Koliko je 40 minus 10 podeljeno sa pola plus 15?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo mozemo i saljivi nematematicki jezik prevesti u matmaticki


Vijek podijeljen sa decenijom = 100/10

Milenium minus pola Milenijuma =1000-500

Milenijum minus pola= 1000-0.5

Cjelina plus decenija= 1 + 10

Pola plus Cjelina= 0.5+1

Petina plus polovina od 10 = 0.2 +5



Cjelina je uvijek 1

Kao i jedinka 1


Jedino covjeka ne mozete na pola da dijelite to je van dometa matematike,jer covjek nije broj, nije djeljiv





Rijeci sluze uvijek da se prevedu u jezik brojeva odnosno jezik Matematike
 
U matematici je sve broj ili razlomak
3.jpg


Drugar ja sam iz Matematike uvijek imao najbolje ocjene, radio sam drugarima zadatke,to mi je zabava bila, Hercegovci moji, geni matematicki
4.jpg
 
U matematici nema gatanja, koristis pola a ne 1/2 odnosno 0.5, tu se pravi problem a nema ga


Prvo resavas dijeljenje deset sa cjelinom kada dijelis je 10 a sa polovinom je 20


Jesmo li rijesili stariju radnju jesmo,i sta nam kaze Nerviator 40 a mi oduzmemo 20 i 15 dodamo i dobijemo 35
Нема гатања ако је формулација прецизна, а ова није и зато резултат зависи од формулације.
Зна се да су множење и дељење старије радње од сабирања и одузимања.
Уместо множењем са 0.5, може да се пише 1/2, а затим следи дељење у коме се користи двојни разломак у имениоцу.
 
Jezik matematicki je jezik brojeva nikada rijeci

Како је формулисано, и ово је језик бројева:

А)
Колико је (40 минус 10) подељено са (пола плус 15) ?
(40-10) : (1/2 +15) = 1.9355 (очигледно нетачно)

Б)
Колико је (40 минус 10) подељено са пола (плус 15) ?
(40-10):1/2 +15 = 75

В)
Колико је 40 минус (10 подељено са пола) плус 15 ?
40 - (10:0.5) + 15 = 35

У недостатку знака интерпункције (запета), назнака је у томе како су делови поставке приказани по редовима:

Колико је 40 минус 10 (=30)
подељено са пола (30/0.5 = 60)
плус 15 (60+15 = 75)


Направио си грешку, јер си делио 10 са 0.5 .
(Због тога је резултат под Б) решење трик питања).
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto dajemo sebi slobodu da stavljamo zagrade tamo gde nisu naglašene? Recimo
(40-10)/1/2 bi bilo izrečeno kao oduzmi 10 od 40 pa podeli sa polovinom.

Ja ovaj zadatak pišem matematički onako kako je napisano (po Vuku):
40-10/0,5+15
što bi rezultovalo sa 40-20+15=35
Зато што је дељење са пола назначено у другом реду поставке, што значи да се односи на разлику (40-10) из првог реда, а не само на 10.
Конкретно, поставка није била:

Колико је 40
минус 10 подељено са пола
плус 15 ?

него:

Колико је 40 минус 10
подељено са пола
плус 15 ?
 
Зато што је дељење са пола назначено у другом реду поставке, што значи да се односи на разлику (40-10) из првог реда, а не само на 10.
Конкретно, поставка није била:

Колико је 40
минус 10 подељено са пола
плус 15 ?

него:

Колико је 40 минус 10
подељено са пола
плус 15 .
Da, u pravu si. Zabroavio sam da sam na slici napisao u tri reda!
 
Како је формулисано, и ово је језик бројева:

А)
Колико је (40 минус 10) подељено са (пола плус 15) ?
(40-10) : (1/2 +15) = 1.9355 (очигледно нетачно)

Б)
Колико је (40 минус 10) подељено са пола (плус 15) ?
(40-10):1/2 +15 = 75

В)
Колико је 40 минус (10 подељено са пола) плус 15 ?
40 - (10:0.5) + 15 = 35

У недостатку знака интерпункције (запета), назнака је у томе како су делови поставке приказани по редовима:

Колико је 40 минус 10 (=30)
подељено са пола (30/0.5 = 60)
плус 15 (60+15 = 75)


Направио си грешку, јер си делио 10 са 0.5 .
(Због тога је резултат под Б) решење трик питања).


Formulisano je jasno i ne mozes prije da oduzimas nego da dijelis zna se sta je starija radnja

40 - 10/pola+15

Pola je rijec koji treba prevesti na jezik matematike

Ovdje mnogi kazu, pola od cega axaxaaxxaxaxaxa

Pa pola samo po sebi uvijek ima jasan matematicki prevod to je 1/2 odnosno 0.5





40-10/0.5+15 = 40-20+15=35


Zasto stavljas zagrade axaxxaxaxaxaxaxa pa nisi 1 razred osnovne


Ljudi ne razumiju da 10 podijeljeno sa pola nije isto sto i pola od 10


Nije pisalo npr 10 podijeljeno sa pola od 10, nego samo pola

Pola od 10 je 5

Ako je samo pola to je polovina od 1



Isto kao kada ti kazem cetvrttina to je 1/4 odnosno 0.25,ne moram da kazem jedna cetvrttina,ako ih je vise onda su cetvrtine


Pola je uvijek 0,5

Od 10 je 5

Od 100 je 50

Od 1000 je 500

Od 10000 je 5000

Itd
 
Poslednja izmena:
Da, u pravu si. Zabroavio sam da sam na slici napisao u tri reda!

Evo ti primjer ,i prevodimo srpski jezik na jezik matematike

Cetvrtina od 10 minus 1 podijeljeno sa 2 + pola+ cetvrtfina +cetvrtina od 1000


Matematicki recnik

Cetvrtina od 10 = 2.5
Pola = 0,5
Cetvrtina = 0.25
Cetvrtina od 1000 = 250

Sada imamo prevod

2,5-1:2+0.5+0.25+250 = 2,5-2+0.5+0.25+250=251,25

(Dijeljenje je starija radnja prvo resavamo 1:2 i to je 2 , posle je zadatak lak, kada se prevede na jezik matematike)

Resenje je 251,25
 
Srpsko - Matematicki recnik


Pola = 1/2 = 0,5
Trecina = 1/3 = 0,33
Cetvrtina = 1/4 = 0,25
Petina = 1/5 = 0,2
Sestina = 1/6 = 0,1666
Sedmina = 1/7 = 0,142857...
Osmina = 1/8 = 0,125
Devetina = 1/9 = 0,1111
Desetina = 1/10 = 0,1


Pola od 10 = 5
Trecina od 10 = 3,33
Cetvrtina od 10 = 2,5
Petina od 10 = 2
Sestina od 10 = 1,67
Sedmina od 10 = 1,43
Osmina od 10 = 1,25
Devetina od 10 = 1,11
Desetina od 10 = 1



U Matematici nema gatanja, zadatak ove teme samo govori kako ljudi ne znaju Matematicki jezik brojeva

10 podijeljeno sa pola

Sta tu nije jasno


10 podijeljeno sa destinom od 10 npr

Pa to je 10 /1 axaxxaxaxaxaxa lako previse

Matematicki su mnogi nepismeni
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto dajemo sebi slobodu da stavljamo zagrade tamo gde nisu naglašene? Recimo
(40-10)/1/2 bi bilo izrečeno kao oduzmi 10 od 40 pa podeli sa polovinom.

Ja ovaj zadatak pišem matematički onako kako je napisano (po Vuku):
40-10/0,5+15
što bi rezultovalo sa 40-20+15=35



U matematici kada koristis rijeci kao u ovom zadatku

Rijec Pola se nalazi izmedju podijeljeno i plus ,i moras je prevesti na jezik matematike odmah prije nego sto pones sa racunskim radnjama dijeljenje i oduzimanje


I solo se prevodi kao 0.5 sve van toga nije bitno


Moglo je pisati pola od pola xaxaxaxaxaxaya

A to je pola od 0.5 znaci 0.25 odnosno 1/4


Moglo je pisati i Cjelina umjesto pola

Cjelina je 1 uvijek

Nece biti 100 logicno


2 cjeline su 2 itd


Cjelina od 10 je 10 xaxaxaxaxaxaya ne moze biti nesto van toga
 
Нема гатања ако је формулација прецизна, а ова није и зато резултат зависи од формулације.
Зна се да су множење и дељење старије радње од сабирања и одузимања.
Уместо множењем са 0.5, може да се пише 1/2, а затим следи дељење у коме се користи двојни разломак у имениоцу.


Xaxaxaxxa pa to opet ne mijenja nista hoces li koristiti 0.5 ili 1/2 opet dobijas resenje 20

Evo i dvojni razlomak ako hoces idemo sa 1/2


10 kroz 1/2 = 10 puta 2/1

10 puta 2 je 20 opet isto samo duzim putem
 
Formulisano je jasno i ne mozes prije da oduzimas nego da dijelis zna se sta je starija radnja

40 - 10/pola+15
Замолио бих те да оне који су завршили студије на Природноматематичком Факултету не подучаваш елементарним правилима из аритметике и не откриваш топлу воду, да је 1/2 = 0.5 , него да пажљивије прочиташ шта сам написао у посту који сам ти упутио. Треба да схватиш да се природни бројеви у загради могу рачунати пре, или упоредо са множењем/дељењем.

(12+6)/3 = 6;
12/3 + 6/3 = 4 + 2 = 6

Одн::

(40-10) / 0.5 = 30 / 0.5 = 60
40 / 0.5 - 10 / 0.5 = 80 - 20 = 60

Ако ти није јасно зашто треба да се са пола (1/2=0.5) дели разлика (40 - 10 ) = 30, а не само 10, прочитај пажљиво поставку трик питања и објашњење које сам дао Нервиратору.

Pola je rijec koji treba prevesti na jezik matematike
Ајд' правићу се да нисам знао. ;)

Ovdje mnogi kazu, pola od cega axaxaaxxaxaxaxa
Pa pola samo po sebi uvijek ima jasan matematicki prevod to je 1/2 odnosno 0.5
Смешно је колико ти и даље не схваташ зашто је поставка тако формулисана.

40-10/0.5+15 = 40-20+15=35
Управо у овом кораку је твоја грешка, јер поставка не указује да се са 0.5 дели само 10.

Zasto stavljas zagrade axaxxaxaxaxaxaxa pa nisi 1 razred osnovne
Зато што тако мора, у складу са поставком. Већ сам објаснио у одговору Нервиратору.

Ljudi ne razumiju da 10 podijeljeno sa pola nije isto sto i pola od 10
Ајдеее!?
Nije pisalo npr 10 podijeljeno sa pola od 10, nego samo pola

Pola od 10 je 5

Ako je samo pola to je polovina od 1
Преслишаваш се оно што се зна још у трећем основне и мислиш да разговараш са себи равнима.
Isto kao kada ti kazem cetvrttina to je 1/4 odnosno 0.25,ne moram da kazem jedna cetvrttina,ako ih je vise onda su cetvrtine

Pola je uvijek 0,5

Od 10 je 5

Od 100 je 50

Od 1000 je 500

Od 10000 je 5000

Itd
Можда ће ти овако бити лакше да разумеш:

Колико је 40 минус 10 (па)
подељено са пола (па)
плус 15 ?
 
Evo ti primjer ,i prevodimo srpski jezik na jezik matematike

Cetvrtina od 10 minus 1 podijeljeno sa 2 + pola+ cetvrtfina +cetvrtina od 1000


Matematicki recnik

Cetvrtina od 10 = 2.5
Pola = 0,5
Cetvrtina = 0.25
Cetvrtina od 1000 = 250

Sada imamo prevod

2,5-1:2+0.5+0.25+250 = 2,5-2+0.5+0.25+250=251,25

(Dijeljenje je starija radnja prvo resavamo 1:2 i to je 2 , posle je zadatak lak, kada se prevede na jezik matematike)
1:2 i to je 2 !?
Resenje je 251,25

Мајсторе, поставка на почетку ове дискусије није дата у једном реду, него у три реда. Зашто?
Твој пример не можеш да решаваш на исти начин, ако би питање, такође без запета, било постављено у следећим редовима, јер распоред чланова по редовима сугерише на које чланове се примењују одређене рачунске операције:

Cetvrtina od 10 minus 1
podijeljeno sa 2 + pola + cetvrtina
+ cetvrtina od 1000
(Резултат 250.82)

или

Cetvrtina od 10
minus 1 podijeljeno sa 2
+ pola + cetvrtina
+ cetvrtina od 1000
(Резултат 252,75)
 
Xaxaxaxxa pa to opet ne mijenja nista hoces li koristiti 0.5 ili 1/2 opet dobijas resenje 20

Evo i dvojni razlomak ako hoces idemo sa 1/2


10 kroz 1/2 = 10 puta 2/1

10 puta 2 je 20 opet isto samo duzim putem
Наравно да не мења, али на резултат утиче како схваташ поставку питања.
 
1:2 i to je 2 !?


Мајсторе, поставка на почетку ове дискусије није дата у једном реду, него у три реда. Зашто?
Твој пример не можеш да решаваш на исти начин, ако би питање, такође без запета, било постављено у следећим редовима, јер распоред чланова по редовима сугерише на које чланове се примењују одређене рачунске операције:

Cetvrtina od 10 minus 1
podijeljeno sa 2 + pola + cetvrtina
+ cetvrtina od 1000
(Резултат 250.82)

или

Cetvrtina od 10
minus 1 podijeljeno sa 2
+ pola + cetvrtina
+ cetvrtina od 1000
(Резултат 252,75)

Gdje je + gdje minus a gdje podijeljeno to je ono sto ti ne razumijes,pola je iza podijeljeno to ti govori mnogo
 
Замолио бих те да оне који су завршили студије на Природноматематичком Факултету не подучаваш елементарним правилима из аритметике и не откриваш топлу воду, да је 1/2 = 0.5 , него да пажљивије прочиташ шта сам написао у посту који сам ти упутио. Треба да схватиш да се природни бројеви у загради могу рачунати пре, или упоредо са множењем/дељењем.

(12+6)/3 = 6;
12/3 + 6/3 = 4 + 2 = 6

Одн::

(40-10) / 0.5 = 30 / 0.5 = 60
40 / 0.5 - 10 / 0.5 = 80 - 20 = 60

Ако ти није јасно зашто треба да се са пола (1/2=0.5) дели разлика (40 - 10 ) = 30, а не само 10, прочитај пажљиво поставку трик питања и објашњење које сам дао Нервиратору.


Ајд' правићу се да нисам знао. ;)



Смешно је колико ти и даље не схваташ зашто је поставка тако формулисана.


Управо у овом кораку је твоја грешка, јер поставка не указује да се са 0.5 дели само 10.


Зато што тако мора, у складу са поставком. Већ сам објаснио у одговору Нервиратору.


Ајдеее!?

Преслишаваш се оно што се зна још у трећем основне и мислиш да разговараш са себи равнима.

Можда ће ти овако бити лакше да разумеш:

Колико је 40 минус 10 (па)
подељено са пола (па)
плус 15 ?

Ali u zadatku nema zagrade ,ti navodis hipoteticki , da ima zagrade da, ali nema zagrade tako da ne mozes da pocnes sa oduzimanjem
 
Ево објашњења без навођења заграда, у складу питања које сам копирао:

Колико је
40 минус 10 ... 30
подељено са пола ... 30 / 0.5 = 60
плус 15 ... 60 + 15 = 75.

А ти упорно решаваш погрешно, онако како није формулисано по редовима:
Колико је

40 минус 10 подељено са пола ... 40 - 10 / 0.5 = 40 - 20 = 20
плус 15 ... 20 + 15 = 35.

N.B. Да није било важно, поставка не би била приказана у три реда, већ би све било написано у једном реду.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top