Koliko je bitno kvalitetno napajanje?

Filip Stamenkovic

Zainteresovan član
Poruka
357
Dobar dan svima, sklapam konfiguraciju iskljucivo za radu u Adobe Premiere.
Trenutno imam neki AMD X2 64 i sa njim sam se mucio mesec dana i ne mogu vise.
Sledece komponente 100% uzimam.

INTEL i5-3570K
GIGABYTE GA-Z77X-UD3H
KINGSTON 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 HyperX

Graficka mi nije bitna koristicu intelovu integrisanu do sledece plate :P

Veliki problem mi je oko napajanja... Ne znam koje da uzmem... Gledao sam ova malo vise kvalitetna ali cene su oko 100e a to mi je mnogo...
A za LC Power se prica svasta po netu... Uglavnom nije dobro...

Ja sam mislio da uzmem lc power 600w i uz njega neki kuler za cpu neki tih posto sa stock ne bi mogo da spavam a komp mi je stalno ukljucen i kada je bucan smeta mi..

Naravno ako imate neki predlog slobodno napisite i bicu vam zahvalan, BTW napajanje mora da bude extra tiho
 
Intel integrusa je bs. Ja na poslu secem vene svaki dan zbog toga. To izbegni po svaku cenu.

Sto se tice LC powera, ne znam sta mu fali. Imam ga vec 4 godine u kucnom racunaru LC6550GP Silent Giant 14 cm fan, radi sa gigabyte plocom, q6600, nvidia 8800gt bez problema. Na poslu takodje imam ona najjeftinija lc napajanja u nekoliko racunara. I nista se tu specijalno ne desava. Jedino kod tih najjeftinijih moze da se desi da ti zafali neki konektor za novu grafiku, tako da to proveri pre kupovine.
 
Da, u pravu ste... Bas sam par dana sada istrazivao dosta je bitno kvalitetno napajanje zbog odstupanja snage... Ali sva ova dobra napajanja koja na netu preporuciju ovde ih nema ovde ima samo "srednja" klass CM a njega nisu bas nesto specialno nahvalili kao npr. CORSAIR

Šta fali, recimo ovoj napojnoj

Cooler Master PSU GX 650W
RS-650-ACAAE3-EU,12v/150x140x86mm/17ms/OVP / UVP / OPP / OTP / SCP/650w-max 750w/fan 120mm/20+4 Pin MB x 1/4+4 Pin CPU 12V x 1/6+2 Pin PCI-e x 2/sata x 6/4 floppy x 1

ili ovom napajanju

Cooler Master PSU Silent Pro M2 620W Modular

ili ovoj napojnoj

Cooler Master PSU GX 550W
RS550-ACAAD3-EU, 12v/150x140x86mm/17ms/ovp/uvp/opp/otp/scp/550w-max 650w/fan 120mm/20+4 Pin MB x 1/4+4 Pin cpu/12V x 1/6+2 Pin PCI x 2/SATA x 6/4 Floppy x 1

ili FORTRON napojne.....

Svaka ova gore napojna je oko 100 eura...
 
Ja imam na mom kompu cooler master napajanje ...
Koristim ga vec 6 godina i nikada , ama bas nikada nije pravilo probleme (iako se bavim overclockovanjem i imam oko 12 ventilatora u kucistu)...
Moja preporuka ti je da uzmes Cooler Master PSU GX 650W jer je modernije i lako mozes da baratas sa kablovima(dobro je za estetiku)...
 
Ja imam na mom kompu cooler master napajanje ...
Koristim ga vec 6 godina i nikada , ama bas nikada nije pravilo probleme (iako se bavim overclockovanjem i imam oko 12 ventilatora u kucistu)...
Moja preporuka ti je da uzmes Cooler Master PSU GX 650W jer je modernije i lako mozes da baratas sa kablovima(dobro je za estetiku)...
12 ventilatora? Može li se to izdržati bez artiljerijskih antifona? Izvini nije zezanje, jer ja jedva trpim ova moja dva.
 
12 ventilatora? Može li se to izdržati bez artiljerijskih antifona? Izvini nije zezanje, jer ja jedva trpim ova moja dva.

Promijeni kućište pa ćeš vjerovatno i ti ubaciti 12 ventilatora....Kod mene je samo jedan ventilator sa zadnje strane i dovoljno je...više ventilatora, više prašine u kućištu...

HAFX_ProuctHighlight_r2_0607.jpg



Ali da ti pravo kažem volio bih i ja vidjeti gdje je smjestio tih 12 ventilatora......
 
Poslednja izmena:
Momci nisam ja rekao da nesto fali CM PSU... nego na Tom's Hardware kazu da je srednja klasa a posto ja planiram da uzmem relativno osetljive komponente i verovatno ce mi cpu biti na load dosta dugo... za razliku od sada...
Za CM M2 sam gledao i dosta ga hvale ali izgleda da je CM Silent Pro Gold bolje a ista im je cena... Gledam na E-bay savrseno napajanje za 85$ a ovde ga ni nema a kada bi ga bilo kostalo bi 200e
Isgleda da mi nema druge nego da uzmem CM Silent Pro Gold...
 
Za tvoju konfiguraciju napajanje od 500W je sasvim dovoljno ukljucujuci i graficku koju ces kupiti*srednje jacine). Zasto lozite coveka da mu treba napajanje od 100evra, nece uzeti intel extreme i GTX690 pa da mu treba 1KW? Lepo kaze procesor INTEL i5-3570K koji trosi 77W MAX . Ako vec trazis nekog dobrog proizvodjaca po razumnoj ceni uzmi neki Chieftec za 30-40 evra i miran si!
 
Za tvoju konfiguraciju napajanje od 500W je sasvim dovoljno ukljucujuci i graficku koju ces kupiti*srednje jacine). Zasto lozite coveka da mu treba napajanje od 100evra, nece uzeti intel extreme i GTX690 pa da mu treba 1KW? Lepo kaze procesor INTEL i5-3570K koji trosi 77W MAX . Ako vec trazis nekog dobrog proizvodjaca po razumnoj ceni uzmi neki Chieftec za 30-40 evra i miran si!

Ja mislio da uzmem napajanje do 600,620,650 zavisi od modela ali ne preko toga...
Sto se tice Chieftec-a za 30-40 toga nema barem ne kvalitetno to je onda u rangu sa LC power... ai vec sam rekao vecina Chieftec PSU su bucna to sto je tiho kod nas nema...
 
I nije mi jasno sta znaci Gaming PSU... smaraju me sa time u tu kategoriju stavljaju vecinu kvalitetnih kao da niko ne kupuje ta napajanja zbog posla...

Pod Gaming napajanja se racunaju jaka napajanja, recimo graficka kartica gtx 690 trosi 300W, a veruj da ima likova sto stavljaju i po dve... jake procesore 140W + overclock... e njima trena 1000W i vise.
Svako napajanje ima kuler u sebi, koje se da zameniti. Vremenom se i kuleri sje*u pa kupis malo bolji kuler, tisi u radu i resis probleme.
 
Ja nikoga ne ložim. Valjda svako iznosi svoje mišljenje, a na pokretaču teme je da odluči šta mu od ponuđenog odgovara. Ja lično kada sam sklapao ovu konfiguraciju, prvo što sam kupio bilo je napajanje.

To je normalno da svako iznosi svoje misljenje, ali vidim predlazu coveku da da za napajanje 100evra ( nisam mislio da ga ti lozis). Napajanje se uzima zadnje, kada vidis koliko ti komponente zahtevaju struje... ako ti konfiguracija zahteva 300W kupis od 500 i sluzice. a to je sad na tebi koje ces kupiti ali za 50evra moze se naci kvalitetno..
 
Pod Gaming napajanja se racunaju jaka napajanja, recimo graficka kartica gtx 690 trosi 300W, a veruj da ima likova sto stavljaju i po dve... jake procesore 140W + overclock... e njima trena 1000W i vise.
Svako napajanje ima kuler u sebi, koje se da zameniti. Vremenom se i kuleri sje*u pa kupis malo bolji kuler, tisi u radu i resis probleme.

Ae zvacu sutra nke radnje da vidim da li mi daju da zadrzim garanciju ako zamenim kuler ili dam njima da mi ga zemene
 

Back
Top