali nisam još spremna. Manipulirala je sa mnom i iskorištavala me, zapetljao sam se u njemu mrežu laži. Zapetljao sam se jer sam se zaljubio, a zaljubio sam se jer me ona navela na to. Ako bi me vidila s kojom drugom djevojkom ili čula da me neka zove dobila bi napad ljubomore. Čak mi je znalo biti drago zbog toga tumačeći da me želi zbog toga, samo ona nije bila klasično ljubomorna, bila je ljubomorna na mogućnost da budem s nekom i da me više ne može kontrolirati i uopće ljubomorna na mogućnost moje sreće pošto se radi o duboko nesretnoj i poremećenoj osobi.

Čak me ponekad još nazove, npr prije jedno 10 dana. Ne znam zašto to čini, ja nju ne zovem, ne šaljem joj poruke, ne želim joj biti prijatelj, rekao sam joj da me se mane i da traži sebi muža i da joj je krajnji čas sada ako misli imati dijete i uoecati muža koji liči na išta. Prepristojan sam zapravo, treba bi je poslati kvragu .

Da li vam se dogodilo da vam se teško odlučiti?

U kojem smjeru nastaviti takve odnose?

Ja sam svjestan da njoj nisam simpatičan na taj način, ali privlačnost je sve jača.

Nakon četiri mjeseca druženja, što točno napraviti?

Da li joj priznati?

Ili održavati prijateljstvo, pa što bude?
Neka prijateljstva ostanu to šta jesu.
Čista i otvorena.
Bez želje za fizičkim kontaktom.
Ali i ta prijateljstva su ljubav.Da bi s nekim bili prijatelj,moramo ga voleti.
Nemojte mešati ljubav i zaljubljenost.

Ima li netko tko bi mogao dati ozbiljniji dojam o ovoj temi?
Ne moze niko jer feminacizam sprecava da se pise lose ili otkriva sta zene rade....
Zamisli koliko cenzura brzo radi kad napises nesto sto ofira njihove igrice...
ako ti napisemo kako se zensko prebacuje u mod da o tebi razmislja kao muskarcu onda smo usput otvorili polje kako zenu ciniti zainteresovanom i kad misli da ste kulturni i kad misli da ste uspesni i kad misli da ste drug i kad misli da ste pametni i kad misle da mislite isto o nekim problemima kao i one...

Neka prijateljstva ostanu to šta jesu.
Čista i otvorena.
Bez želje za fizičkim kontaktom.
Ali i ta prijateljstva su ljubav.Da bi s nekim bili prijatelj,moramo ga voleti.
Nemojte mešati ljubav i zaljubljenost.
imas teorije o prijateljstvu pa ti ovo ne bi ispalo tacno...
tri motiva su za prijateljstvo....i mislim da ni u jednom od njih nema ljubav kako se obicno misli.....ta ljubav je nesto cetvrto sto bas i nije uvek dobro...ili nije nikad dobro..

A ti razvijas taktiku? Samo gubis vreme, ako si sa nekim prijatelj onda je najbolji nacin razgovarati o tome sta te muci i sta hoces. Zasto bi prekidao prijateljstvo, ako si se zaljubio? Ako neko to treba da uradi, neka uradi ona.
Tvoje je da budes iskren.
ako je iskren nece dobiti nista osim prijateljstva...a on hoce vise...dakle nista iskrenost, mora lukavost...

Znate one izreke, kako zracis tako i privlacis, ili uvek idi nizvodno i bices srecan u zivotu...e pa te izreke podrazumevaju da procenis dobro kad da govoris istinu a kad da precutis..

Ali se ja bojim
..kuzite...predivna je ..ne samo fizički...nego na duhovnoj razini
To nije ono sto si pitao, , ali moras biti siguran, ali te boli uvo i ako nisi siguran, bar znas da si pogresio..

Ako lovis nekog na duhovnom nivou , onda pucas na duhovno zajednistvo i zajednicku interakciju i uopste te ne zanima nesto nize...
Duhovno privlacenje je neodbranjivo, tj ne postoji nacin da osoba ostane nezainteresovana ako ste duhovno kompatibilni...

Ali ako lazes nego mesas dushevno , a to je ona voli barabe a ti si baraba pa se slazete, onda si se sam zeznuo u proceni...

Postavlja se pitanje da li je moguće muško- žensko prijateljstvo. Mislim da je, ja imam prijateljicu bivšu kolegicu. Odemo na kafu, prošetati i sl. Ona je mnogo mladja, mogu joj biti otac, tj njen otac je godinu dana stariji od mene( upoznali se). Ne privlači me fizički mada nije ružna, onako solidna ali prijateljstvo prije svega. Imam i jednu isto mkadju prijateljicu na poslu, nismo toliko dobri kao s ovom prvom, ali isto znamo sjesti nakon posla u kafić ili na tisuću popiti pivo. Ona je baš zgodna ali ništa i ne pomišljam, živi s dečkom.
Kad ti se prestane da dize, prijateljstvo je mnogo verovatnije...

Ali se ja bojim
..kuzite...predivna je ..ne samo fizički...nego na duhovnoj razini
Pa ono istina, kruze tornada, tresu zemljotresi, poplave svaki cas ko se ne bi plasio, ali se nece desiti nista od toga i nece biti manje lepa i nece se naljutiti i ako se ne javi posle toga znaci da je u problemu. Pa sta? Sve je to zivot, ali ako ne kazes ispadas sonja, jer ona vec zna.

To je jedna strana ali ima i druga kad muškarac očekuje da će biti nešto više. Meni se dvaput dogodilo to. Jedan put se radilo o dobronamjernih ženskoj, izašli smo par puta ali sada shvaćam da nije bilo nikakve šanse jer sam ja bio toliko zelen, nezrel i s slabim samopouzdanjem.
Druga osoba u ovoj priči je bila izrazito zlonamjerna, ona je davala povoda da mislim da možemo biti u vezi izjavama npr od prijateljstvo katkad preraste u vezu, do želim biti u vezi s tobom ali nisam još spremna. Manipulirala je sa mnom i iskorištavala me, zapetljao sam se u njemu mrežu laži. Zapetljao sam se jer sam se zaljubio, a zaljubio sam se jer me ona navela na to. Ako bi me vidila s kojom drugom djevojkom ili čula da me neka zove dobila bi napad ljubomore. Čak mi je znalo biti drago zbog toga tumačeći da me želi zbog toga, samo ona nije bila klasično ljubomorna, bila je ljubomorna na mogućnost da budem s nekom i da me više ne može kontrolirati i uopće ljubomorna na mogućnost moje sreće pošto se radi o duboko nesretnoj i poremećenoj osobi.

Čak me ponekad još nazove, npr prije jedno 10 dana. Ne znam zašto to čini, ja nju ne zovem, ne šaljem joj poruke, ne želim joj biti prijatelj, rekao sam joj da me se mane i da traži sebi muža i da joj je krajnji čas sada ako misli imati dijete i uoecati muža koji liči na išta. Prepristojan sam zapravo, treba bi je poslati kvragu .
Evo jutros mi poslaka poruku na WA. Nešto bezveze, ej, kako si, šta ima, re smajlića. Nisam odgovorio, ne znam što bi, ne znam zašto sam bio u ikakvom kontaktu s njom. S jedne strane bi volio je više i ne vidjeti i ne čuti je ali s druge strane volio bi jedan put s njom sve otvoreno raspraviti. Mada je to teško moguće, ja sam tip koji neće vrijeat i nisam osvetuljubljiv, a ona je manipulatorica. Ako razgovor ode u smjeru koji njoj ne odgovora, odma joj je srce jako kuca, ili ne želi pričati jer se brine za bolesnog oca koji btw rečeno provodi struju po novogradnjama, sadi krumpire, bere voćke i sl. Ja sam zapravo još malo zaljubljen u nju, pomislio bi čovjek e pa ona je solo i ima već 38 pa želi se udavati, to ti je prilika. Možda za nekoga drugoga, mene želi samo manipulirati, i kao da je meni to čast što me je manipulirala...

Back