Koliko je moralno da zena kaze, hocu tvoje dete?

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.702
Koliko je moralno da zena kaze hocu tvoje dete?

U nekom normalnom svetu sa nekim normalnim zenama, to bi bilo tako sujeti ugodno muskarcu da verujem nema nekog koji bi smatrao pitanje nemoralnim i bezobraznim.

U nekom malo normalnijem svetu , sa nekim normalnim zenama i sa obicnim zivotima koji su u skladu sa prirodom, ovakvo pitanje bi bilo znak da zena ceni muskarca i smatra ga dobrim uzorkom muskog roda za nesto sto zeli da ostane posle njih na ovom svetu.

Ali mi zivimo u drustvu danas, pa se vaze i one stvari koje su drustvo.
Sta u tom slucaju sve znaci kad vam neka zena koju poznajete kaze, hocu tvoje dete?

Moze znaciti , nisi los, mogli bi da oformimo vezu, sta ti mislis o tome...
To nije bezobrazno i nije nemoralno sa njene strane...
Obicno pitanje o nastanku ili nenastanku jedne veze...

Moze znaciti zelim tvoje dete a u vezi kako nam bude....ako ide ide, ako ne ide nece ici, ali valjda ce ici..normalni smo ljudi..
Jos uvek je to koliko toliko moralno , s tim da se sad teret uspeha veze prebacuje na njega, posto ona odlucuje koliko ce ona tu uloziti kompromisa ili mrdnuti dupe..
Dakle postaje malo bezobrazno...
Postoji polozaj dominacije, jer u slucaju razlaza, zna se gde idu deca, a obicno i bez prava na posetu, lako je nalagati sta treba, reci ce advokat..

I ono sto je najcesce kao nova pozicija...Treba mi neko ko ce biti davalac sperme, a to si ti.dobre su ti osobine., a ne zelim vezu sa tobom, sama cu da ga odgajim...
Pravni detalj koji je sitnim slovima tu upleten je, ona ce ga odgajiti , ali ce alimentaciju placati on.
Tada ovakvo pitanje koje je tema, postaje prilicno bezobrazno...a i nemoralno..
Iako sama zelja zene gledano iz ugla zene, a nju zabole dupe za sve druge poglede na to, je sve samo ne sebicno i sve samo ne nemoralno....Zeli prirodni nagon i potrebu da zadovolji i to je to...nista nemoralno i nista bezobrazno...
Medjutim, praksa drustva je takvo pitanje vec pretvorila u bezobrazno , a i u nemoralno pitanje...

Utesno je sto je ovde pitanje postavljeno...a desavaju se situacije gde pitanje nije ni postavljeno , a situacija odradjena i time se ne menja nista....kao da je postavljeno , nemo pitanje..
Tu vec zene smatraju da je mozda nemoralno i da je bezobrazno sa zenske strane..
Neke, ne sve..

A koja je razlika u poslednje dve situacije i pitanja, u mogucnosti odbijanja, tj izbora.
E upravo ta mogucnost je ono na sta se sve zene pozivaju da je pitanje moralno i nije bezobrazno.
Totalno ignorisu to sto se tu uloga muskarca svodi na novcani iznos koji obicno i ne ide u celosti detetu...

Zene , narocito ove sto nemaju veze sa praksom , obicno tvrde, ama daj, pa posecuju se deca , zene dozvole onome ko placa da poseti decu kad hoce samo nece cesto..
To se svede na sledece, dodji kupi cokolade i nemoj da se mesas kako vaspitava takva zena takvu decu...niti da menjas nesto u vaspitanju..
Ako zena hoce da pravi nove muskarce, piz.dice male potencijalne avanturiste koji nemaju hrabrosti da nesto rade, ali imaju da probaju sve od zabave, onda je to njena i jedino njena stvar.
Medjutim, kako god da okrenes, tu pitanje koje je tema postaje bezobrazluk....i prilicno nemoralna pocetna osnova..

Nepravna ali zivotna praka je od oba roditelja se trazi zrtva...
Ovo se nekako malo izgubilo u socijalizmu , tj otislo je u dekadenciju jer je drustvo pokrivalo nebrigu roditelja...
Omogucilo je da se ne trzaju mnogo i ne zrtvuju mnogo..
Ali ocigledno da odnos nije takav..
A kad odnos ne zadovoljava osnovne moralne postavke, a ova o zrtvovanju oba roditelja je jedna takva moralna osnova, onda imamo bezobrazluk i nemoral..
 
Pitanje nije jednostavno jer ustvari to nije njegovo dete...on je samo alimentaner...
On u dosta slucajeva, ne znam da li vecina ili ne, ali moj drugar trener , zbog toga sto lepo izgleda u ski odelu je do sada otac , ali bez obaveza, 4 deteta, sva su deca postanskih sluzbenica..

Ono sto on trenutno uziva je to sto su one dobro stojece i sto deca ne znaju svoja prava, a drzava ih ne obavlja po sluzbenoj duznosti .
Ako se slucajno drzava resi da uredi, ugasio ga je istog trenutka..
 
Ali mi je zanimljivo to pristajanje muskaraca da budu skotovi....(ovo skotovi nije moja moralna odrednica vec bas zenska moralna odrednica za takve muskarce u velikom procentu kad opisuju takve muskarce)
Tj prirodno je da napravi dete i ide dalje bez ikakvih veza sa tim detetom...
Da li je to bas toliko prirodno, mislim znam da je bilo pravilo u teskim situacijama u proslosti i danas je pravilo u crnackim sredinama?
Iz ugla onog muskarca koji ne zeli da ima decu sa kojom nije, svaki predlog koji sugerise takvu situaciju je bezobrazan i nemoralan.
 
Gledam po netu o ovome i to je cesto povezano sa pojmom gender politics.
I daljom analizom ispada da je to stalno ukljucena pojava u savremenom politickom zivotu, znaci tri stvari se stalno posmatraju prilikom svake odluke, pa i te da li ce biti dozvoljeno 10 osoba da cerece prasice na svadbi za istim stolom.

Ekonomija, gender politics i nacionalna bezbednost....
Toliko je postalo jako , jace od prosvete...
 
Dobio sam pravni dodatak u vezi ove teme...

On glasi ovako otprilike.

Zena ima mogucnost da pravno i legitimno dobije dete a da to ne bude obavezujuce za oca deteta, a to je koriscenjem agencija za vestacku oplodnju koje potpisuju ugovore o anonimnosti i zastiti identiteta davaoca sperme, te su samim kucnim redom kompanije zasticene informacije.

Tada postupak dobijanja deteta dolazi kao rezultat biranja pogodnog donora sperme sa svim mogucim dostupnim osobinama, fizicki , psihickih i zdravstvenim.

U protivnom , moze se tumaciti da je postupak zene neodgovoran, povrsan ili zlonameran.
Dakle, pravno gledano zena koja muskarcu kaze da zeli njegovo dete cini moralni prekrsaj.
To je iz ugla drustva stav, ne mora biti i pravni zakljucak.
Bilo da je radi ustede u novcu, zelje da dobije dete od bas te osobe zbog zaljubljenosti ili odobravanja usled zadivljenosti ili slicno.ili neceg treceg, tipa racunice da se kasnije pozove na srodnistvo radi alimentacije..

Bez obzira koliko to normalno bioloski izgleda, iz ugla danasnjih odnosa koji su moguci i odnosa koji su uobicajeni, postupak zaobilazenja agencije donosi etiketu nemoralnosti za takav postupak.

Da li je to istovremeno i bezobrazno , jeste, ali da li je odmah i zlonamerno , ne mora da bude ali je sebicno sigurno..

Ovo ovde sto sam napisao je samo moj stav, ali eto potkrepljen pravnom argumentacijom , i posledicama koje se ticu moralnog a proisticu iz pravnog sagledavanja i uredjenja drustva.
 
Dete je dete, do svoje osamnajste.
Posle toga nije ni naše, ni njeno, već svoje.
Po mišljenju mnogih, a i mom, do tog uzrasta je i bolje, ako već ne mogu zajedno, kada ga podiže i vaspiva majka.
Posle toga već i nije. Dete treba da se osamostali i skloni od brižnosti i zaštite majke.
Zašto misliš da može da bude jedino egoizam u pitanju?
Da li je moguće da je u pitanju nešto što se zove majčinski instinkt?
 
Egoizam i sebicnost zene su ili prirodno ili vekovno izgradjeni fenotip.
Totalno je nebitno sta je.Uzmimo da je prirodno , a da kao nastavak ili prvi izrastaj tog nagona jeste majcinstvo.

Nisam siguran da ljudi na ovom forumu to mogu da sazvacu, te relacije izmedju prvog izrastaja i modifikacija i promena koje se kasnije desavaju.

U svakom slucaju, moze se i bez toga, samo nije dokaz preko argumenata nego malo preko floskula.

Danas su pored prirodne sebicnosti koja je prisutna ali nije to ogromno, samo animalno ugodno i podobno , razvijene druge osobine zene.
Od malena se razvija dodatna drustvena egocentricnost.
Nesto zbog ogranicenih umnih i logickih sposobnosti i naklonosti, nesto zbog dogovora rodova tj MZ odnosa koji su uskladjeni sa rodovskim sablonima.

I svaka jedinka koja prati te sablone obicno dobro prodje..
Od zene se ocekuje da bude sebicna, od muskarca da bude dominantan , agresivan , nasilan u drustvu i da kreira visak vrednosti za potrebe zene i dece. Da bude izdrzavalac.
To su rodni sabloni.
----------------------------------
Sad bi isla prica o drustvenim i kulturnim promenama, itd itd, sociologija savremenog doba, uticaj neta u rastu egomanije, a ona ce vise rasti kod onog ko je vise i egocentrican....a vise je egocentrican onaj koji je povrsniji po posmatranju i analizi sire okoline nego samo neposredne okoline itd itd.

Ali da to preskocim, pa da se bacimo na praksu...
Zena pri razvodu je animalno naglaseno bice, , dok muskarci nisu , neki jesu vise, neki manje, ali daleko su manje petarda nego zene..
Zene su sklone iskaljivanju besa i razocaranja od partnera prema deci , prema svemu , prema interesu svega, zbog sebicnosti i sujete imaju zatamnjenje svesti.

To ljudi ne veruju, misle da to nije tako , ali je dovoljno ptiati bilo kog porodicnog advokata, musko zensko , svejedno je..
Ta osveta nije trajanja samo dok traje razvod i kaznjavanje supruznika, nego i posle, i onda se dovodi u pitanje da li je zensko stvarno podoban roditelj i staratelj....
Tvoje misljenje je da, moje zavisi, jedno mislim kad je zenska osoba u braku o njenim sposobnostima da bude roditelj a drugo kad je sama , van braka..
To su nekad totalno razlicite funkcionalnosti , nebo i zemlja, izuzetno pogodna kao majka u braku je izuzetno nepodobna kao majka i otac van braka..
Tu se cesto zeznu i socijalne sluzbe...
One procenjuju bivsi utisak svakog roditelja, uz neke opreznosti jer su videli ekstreme...ali vrlo malo je u svesti to da mogu da postoje ogromne promene posle razvoda...
Drugo , tesko je provaliti preko deteta koje je naviklo na nasilje i ne zna sta je nasilje, da trpi nasilje...ili neadekvatno vaspitanje..

Ako raste broj razvoda, raste broj angazmana socijalne sluzbe, a ne povecava se proporcionalno broj eksperata u socijalnoj sluzbi, tako da imamo sve losije i povrsnije obavljanje te vrlo vazne delatnosti...

Slicno se pokazalo da se desava kad se drasticno smanji broj policajaca ispod potreba sredine...ne dobija se max ucinak tih malobrojnih nego se dobija drastican pad efikasnosti i ucinka...u prevodu umesto max otkrivanja zlocina od npr 4 godisnje, njihova efikasnost ce pasti na nula...

A debate o tome sta je ustvari majcinski instinkt mozemo posebno ....to nije razumna kategorija.
 
Egoizam i sebicnost su prirodni, i vekovno izgradjeni fenotip kod svih, a ne samo kod žena.
Šta više, majčinski instinkt i njena spremnost da se žrtvuje za potomstvo ga možda jedino i istinski potiru, a nisu u instinktu urođen kod muškarca. Kod muškaraca je urođena dominacija i sklonost ka nasilju.
Naravno, možemo biti svesni nagona i kontrolisati ih. Neki, ali ne baš i svi.
Preopširan sii isključivo, kao i uvek...
 
Pa ako hoces da skratim, sigurno se neces sloziti ni sa cim..
Prvo , majcinski istinkt se kod vecine zena izgradjuje posle rodjenja deteta, ne pre.
To znaci moze da prodje i nekoliko meseci i godina da se to stvori ili cak i da se ne stvori.

Drugo sebicnost koja je kod zene i animalno naglasenih osoba je nemerljiva u odnosu na sebicnost egzistencije kod svih ljudi....To je gradacijski nekoliko do nekkoliko stotina puta veca sebicnost..

Trece, percepcija zena je da svoje umne i perceptivne resurse trose sto vise za svoje neposredno okruzenje , tako da tako i rade...Ne primecuju zene sve muskarce, nego SVE muskarce koji su zainteresovani za njih ili mogu da uticu na njihovu buducnost.

Cetvrto recnik koji je prilagodjen da ga zene razumeju, je totalno razlicit od recnika koji je objektivno nastelovan ili namenjen za neko neobojeno posmatranje prirode i drustva..., sto mnogo remeti uopste dijalog i analizu i sve ostalo putem komunikacije i govora....

Peto , zena je prvo i pre svega animalna a posle toga frustraciono bice.
Animalna vidim kao plus i minus...bar kod zene vidim i plus....
Medjutim frustraciono bice nema neke pozivitivnosti, a sastavni je deo svake zene usled smanjene fizicke snage a znacajnog dejstva te snage u njenom rastu i odnosima u drustvu, to sasvim sigurno, a ako postoje i drugi izvori frustracije , onda se oni samo nadodaju.

Medjutim kad se jednom oformi frustraciono bice onda je prilicno tesko ziveti iz ugla nekog drugog sa tim frustracionim bicem...
Zamisli eto koliko je tesko ziveti kao frustraciono bice...
Da li on mene voli zbog mene ili zato sto sam lepa , dobra riba, a on klasika muskarac, da olaksa jaja...
Kako cu da znam, ili da proveravam pa da se zakopam u oblacima sumnje...moracu neke od onih testova da ga cimnem , kao moje drugarice..

Da li me dovoljno postuje, (ne pada joj na pamet da ne mora uopste da je postuje na taj nacin, kao osnova , izvor njenog samopostovanja).
I onda nastavak tog izopacenog frustracionog gledanja, ja cu sebe da postujem pa cu da zahtevam postovanje od njega i to na nacine koje ja smatram postovanjem...(totalno egocentricno , a iz ugla zena vecina stvari je egocentricno postavljena, bas zbog specijalizacije od malena za samo uzu okolinu oko sebe i oslanjanje na mediokritetski javni moral kao podrsku )..

Sta ti vredi da skratim kad ce tek onda da ti sve bude daleko od floskula na koje si navikao..
Tako ti je i kad zenama objasnjavas...Tu je totalno nebitno da upotrebis logicke argumente i logicki ih povezes....u sled...Mnogo je bitnije da povezes javno prihvacene floskule i njih povezes u koristoljubive konstrukcije koje donose korist i jak zakljucak na kraju u demagoskom smislu ....

Moj stav jeste takav, drugacije objasnjavam naucnicima, tu je najkrace, 4 recenice i kraj....cak i da ne razumeju odmah, nema tu problema...
Zatim idu tehnicari, zanatlije i slicno...ljudi od prakse...tu mora 4 recenice ali i primer gde se to najjace vidi...
Pa nanize....strucna javnost, pa javnost, pa politicari pa novinari, pa zene pa nedokazane zene i feministi, pa feminacisti .

Na kraju stizemo do nivoa gde se mora dokazivati da je voda sa 33C mlaka voda...
 
Pa ako hoces da skratim, sigurno se neces sloziti ni sa cim..
Prvo , majcinski istinkt se kod vecine zena izgradjuje posle rodjenja deteta, ne pre.
To znaci moze da prodje i nekoliko meseci i godina da se to stvori ili cak i da se ne stvori.

Drugo sebicnost koja je kod zene i animalno naglasenih osoba je nemerljiva u odnosu na sebicnost egzistencije kod svih ljudi....To je gradacijski nekoliko do nekkoliko stotina puta veca sebicnost..

Trece, percepcija zena je da svoje umne i perceptivne resurse trose sto vise za svoje neposredno okruzenje , tako da tako i rade...Ne primecuju zene sve muskarce, nego SVE muskarce koji su zainteresovani za njih ili mogu da uticu na njihovu buducnost.

Cetvrto recnik koji je prilagodjen da ga zene razumeju, je totalno razlicit od recnika koji je objektivno nastelovan ili namenjen za neko neobojeno posmatranje prirode i drustva..., sto mnogo remeti uopste dijalog i analizu i sve ostalo putem komunikacije i govora....

Peto , zena je prvo i pre svega animalna a posle toga frustraciono bice.
Animalna vidim kao plus i minus...bar kod zene vidim i plus....
Medjutim frustraciono bice nema neke pozivitivnosti, a sastavni je deo svake zene usled smanjene fizicke snage a znacajnog dejstva te snage u njenom rastu i odnosima u drustvu, to sasvim sigurno, a ako postoje i drugi izvori frustracije , onda se oni samo nadodaju.

Medjutim kad se jednom oformi frustraciono bice onda je prilicno tesko ziveti iz ugla nekog drugog sa tim frustracionim bicem...
Zamisli eto koliko je tesko ziveti kao frustraciono bice...
Da li on mene voli zbog mene ili zato sto sam lepa , dobra riba, a on klasika muskarac, da olaksa jaja...
Kako cu da znam, ili da proveravam pa da se zakopam u oblacima sumnje...moracu neke od onih testova da ga cimnem , kao moje drugarice..

Da li me dovoljno postuje, (ne pada joj na pamet da ne mora uopste da je postuje na taj nacin, kao osnova , izvor njenog samopostovanja).
I onda nastavak tog izopacenog frustracionog gledanja, ja cu sebe da postujem pa cu da zahtevam postovanje od njega i to na nacine koje ja smatram postovanjem...(totalno egocentricno , a iz ugla zena vecina stvari je egocentricno postavljena, bas zbog specijalizacije od malena za samo uzu okolinu oko sebe i oslanjanje na mediokritetski javni moral kao podrsku )..

Sta ti vredi da skratim kad ce tek onda da ti sve bude daleko od floskula na koje si navikao..
Tako ti je i kad zenama objasnjavas...Tu je totalno nebitno da upotrebis logicke argumente i logicki ih povezes....u sled...Mnogo je bitnije da povezes javno prihvacene floskule i njih povezes u koristoljubive konstrukcije koje donose korist i jak zakljucak na kraju u demagoskom smislu ....

Moj stav jeste takav, drugacije objasnjavam naucnicima, tu je najkrace, 4 recenice i kraj....cak i da ne razumeju odmah, nema tu problema...
Zatim idu tehnicari, zanatlije i slicno...ljudi od prakse...tu mora 4 recenice ali i primer gde se to najjace vidi...
Pa nanize....strucna javnost, pa javnost, pa politicari pa novinari, pa zene pa nedokazane zene i feministi, pa feminacisti .

Na kraju stizemo do nivoa gde se mora dokazivati da je voda sa 33C mlaka voda...
Opet si ispisao masu, bio isključivo, a nisi rekao ništa.
Zašto bi žena bila frustraciono biće a muškarac ne, kada je žena ta koja bira a muškarac onaj koji se šepuri.
Kakve veze ima fizička snaga sa odsustvom frustracija. Možda nedostatak kite može biti plus. Mislim da je to veliko izvorište frustracija, a rezervisan je samo za muškarce kojima alatka nije pozamašna.
Sve ostalo može da se gleda i suprotno.
Da li me voli što sam lep, jak, na položaju, uticajan... I borba za moć, položaj i novac je nešto čemu su skloni muškarci...
Kako god, znam da ne vredi i da ćeš ti i dalje da se vratiš oko svoje ose...
 
Pa tebi bas treba od osnovnog....kako nastaje frustraciono bice kod male dece, strahovi i psihoze, vaspitanje male dece i slicno..
Pedagogija ti je na nuli...
Ustvari dobar je to primer....ako nemas neka znanja onda ceo svet objasnjavas sa rupom u vezi tih znanja, pa onda predstava sveta postaje totalno drugacija..
To je buducnost tumacenja i znanja o svetu...
Ja verujem da ce to da se desi , zbog brojnosti...
Znaci verujem da ce tvoj nacin objasnjavanja sveta pobediti....Ljudi ce reci , gluposti, to sto neko stalno vidi da najsnazniji lupa cvoruge ostalima i ostali ne smeju da mu se pobune, ne znaci nista...u formiranju ponasanja osoba vec samo zelju i motiv da sutra ima vise novca...

I odmah se debata svede, ko ti kriv sto ti nemas...
i izgube se mnogo faktora koji uticu na stvaranje date situacije..
Posle se pitaju kako to ja drzim situaciju pod kontrolom a nista ne radim.
I tu je odmah i odgovor...
Ono sto radim ljudi ne primecuju jer radim sa njima nevidljivim faktorima , njima nevidljivim aktivnostima, ne menjam nista sto oni vide...
Bukvalno je tako u praksi....ovo pricam iz prakse..
I onda kad se ukljuci prekidac, onda se sve promeni a oni ne vide kako se to desilo.

Svi tumace preko sebi poznatih faktora.....a onda to ne moze da se objasni njima racionalno nego postane teorija zavere.....Npr kako to ja kad razgovaram sa patrolom zandarmerije, puste nas za 2 minuta, a kad neko drugi razgovara traje 20 minuta...
Pa stvore objasnjenje da znam sve u odelenjima specijalnih jedinica , a ja bas nijednom nisam pomenio nijedno ime i to nikad ne radim, makar bila ozbiljna situacija...osim ako je osoba na licu mesta, pa vidi , sama se javi.

Ovo je besmisleno receno ovde na forumu, ali je stvarno korisno i tacno kad su u pitanju menadzeri npr, ili lideri , npr...ili tako neke struke koje barataju sa narodom a imaju alat za dublje intervencije..
Otud i nemogucnost komunikacije izmedju nas dvojice i ostalih takodje..
Svaka razlicita rec i pojava i faktor je meni razlicita a tebi ista...
Tako da opisi 10 razlicitih faktora tebi izgledaju kao dosadno ponavljanje jednog faktora 10 puta...
Nisi jedini...
 
Poslednja izmena:

Back
Top